Otthoni általános munkákhoz (fémcső vágás, deszka elvágás, csempevágás, műanyagcső vágás, stb.), ha egy darab motorosfűrészt vesz az ember, akkor milyen fajta a legpraktikusabb? Orrfűrész, dekopír, vagy valami más?
Flex-re nem is gondoltam, mert a neve alapján mindig arra asszociálok, hogy csiszolásra való inkább.
A flex korongok kompatíblisiek a különböző gépek között, vagy a különböző típusú flex-ekhez csak a saját korongjaik jók?
Flex és dekopírfűrész. Egymást egészítik ki. Flexel csak egyenesen tudsz vágni, fát és műanyagot nem igazán, a dekopírral meg nem tudsz csiszolni.
A körfűrész korongot felejtsd el, extrém balesetveszélyes beletenni a sarokcsiszolóba.
Három méret terjedt el: 115, 125, 230
115 inkább a karosszéria javítók kedvelik, mert kicsi, befér a sarkokba. Darabolni nem igazán lehet vele.
125 a legtöbb feladatra megfelelő
230 föleg darabolásra való vastagabb vasakhoz, vagy beton vágáshoz.
Azért, egy deszka és egy fémcső és csempe között elég nagy különbség van. Attól függ mennyire kell hogy pontos legyen a vágás, milyen vastag deszka, mekkora átmérőjű a cső. De leírásod alapján Orrfűrész+ egy flex lenne a legideálisabb. De hozzáteszem, nem csak viccből van annyi féle-fajta fűrész.
Fához egy körfűrészt semmi nem tudja űberelni, vashoz egy flexet vagy egy fém szalagfűrészt, csempéhez egy gyémántos vizes vágót stb...
A flex főleg fém vágás, kő, csempe beton vágás, és mindenféle csiszolás. Lehet hozzá venni pl. lamellás korongot is amiben csiszolóvászon darabkák vannak. Egy dolgot ne vegyél flexhez semmiképpen. Körfűrész lapot.
A vastagabb fához a körfűrész a legjobb.
Vékony faanyaghoz és a merülőfűrészt szeretem használni.
Sarokcsiszolóval tudsz műanyagot is vágni, bizonyos, hőre könnyen lágyuló anyagoknál előfordulhat, hogy gyűri az anyagot, de műanyag csöveket könnyen és jól tudsz vágni vele. Fát nem tudsz, ahogy azt már mások is írták. Ha nem fontos, hogy tűpontos egyeneseket vágjál, akkor jó a dekorpírfűrész/orrfűrész is, ha fontos, akkor szükséges a körfűrész. Hiába van a dekopírnak vezetőszára, hiába húzol a felületre egy egyenest és azt követed vagy tartasz mellé egy vezetőegyenest, nem tudsz vele tökéletes egyenest vágni, mert a fűrészlap vágás során eltud minimálisan görbülni.
Nem úszod meg, hogy egy géppel megoldasz mindent. Meg minek is? 10-enezer forintba kerülnek a Lidl-ben kapható Parkside gépek, olcsók és árukhoz mérten kiválóak, főleg otthoni barkácsmunkára. Egyszer kell beruházni.
Érdemes körülnézni akkor is, ha éppen nincs az akciós újságban az, amit szeretnél, mert ált. nem csak azon gépek kaphatóak jó áron, ami éppen az újságban akciósként van feltüntetve. Holnaptól a 240-es nagy sarokcsiszoló 16 ezer forint. Bagatell összeg érte, de az nagy gép, kisebb vágásokra jobb a kicsi 120-as, mert nehéz a 240-es! Volt nemrég akcióban orrfűrész és dekopírfűrész 2 az 1-ben gép, esélyes, hogy még mindig van a boltokban!
A "flex" fémvágókorong nem vágja el a fát, azt égeti, a műanyagot azt viszont igen. Fát nem lehet vágni vele, mert életveszélyes! Hiába vágnak vele egyesek, ne csináld! Gépméretek vannak, a 115-ösre nem tudsz nagyobb korongot feltenni, mert a burkolat miatt nem fér rá, ezért nem ajánlom, 125-öst érdemesebb venni (előző kommentben elírtam, 125, nem 120 és 230, nem 240, bocsi). Erre kell csak figyelni, amúgy a belső gyűrű, ami a rögzítést szolgálja az szabvány, értsd bármilyen márkájú korongot választhatsz annak külső mérete a lényeges. 115-ös géppel 125-öst nem tudsz használni, ellenben 125-ös géppel tudsz 115-ös korongot használni, csak többnyire hülyeség!
A flex az egy márka!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!