Milyen szerszámokat használ egy villanyszerelő?
Csoportosíthatóak, attól függően, hogy aznap mit fog dolgozni.
A szó szoros értelmében vett villanyszereléshez kell egy jó csupaszítófogó, aztán saruzó/véghüvelyező fogó, egypólusú és kétpólusú feszültségvizsgáló (az egypólusú a nyugdíjas földrajztanárok szókészlete szerint fázisceruza - jó esetben a kettő egy készülékben van, legalább a 230/400 szintek megkülönböztetésével, és persze terhelő ellenállással) a fogókon (oldalcsípőfogó, telefonfogó és kombináltfogó minimum) kívül. Csavarhúzóból annyi, amennyi van (fél milliméterenként növekszik a szélesség), mondjuk 5 mm-ig, a csavarfejnél kisebb tönkreteszi a csavart, a nagyobb meg nem fér be. Keresztfejűből ugyanúgy. MT kábel pucoló (egyik sem igazán jó :D ), meg vékony tapétáskés. Zseblámpa. A szakma azon része, aki az áramszolgáltatás felől jött, berak egy jó minőségű, béleletlen bőrkesztyűt is. Hát legyen egy multiméter még, az manapság két doboz cigaretta ára (ennek megfelelően nem is olyan pontos, de üzemi célokra általában elég, kivéve ami alap jellemző kéne, hogy legyen, a 230 V körüli eltérések).
Fogók és csavarhúzók nyilván a feszültség alatti munkára alkalmas változatban (ezt elég faramuci módon a magyar forgalmazók a "VDE szerinti" minősítéssel adják meg).
Kézi fúróból egy combos vezetékes és egy akkus a finomabb dolgokhoz. Hát, ha beton is tervbe van véve, akkor bizony egy kisebb Hilti, az kiröhögi a többi márkát.
Ésígytovább.
ha még csak most határoztad el, akkor egyelőre kezdésnek egy Maxwell 25810-es fáziskeresőt. Ezzel lehet keresni a delejt, érdekes tapasztalatokra teszel szert. Nem olcsó, de nélkülözhetetlen.
Nem árt egy jobb multiméter is, hadd lássák komolyan veszed a szakmát. Ezeket nem árt, ha még suli előtt alaposan megismered.
A többit már leírták, de óvatosan vásárolgass mert majd az oktatók igényéhez kell igazodni.
fogókból jó ha van krimpelő, érvéghüvelyező, lehetőleg áttétes, van ami egyben megvan, csak a fejet kell cserélni, és mindenféle vde szigeteléssel
szigetelt csavarhúzóból most divatos, és szerintem jó is a slim kivitel, ezekből ami csak létezik philips pozidriv, +-, laposfejű, torx, dugókulcs, szigetelt bittartó, és spéci bitek, soha nem tudhatod milyen csarfejbe botlasz
HILTI XDDDD még a TE 72 az hilti volt, most inkább HITACHI(HIKOKI) ami tényleg gép, vésni, betont fúrni, nem kell nagy, falat nem fogsz bontani, és egy horonymaró, elszívóval, körkivágó téglához, vídiás, gyémánt,
nem árt egy detektor sem, ami azt is mutatja, áram van-e a falban-vezetékben
"még a TE 72 az hilti volt"
Meg a 22-es, amivel egy gazdagréti panelben két óra alatt fúrtam annyi lyukat tipliknek, amit akkor semmi mással.
Hát a Hiltin kívül csak kölcsönzőből ismerek 5-6 márkát, félnapos tapasztalással, ezek sehol sem voltak. De én nem bánom, ha ma már van más olyan jó, ámbátor olcsóbb.
Pont a leglényegesebb "szerszámot" felejtettek ki a többiek.
Ugyanis egy villanyszerelő első sorban az eszét használja, mert különben nem lesz sokáig se villanyszerelő, se élő...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!