Milyen szerszámok és gépek kellenek egy villanyszerelőnek?
Bocsánat ha rossz helyre írtam a kérdést.
Kéziszerszámból kiválasztottam egy 80db os Wiha szerszámkoffert villanyszerelőknek (340ezer ft) gondolom abban minden benne van ami kell.
Gépekből mi kell?
Egy akksis csavarbehajtó
Fúrókalapács
Falhoronymaró
Kis flex
Ipari porszivo
Lámpák
Tudnátok listát mondani ami kellhet?
Amiket leírtam próbáltam minőségieket válogatni 1,3 millióért raktam össze a cuccokat. Melyik márkát ajánljátok?
hali.
Megnéztem azt a 80 db-os wiha készletet. Ezt egy fő fogja használni, vagy több villanyszerelő?
Amiket felsoroltál még, azokkal nagyon kell vigyázni. Gondolom egy alap agregátorod is lesz, mert sok helyen nincs 230, vagy nem engedik használni.
Aztán az aksis hépek...nekem egy tucatnyi aksis fúróm landolt ár a láda mélyén, mire találtam egy kiváló Li-Ion, kétaksis kis fúró-behajtót 13e Forintért. Ha évente veszek egy újat, még mindig jobb, mint egy hírneves 60e-ért..az is letérdel, ha nagy a meló..
Bocs, csak belepofáztam, mert sok a nyitott kérdés..nem kérdezted, de én nem mertem volna ennyit áldozni egyszerre...gondolom vállalkozást indítasz..ahhoz pedig kell az általad felsoroltak mindegyike(+agregátor)
Tőlem sokkal okosabbak majd részletesebb tanácsot adnak.
Minden tanácsot megfogadok! Nem veszem okoskodásnak.
Villanyszerelőként szeretnék vállalkozni. Később akár kisebb csapattal.
Agregátorra nem is gondoltam.
Egy 200ezer ft körüli akksis fúró kalapács is átviszi a panel beton falát? Vagy legyen akksis és vezetékes is? Melyik márkát ajánlod?
Professzionális munkára csak ipari gépeket érdemes venni. Középkategóriás pl. Makita, Metabo, kék Bosch, Hitachi, Dewalt. Ezek nem rossz márkák, egésznapos munkára már befoghatóak. Nyilván van jobb és rosszabb széria is ezek közül, legyen akkumulátoros vagy hálózati.
Akkusban a Hilti, Flex, Milwaukee nagyon ottvan. Főleg a Milwaukee akkus gépei amire azt merem mondani, hogy jelenleg a legjobbak a piacon. Persze a Hilti és a Flex is jó, de ezek inkább hálózati gépekben teljesítenek jobban.
Aggregátor max akkor kell ha olyan helyen dolgozol ahol nincs kiépítve (még) a 230V.
Ilyen 5 évente egyszer lesz, szóval teljesen felesleges beruházni egy áramfejlesztőre.
Tesóm erős és gyengeáramú villanyszerelő vállalkozó (+ villamos mérnök is), szökő évente egyszer kell aggregátor nekik, akkor is inkább kibérel egyet egy napra tízen ezerért, azért nem vesz hogy évekig porosodjon.
Az első nem tudom honnan vette ezt, hogy sok helyen nem engedik az elektromos hálózatot használni, vagy éppen nincs kiépítve. Ez hülyeség. Egy építkezésen minden árammal megy, alapfeltétel hogy ki legyen építve az elektromos hálózat a telekhatárig.
az agregátorról: aki tényleg villanyszerel, az hamar belefut olyan munkákba, ahol nemhogy nincs villany, hanem nem engedik a ház hálózatának használatát..még az aksis gép töltőjét sem dughatja be..én itt Budapesten tapasztaltam számtalanszor, hogy a finnyás mmegrendelő nem enged sem konnektorhasználatot, sem WC használatot
Ez legyen luxusingatlan, vagy szerényebb ház, horribile dictu panel...pláne, ha panel-fal átfúrást végezne mondjuk egy Hiltivel.
#3:Amúgy építkezésről nem is írtam, ez a már meglévő ingatlara vonatkozik, amiben úri közönség lakik.Szerencséd, hogy nem dolgoztál ilyen megrendelőnél..
Mellesleg az akkus ütvefúrót úgy is lehet használni, hogy külön táskában van az akku, és 2-3 méteres szilikon kábelen táplálod a gépet.
Kedves kérdező: látod milyen sokféle vélemény létezik.
Hosszabbító eszedbe jutott-e? Akár (fém)dobon, akár csak úgy..aztán, ha hegesztened kell, akkor bizony a ház mérőjét simán lecsapja, illetve egy Makita 3000W-os gépe el sem indul, hacsak nem csillapított indítású..
...a fémdobos 40 méteres hosszabbítóval is lehet csillapítani az indítási áramlökést. Kicsit melegszik, de hatásos.
Ja, és Maxwell elemes"fáziskereső" nélkül el se indulj.
Nem néztem át a koffert, de ezekbe időnként akad felesleges cucc. Sokszor kell vagy megfelelő a sima szerszám is, nem kell mindig a szigeteltet rongálni. Jó minőségű lépcsős fúrót ajánlok, az sokszor kell dobozokat, szekrényeket lyukasztani. Egy tömszelence lyukasztókészlet horribilis, és ritkán kell.
Sokszor érdemes a megfelelő csavarhúzó méreteket összeválogatni. Szigetelt villáskulcsot 30 év alatt sosem használtam.
Egy jó műszer sokat ér, és, hogy át ne csesszen a fázisceruza és nagy ellenállású műszer, jó egy hagyományos próbalámpa, vagy műterhelést is adó kétpólusú feszkémlelő( avk próbára is jó)
Én inkább ipari villanyszerelésre rendezkedtem be, de a lakosságit is meg tudom oldani a következő szerszám pakkal.
Kézi szerszámok: Weidmüller kábelvágó, blankoló, önbeálló krimpelő, 2 pólusú feszültség teszter, 1 pólusú feszültség kémlelő. Haupától cserélhető pofás krimpelőt, 25-50mm2 érvégnyomót, 10-50mm2 sarunyomót vettem. PH-PZ 0-3 és lapos 2,5-10mm VDE csavarhúzó szett Format, PH-PZ 1-2 installációs csavarhúzó Wera. VDE hegyes csőrű, kerek csőrű, kombinált, oldalcsipő, pantográf, vízpumpa fogó szett szintén Format. Van 2 vésőm, 3 kalapács, kics és nagy vízmérték, doboz vízmérték. Rövid és hosszú szárú imbusz-torx készlet. Van egy 1/4-3/8 és egy 1/2-es Jonnesway crova készlet 1-1 Carolus nyomatékkulccsal, villáskulcs szett. Van egy UNI-T és egy Fluke lakatfogóm. Meg még pár apróság (fűrész, mérőszalagok, lyukasztók, pár speckó fogó, célszerszám). Kérdés hogy mit akarsz szerelni, mert lakossági villanyszereléshez pl. racsnis készlet meg nyomatékkulcs nem kell.
Géppark az full akkus, nagyrészt 18V Milwaukee. 125 és 150mm sarokcsiszoló, dekopír, orrfűrész, ütvefúró, kis és nagy ütvecsavarozó, a legnagyobb SDS plus fúrókalapács, 2-3 akkus lámpa, hőlégfúvó, kis porszívó. 12V-ból van multigép, egyenes csiszoló, forrasztó páka, kis ütvecsavarozó és kis ütvefúró. Majd még egy hálózati porszívóba beruházok, de igazából ez így mindenre elég. Ha lakossági villanyt szerelsz akkor neked pl. ütvecsavarozóból elég egy 1/4 hex-es 12V-os, létrán jól jön mert nem tekeri meg a kezed mint egy izmosabb fúrógép, és erősebb is. Meg dekopír sem feltétlenül kell, orrfűrész is csak opcionális, viszont a horonymaró nagy segítség lesz, azt mindenképp vegyél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!