Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ajtót hogy kell beépíteni,...

Ajtót hogy kell beépíteni, cserélni?

Figyelt kérdés
Van róla elképzelésem, de saját kezűleg még nem csináltam ilyet. Azért kérdezem, hogy jól gondolom-e a beépítés menetét.
2010. aug. 10. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

Semmi különöset nem csinálnak a munkások, egyszerűen körbefújják purhabbal, ez tartja az ajtót.

Interneten le van írva a menete.

2010. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És semmi csavarozás nem tartja csak a purhab? Főleg ez, a rögzítési rész érdekel egyébként.

Bejárati ajtóról lenne szó.

2010. aug. 10. 20:52
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, van csavar..vicces lenne csak a purhab, pláne, ha bejárati ajtó


kiszeded az előző ajtót

berakod az újat, használod a vízmértéket

kiékeled

fúrsz és csavarozol (szép nagy, bazi hosszú csavarokat, bele a falba, min 4-6 darabot

utána jöhet a purhab...


ékeket 4-5 órával később ki lehet szedni és a falat javítani


ja és csukott ajtónál purhabozol és csavarozás után vízmérték újra

2010. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

lehet kapni direkt tokrögzítő csavart annak torxos a feje könnyebb vele dolgozni.

Ékelni azért nem olyan könnyű,mielőtt csavarozol, ellenőrizd , hogy normálisan csukódik e az ajtó, és hogy függőleges /vizszntas rendben van e.

2010. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én is kb így képzeltem.

A mostani, régi ajtó, nem tudom hogy van rögzítve, mert csavarokat nem látok a tokban, de majd kibontáskor úgyis kiderül.

2010. aug. 10. 21:17
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez az a tokrögzítő, igaz?

[link]

15cm hosszú. Gondolom van hozzá tipli is.

2010. aug. 10. 21:21
 7/17 anonim ***** válasza:
ez az de ehhez nem kell tilpi, lévén önmetsző, legalábbis ytong, szilikát és bizonyos téglafalakba.
2010. aug. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jó, nálam se ytong, se szilikát. Van viszont az egyik oldalon B30-as tégla, a másikon meg valami 100 éves téglafal. Talán kisméretű lehet.

Előtte fúrok egy lyukat és abba simán behajtom a csavart? Nekem megnyugtatóbbnak tűnik, ha ott van még egy tipli is.

Erről jut eszembe, azt is meg kell néznem, hogy van-e ilyen hosszú fúrószáram.

2010. aug. 11. 09:09
 9/17 anonim ***** válasza:

A tiplizős megoldás is működhet , csak macera.Beteszed az ajtót, kiékeled az ajtót kifúrod a tokot, bejelölöd a furat helyét, majd kiveszed az ajtót kifúrod a furatokat, és megpróbálod visszatenni az ajtót az előző állapotába. Ha picit félrement a furat elhúzza az egész beállítást.


A tokrögzítő csavarnak elő kell fúrni, 1mm -el kisebb fúróval,a mélység legyen jóval hosszabb mint maga a tokrögzítő és akkor nem kell bele dűbel, mert olyan hosszú, hogy simán megtartja stabilan.

Ha mindenképen dűbelt szeretnél akkor a beütősök közül választhatsz, de nem tudom létezik e 15cm-nél hosszabb.

Ha igen az is tökéletes lesz.

2010. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor megpróbálom így. Ha nem kapaszkodik be a csavar elég stabilan a téglába, akkor még mindig dűbelezhetek.


Ha simán a téglába csavarom be a csavart, akkor nem kell kivenni az ajtót a fúráshoz? Simán a tokon keresztül fúrjam át?

2010. aug. 11. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!