Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » WC csésze felszedése rongálás...

WC csésze felszedése rongálás nélkül hogyan?

Figyelt kérdés
Egy ültető gumit kellene cserélnem egy hátsó kifolyású WC-n. A csésze felszedése jó alternatívának tűnik falbontás helyett is, és a gumi 2-3cm helyen odagányolásának is (nem akarok szaros csövet vágni kis helyen, főleg nem géppel, de kézifűrész is érdekes menet lenne). A csészét megtartanám, át tudom pucolni, van domestos. Költeni sincs értelme rá, meg szemetelni sincs értelme, szerintem az ellenkezőjéről kár lenne győzködni. Ilyeneket, hogy hívjak szerelőt, inkább mellőzzük! Műszaki ember vagyok, általában az agyvérzés kerülget, amikor látom a drága emberek keze munkáját. Drága az én időm is, de inkább áldozok rá, hogy a kezemben tartsam, mihez mikor kell legközelebb hozzányúlni az otthonomban, és mit mekkora keserűség használni nap mint nap... Szóval: mivel és hogyan érdemes felszedni a csészét? Vélhetően FBS tartja, a csavarok is le vannak ragasztózva (ha egyáltalán van csavar). Nyitvatartási időben állok neki, miután ellenőriztem, hogy van készleten erősen hasonló csésze, de nem dobálnám ki, nem túl régi, semmi baja, és mivel a pontos típusát nem tudom, elkerülhető lenne a méretegyezés problémája, amivel mondjuk megúsznánk, hogy esetleg napokig fel legyen bontva.

2022. okt. 20. 05:25
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Szikével körbevágod alul, amennyire tudod.

Nálam a régi cementbe rakottatvúgy rugdalták fel, azt mondák ez a tuti. Leültek/ feküdtek, és cipővel két oldalról körbe rugdosták. Jó 10 perc alatt, fel is ugrott egészbe, sértetlenül.

2022. okt. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha FBS-sel van lecigánykodva, akkor tuti nincs csavarozva.

Az nem illene az összképbe.

2022. okt. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
Csavar biztos, hogy van, mert alapjáraton az FBS nem tartaná meg. De valaki magyarázza már el nekem, hogy mi a jó anyám cigány valagáért kell a wc alját körbe nyomni bármivel is?
2022. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hintalow ***** válasza:
77%
Nekem is 10+ ève ragasztva van a vècèm, semmi gond nincsen vele 😃
2022. okt. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: nem tartom biztonságosnak, nagyobb ember ráül egy határozott mozdulattal, kizárt, hogy ott maradjon.

De nem kaptam választ a kérdésre, hogy miért erőltetik, hogy a wc alját körbe kéne nyomni bármivel is, amikor a 2 csavar olyan tisztességesen megfogja, hogy az csak a betonnal együtt jön fel.

2022. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hintalow ***** válasza:

Mert a tökömnek se volt gusztusa nekilátni szètfúrni a frissen lerakott járólapot ès imádkozni, hogy ne repedjen szèt 😁

A súllyal meg nincs gond, szerencsère nem vagyok dagadt, a hetvenpár kilómat kibìrja 😊

2022. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. A járólapot lehet ütve fúrni és nem reped szét soha.
2022. okt. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Körbekenni azért ildomos, mert baromi ronda tud lenni a résbe belefeketedett kosz.
2022. okt. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!