Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűtőszál csere közben szétszak...

Fűtőszál csere közben szétszakadt a sütőben az alufóliás "gyapot" szigetelés. Mi ennek a neve, hol lehet ilyet kapni és pontosan mi a funkciója ennek?

Figyelt kérdés
Neten okosítottam fel magam, hogy kell ilyet cserélni. Igazából nem egy bonyolult dolog (lett volna), de sajnos a régi alsó fűtőszál össze vissza volt már hajolva és rá volt tapadva a fólia is, így amikor húztam kifelé, kijött vele egy jó két tenyérnyi fólia darab is. Holnap elvileg megjön az új fűtőszál, amit netről rendeltem, de lehet, hogy kellene most már ilyen szigetelést is venni hozzá. Viszont sajnos nem tudom milyen néven keressem ezt a szigetelést. Ráadásul a netes videókban is úgy rakják össze a sütőket, hogy nincs is rajta ez az ezüstös rész a gyapot felületén. Gondolom ilyen hőterelő feladata lenne neki, de ha tényleg csak ennyi, akkor a két tenyérnyi hiány nem hiszem, hogy annyira lerontaná a hatásfokát....Vagy felgyújtom úgy vele a házat? Elvileg a gyapot is hőálló, nem? Valaki mondana valamit, aki "látott már ilyet közelről"? Köszi!

2023. jan. 5. 17:31
 1/2 anonim válasza:
Szia követem mert én is magam cseréltem ugyan ez a sütö marka es a hiba is ugyan ez .es ugy hövédo foliat arulnak de nem tudom melyik lenne a jó ha valamire rajöttél jelezz nekem is
2023. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Végül nem cseréltem benne a fóliát, hanem az Obiban lehetett kapni ilyen tűzgátló lapot: [link] és ezt raktam be a fűtőszál és a gyapot közé. Az első bekapcsoláskor feltekertem maximumra a sütőt és egy jó negyed órát járattam úgy. Nem gyulladt ki, így remélem jó lesz. :) Az első pizza már megsült benne azóta és minden rendben volt. Arra figyelj, ha így oldanád meg Te is, hogy a tűzgátló fólia felülete fémes, így vigyázni kell rá, hogy a csatlakozókat ne zárd össze vele! Sok sikert a javításhoz! :)
2023. jan. 10. 08:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!