Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ajtót hogy kell beépíteni,...

Ajtót hogy kell beépíteni, cserélni?

Figyelt kérdés
Van róla elképzelésem, de saját kezűleg még nem csináltam ilyet. Azért kérdezem, hogy jól gondolom-e a beépítés menetét.
2010. aug. 10. 20:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
igen, ékeld ki, és amikor jól áll jöhet a fúrás, mivel a tokrögzítőnél kisebb furatod lesz,a tokot(csak a tokot) ki kell fúrnod a tokrogzítő csavarnál picit nagyobb fúróval( hogy átmenjen rajta a csavar.
2010. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
miért kéne fúrni a tokot??? az új ajtókon, minden van lyuk a csavaroknak...
2010. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Mert nincs rajta lyuk!

Ma néztem fa és műanyag ajtókat is. Direkt megnéztem alaposan a tokokat is. Egyiken se láttam lyukat.

2010. aug. 11. 15:44
 14/17 anonim ***** válasza:
A fém ajtókon lehet, hogy van előre lyuk, de a többin még nem találkoztam ilyennel.
2010. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan a beltéri ajtónál nem fúrtak a munkások, csak purhaboztak!!!

A férjem a későbbi ajtókat maga rakta be, és ő is csavarozott és purhabozott.

Nálunk a csavarozás azért fontos, mert a kutyák neki ugrálnak a bejárati ajtónak örömükben.

Visszatérve a sima purhabozott ajtókra, azok sem dőltek ki!!!

2010. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

jópár ajtót beraktam már így!nem nagy mutatvány. először is kibontod a régi tokot. azok általában úgy lettek berögzítve, hogy falazáskor 120-150-es szögeket vertek bele a fal felőli részébe, és úgy falazták be. de ha nem akarod a régi tokot kibontani mert elég fixen áll, akkor csak az ajtólapod vedd le,csavarad ki vagy flexeld le a pántokat és a régi tokba belerakhatod az újat, bár akkor annyival kisebb ajtód lesz....aztán körbe tudod úgy lécezni, 6-8 cmm széles léccel, hogy eltűnik a régi tok a léc alatt.

a tokberakás menetét nagyjából jól leírták már az előttem szólók. beállítod pontosan a tokot vízmértékkel,...kiékeled, 6 csavar elég bele, 3-3 mindegyik oldalról a tok két oldalán, egyenlően elosztva, fent, középen és lent. a kiékelt tokot kifúrod, aztán vidiás fúróval a téglát is,...lehet kapni állványcsavart, ami tiplis,tok vastagságától függően de kb a 150-es a jó, azt beütöd a helyére, becsavarozod, aztán pur habbal kifújod a réseket. vigyázz, hogy csukott ajtóval fújj, mert a purhabtól különben kihasasodik a tok és nem fog rendesen csukódni az ajtó. a hab megszilárdulása után kiveszed az ékeket, az ékek helyére is fújj egy kis habot hőszigetelés miatt. aztán már csak körbe kell lécezned.a lyukakat amit fúrsz a tokba, egy nagyobb fúróval kicsit zenkold ki(hogy a csavar feje eltűnjön benne), és akkor folyékony fával vagy fűrészporral kevert ragasztóval eltüntetheted a csavart,aztán lecsiszolod a maradékot és lefested.

2010. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 THK válasza:

Még talán annyi, h bár Ytongba akár magától is behajtható lenne a tokrögzítő csavar, fontos az előfúrás, mert anélkül durván eszi be magát a csavar, túl sokat roncsolva, és nem tartana.

6-os fúróval előfúrva nincs ilyen gond.

2019. szept. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!