Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Térelválasztás minimális...

Térelválasztás minimális költségen. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Vissza kellene költöznöm a régi szobámba, mert hétközben egyetemre járok majd és kolis leszek. A szoba kb. 3,5 m x 3,5 m-es (pontosan nem tudom, bocs), és nincs rajta ajtó. Van egy kb. 1,5 - 1,7 m * 2,5 - 2,8 m-es beépítetlen rész, ezen most karnis van és azon függöny, de ennek rossz a hangszigetelése és így nem tudnék rendesen tanulni. Egyszerűen az, hogy a fal fele alapból nincs megépítve (mivel a szoba 4 fala úgy néz ki, hogy 3 rendesen van és 1 pedig félig), mert ez hivatalosan csak alvószoba lenne. Gondolom számít az is, hogy ugye van egy erkélyajtó, és mellette az ablak, de az erkélyajtó még a nagyszobához tartozik, de az ablak már a kicsihez. Tudom, hogy furán építették meg, de társasház, mindenkié ilyen.


Nagyon minimális költségre gondolok (egy harmonika ajtó közel 30 ezer lenne), hogy hogyan lehetne mégis a térelválasztást megoldani?


Ha tudtok, akkor anyagnevet pontosan és árat is kérnék.


Köszönettel (:


Utólag is bocsánat, hogy nem voltam szakszerű. :/


2010. aug. 6. 23:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves első, remélem, hogy így lesz, ahogy mondod. :D:D


08:49-es, köszönöm, megfontolom és megpróbálok utánajárni. Most egy nagyon vékony függöny van fent, semmit sem ér. :(


08.51-es, kicsit vicces, amit írtál, van mp3-asom, nekünk csak lépcsőház van itt, ott nem lehet, a környék pedig nem életbiztosítás és kisgyerekek vannak mindenfelé. :)


08.57-es, tudom, hogy most tartogatni kell rá a pénzt, de majd pár hónapon belül meg kellene oldani, hogy tesóm ne járhasson a nyakamra és ennyi privát szférám legyen. Ahol lakok, az egy kisváros, itt nincs praktiker, obi, stb. Sajnos ezért is fel kell utazni a megyeszékhelyre, így kb. 4000 Ft plusz költséggel kell számolni.


13.56-osnak is köszönöm a választ. Rákeresek, nézegetek majd ilyen oldalt, igen, én is ebben reménykedek. :P :)


14.17-es, hogyha lesz pénzem, akkor szerintem már másra rakom majd el, ígyis kell elég sokat majd spórolnom az egyetemre, nem hiszem, hogy telne még egy faajtóra is így. :(

2010. aug. 7. 19:45
 12/14 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatod azt, hogy a szekrényeket odatolod a nyíláshoz és csak egy ajtónyi helyet (80-90 cm) hagysz közöttük. Plussz vastag függönyök (turkálóban nézd meg, mi is ott vettünk. Mivel ezek nehezek, olyan turiba érdemes menni, ahol bálabontás után csökkennek az árak. A Hádának országszerte vannak ilyen boltjai, a honlapján rá tudsz keresni. Mi a 400 Ft/kg-s napon vettünk, az még elég jó áron van, de az utolsó nap, amikor már csak 200 Ft/kg, nehéz kifogni, és a beutazgatással több pénzed megy el, mint amit a kiló áron megtakarítasz)
2010. aug. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! :D
2010. aug. 8. 11:17
 14/14 A kérdező kommentje:

Azon gondolkoztam, hogy a fal és az ablak közötti részt gipszkartonnal le lehetne zárni. Az mennyire hangszigetelt? Mennyire erős? Nem támasztanék neki semmit, de azért érdekel.


Meg ha netán ezzel oldanám meg, akkor milyen ajtót tudtok rá ajánlani OLCSÓN? Végülis úgy nézne ki, hogy a falhoz, plafonhoz, ablak felett és alatt odafogatnánk, de valami olcsóbb ajtó jól jönne hozzá, az egészet ki kellene hozni néhány ezerből.


Köszi!

2010. aug. 12. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!