Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A vegyestüzelèsű kazánon jó...

A vegyestüzelèsű kazánon jó az a szigetelés?

Figyelt kérdés
Van egy KLU vegyestüzelèsű kazánom,de nincsen leszigezelve. Sokat számítana ,ha körbe leszigezelnèm? Mennyit nyerek vele?
2022. nov. 30. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mellé állítani egy üveggyapotot nem nagy dolog, vagy alufóliával lehetőleg xps t, hogy ne olvadjon szét.
2022. nov. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Amúgy ha megfogod a kéményt az 10 szer melegebb lesz, de hol lenne hasznosabb a szigetelés mint a tűz mellett?
2022. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam,hogy a kazánt bebugyolálni.van amelyik gyárilag is szigetelt.
2022. nov. 30. 13:10
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod kazán helyiségét is fűteni,szigeteld le .
2022. nov. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Szerintem azt befűti a kazán ajtaja meg a füstcsöve. Remélhetőleg szigetelés után tovább tartja a melegvizet.

Az lenne a cél

2022. nov. 30. 13:16
 6/18 anonim ***** válasza:
Az xps elolvad. Inkább kőzetgyapot.
2022. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sima 5 centis hungarocellel fogom. A Totya is azt teszi rá gyárilag.
2022. nov. 30. 14:24
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#7 Kizártnak tartom, hogy a Totya éghető anyaggal borítana be egy kazánt. Volt ilyen kazánunk, iletve márkói Totya mintára gyártott is, de egyiken se volt szigetelés. Most egy öntvény kazánom van, aminek lemezburkolata alá közetgyapotot tettem. Szóval ha nem akarod felgyújtani a házadat, akkor nem teszel rá hungarocelt, ami amúgy a melegtől szerintem hamar össze is fog esni.

Egyébként meg nem fogsz jelentős különbséget észrevenni ha szigeteled, mert a hőleadás nagyrésze a radiátorokon történik, tehát ha pl este nem pakolod meg, akkor reggelre ugyanúgy hideg marad a radiátorod. Erre a problémára van a puffertartály.

2022. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hidd el ,hogy a lemez alá gyárilag is tesznek hungarocellt.
2022. nov. 30. 16:04
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#9 Vagy csak azt hiszed, hogy az, ugyanis éghető anyagot még a kazánházban sem szabad tárolni, nemhogy a kazánt ezzel burkolni.

Egyébként meg honnan vagy ennyire biztos benne? Sehol nem írják. De ha ennyire ragasztkodsz hozzá , akkor majd melegedhetsz az égő házad mellett.

2022. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!