Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyek a legjobb kézi szerszam...

MJozsi44 kérdése:

Melyek a legjobb kézi szerszam márkák? Akar a világon(amazonrol rendelhetőek)-persze USA-ban es Nemetorszag-ban-akar Magyarországon? Olyanra gondolok, ami nem kinai meg nem Obis/Praktikeres. Gondolom a nemet/svajci jobb az amerikaiaknal

Figyelt kérdés

2023. jún. 11. 07:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Német: Knipex, Gedore. Svájci: Würth. Én ezeket ismerem. A franci Facom is elég jó. Meg a piacon alkalmanként jó minőségű régi orosz szerszámokat is fel lehet lelni.
2023. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

A Németek meg a Hazet-re esküsznek. Vagy másodosztálynak mondják a proxxont.


Na igen az jó öreg orosz cuccok. Mai napig megvannak nekem a viláskulcsok apám ladájából. Meg a simson kulcsok is gyanúsak, hogy az NDK-sok oroszoktól vehették, mert a mai napig alakstabilak.

2023. jún. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pszichológus atya ***** válasza:
78%
Snap-On, Teng Tools, Beta, Wera, Gedore, PB, DeWalt, Licota Tools, TOPTUL, SATA, Stahlwille, SEK, Bahco, Sealey, Witte, Wiha, Stanley, Hazet, King Tony, Facom, Unior, USAG, Welzh, Genius Tools, Gunson, BGS Technic, Pichler Tools, AmPro, OLFA, Proxxon
2023. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Amerikába jobban mennek a normál acél fajták, európàba a crom-wanádium terjedt el jobban. A legjobbak állítólag a wolframmal ötvözöttek. De sokszor egy-egy márka ráàll egy-egy szakma szerszámaira, így érdemes figyelni, melyik a jó villanyszerelő, csőszerelős, kinek jobb a maró-fúró szerszáma.
2023. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#3 Ezekhez a márkákhoz a gyártó országokat is meg tudnád adni.l? Mert Ez nem mind német az egészen biztos, a KingTony pl. kínai, a Facom francia, az Unior pedig szlovén gyártmány.
2023. jún. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző az anyaországba való gyártás, a tulajdonos és a piac is változik a felvásárlásokkal. A lényeg, hogy a minőség meglegyen, mindenki igyekszik olcsón előállítani. A Bétát is eladták már.
2023. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 Hát igen, és nagy baj is ez! Papíron lehet hogy ugyanaz a minőség, de a gyakorlatban nem. Amíg az eredeti, minőségi gyártási folyamatban a legapróbb kiszúrt hiba esetén is leállítják a teljes gépsort, és nem indítják újra amíg ki nem derül a hiba oka és meg nem oldják, addig a külső országokban ahol a mennyiség az elsődleges, hol csinálják ezt meg?!
2023. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 A minőségbiztosítás nem így működik. Sem a gyártás. Sem a selejtkezelés.


A Format Plus is jó, kb. ugyan az mint a Knipex és a Wera, csak szélesebb termékpalettával és olcsóbb. Szintén német, bár itthon egyre kevesebben forgalmazzák.

A Weidmüller és Haupa is jó villamos szegmensben, de már egyik sem a régi. A Milwaukee ráncfelvarrott kéziszerszámai is jók lesznek, ha végre mind beér az eu piacra. USA-ban a legtöbb cuccuk már magasabb minőséget képvisel mint a SnapOn.

A Jonnesway hasonló középkategóriás cuccokat gyárt mint a BGS Technic vagy a King Tony, szintén egyre kevesebben forgalmazzák, távolkeleti gyártmány.

A Kennedyt és a Laser Toolst én feltenném a középkategória tetejére, ha jól tudom brit. Szerintem kicsit túlárazott mindkettő.

KS-Tools alsó középkategória.

USA fórumokon, csatornákon dicsérik még a Klein Tools-t, prémium minőség, a SnapOn-nal egy szinten lehet, itthon én még nem láttam sehol.

2023. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azóta benéztem a szerszamoutlet boltba(Köbanya, a Hitgyulivel szemben). Na az egy csoda. Ezek utan hanyagolom a Obit meg a Praktikert...
2023. jún. 13. 20:30
 10/13 anonim ***** válasza:

A Szerszámoutlet az egyik legnagyobb ipari szerszámáruház az országban, talán a Megatool veszi fel vele a versenyt. Viszont a kéziszerszám készletük nem a legjobb, King Tony és Yato a fő vonal. Bár a King Tony egy erős középkategóriás minőség, de van azon túl más is.

Be lehet még nézni a Fétis Kft-hez is, M3 bevezető végén. Ott van Knipex, Gedore, Format, Sata, mind polcról. Illetve a magyar gyártású Ceko, ami jóval olcsóbb, de teljesen elfogadható minőség, simán középkategóriába tenném.

A nagy barkácsáruházak inkább nyersanyag vagy 1-1 szerszámgép tartozék szempontjából jók, nagyon ritkán 1-1 kéziszerszám, de a legnagyobb előnyük a hétvégi nyitvatartás.

Mondjuk 10. emeleti panellakásba a lakás meg a bicikli karbantartásához fölösleges megvenni a 80 ezres King Tony vagy éppen a 150 ezres Gedore villáskulcs készletet, ahhoz jó lehet az Obis Lux vagy a Tescos Topex is.

2023. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!