Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 60 literes boylerből csináltam...

Csedeg kérdése:

60 literes boylerből csináltam üstházat, gázzsámolyos használatra. Szükséges kéményt kialakítanom, ha van ajtaja és az alján van a 80 mm körüli luk?

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes, különben az ajtónál szagolhatod az égésterméket.
2020. okt. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Majatom ***** válasza:
Kell bizony, mert az ajtón lévő lyuk kell a beáramló levegőnek, mert a gáz égéséhez az is kell, a kéményen meg az égéstermék távozik majd. Ha nem csinálsz, akkor nem jut be elég levegő, és nagyon kormolva fog égni a gáz.
2020. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Majatom ***** válasza:
Na most látom, hogy nem biztos, hogy jól értettem. Most a 80 mm-es lyuk az ajtó alján van, vagy az üstház alján? Bár mindegy is, mert mindkét esetben indokolt a kémény.
2020. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az alján van a luk (az eredeti), plusz az ajtó az oldalán, de rájöttem, hogy néha fával is tüzelnék, tehát mindenképpen kell a kémény. Köszönöm :)
2020. okt. 8. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!