Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pb mágnesszelep+hőelem sima...

Pb mágnesszelep+hőelem sima gázzsámoly utólagos okosításához hol és milyen néven kapható?

Figyelt kérdés

Egy párezer Ft-os 5kW csodáról volna szó, üstházban vagy lángőrben lenne használva élettartamon át. Gondolok arra, hogy vehettem volna sokkal drágábban olyat, aminek része a normál gáztűzhely működés, de egyrészt ha nincs jóáras opció, akkor elengedem, másrészt szeretném magam felszerelni, és egy figyelmeztető hangot adó kis zümmögővel kiegészíteni, hogy azért lehetőleg azonnal értesüljek róla, ha nem forr már az a csekélyke 40-50l sörlé... A sűrűn odakuksizást szeretném kiváltani, értelemszerűen sokkal hatékonyabbá és kellemesebbé téve a főzőnapot.


Létezik emberi áron, megfelelően biztonságos minőségben ilyen alkatrész? A sima narancssárga csőhöz, természetesen. Milyen néven keressem? Mit érdemes tudni/kérdezni, ha egyenként veszem a hőelemet, a mágnesszelepet? Hogyan tudok becsatlakozni közéjük és milyen vezérlőjelre számítsak, ha a kis kialvás-riasztómat is bekötném?



2022. febr. 16. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól értem, pb gázzsámolyt akarsz vezetékes gázról használni?
2022. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem. Sztem a gázt szeretné ki-be kapcsolgatni, vagy szabályozni.

Ami így nem oldható meg.

Ki-be kapcsolásnak nincs értelme sztem, a szabályzás meg nem így van, hogy összeberhálok valamit gázra, annak lényegesen más a működése, biztonsági rendszere.

2022. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Nem. #2 Nem. :)


Alapjárat: gázzsámoly, cső, reduktor, palack.


Kívánalom: Ééés inkább aludjon ki, ha nincs láng (éérdekes), meg persze tudjak róla, mert nem azért vagyok istenverte sörfőző kocka, hogy sztochasztikus rendszerben főzögessek fél napig, meg várjak két hétig valamire, ami az lesz, ami lenni akar... Tehát: amit a gáztűzhelyeden látsz, amit pb cuccként is lehet négyszeres áron kapni: hőelem, mágnesszelep, piezo. A piezo nyilván nem kérdés. Érthető ez így?

2022. febr. 16. 20:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként az mióta berhelés, hogy ugyanúgy meghúzol egy hollandit, mint palackcserekor?
2022. febr. 17. 12:55
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]



[link]


Ezt találtam, nyilván zümmögni nem fog.

2022. febr. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Összességében kellene egy megfelelő áteresztő képességű tűzhely szelep és hozzá az égés iztosító hőelem.

A zümmögtető jelzés bonyolultabb. Ahhoz más mágnesszelep,hőelem stb kombinálni hőfokszabályzóval, jelzéssel. Vagy áramlás figyelés, stb. Ez lényegesen drágább lenne, és ki kell találni hozzá minden alkatrészt.

2022. febr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!