Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Térelválasztás minimális...

Térelválasztás minimális költségen. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Vissza kellene költöznöm a régi szobámba, mert hétközben egyetemre járok majd és kolis leszek. A szoba kb. 3,5 m x 3,5 m-es (pontosan nem tudom, bocs), és nincs rajta ajtó. Van egy kb. 1,5 - 1,7 m * 2,5 - 2,8 m-es beépítetlen rész, ezen most karnis van és azon függöny, de ennek rossz a hangszigetelése és így nem tudnék rendesen tanulni. Egyszerűen az, hogy a fal fele alapból nincs megépítve (mivel a szoba 4 fala úgy néz ki, hogy 3 rendesen van és 1 pedig félig), mert ez hivatalosan csak alvószoba lenne. Gondolom számít az is, hogy ugye van egy erkélyajtó, és mellette az ablak, de az erkélyajtó még a nagyszobához tartozik, de az ablak már a kicsihez. Tudom, hogy furán építették meg, de társasház, mindenkié ilyen.


Nagyon minimális költségre gondolok (egy harmonika ajtó közel 30 ezer lenne), hogy hogyan lehetne mégis a térelválasztást megoldani?


Ha tudtok, akkor anyagnevet pontosan és árat is kérnék.


Köszönettel (:


Utólag is bocsánat, hogy nem voltam szakszerű. :/


2010. aug. 6. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mégis a harmonikaajtó tűnik a legjobb megoldásnak. 30 ezer forintot egy hónap alatt simán össze tudsz hozni az egyetem mellett és gondolom valamennyit a szüleid is adnának bele. Amúgy saját tapasztalom alapján hétvégente, amikor hazamész, akkor mindent fogsz csinálni csak tanulni nem. A vizsgaidőszak az már más kérdés. Én akkor mindig otthon voltam és csak vizsgázni jártam be az egyetemre. Akkor viszont biztos lesz olyan időszak, amikor nincs otthon senki és tudsz nyugodtan tanulni. Apropó tanulás. Ha jól olvastam, akkor kollégista leszel. Na én ott tanultam meg azt, hogy miképpen lehet tanulni és aludni a legnagyobb zajban is. De ezzel nem akartalak megijeszteni, mert ugye nem minden kollégium egyforma. A zaj ellenére nekem nagyon hiányzik a kollégista élet (én már végeztem és hajtok a mókuskerékben).
2010. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Nehéz lesz megszokni a kolit, de remélem, hogy sikerülni fog!


Viszont most ez a 30 ezer soknak számít, mert anyukámnak nincs munkája és nem tudunk ennyit előteremteni ilyenre, viszont szerintem meg szükség lenne rá, mert egy tizenéves húgom van, aki folyamatosan tévét néz, zenéket hallgat, vendégeket fogad és mellette nem lehetne tanulni soha.

2010. aug. 7. 00:10
 3/14 A kérdező kommentje:
Más ötlet a térelválasztásra?
2010. aug. 7. 00:10
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Értem. Bízzunk benne, hogy anyukád hamarosan újra tud dolgozni és akkor majd tudtok szánni pénzt a problémád megoldására. Sajnos mást nem tudok javasolni, mert amik még szóba jöhetnének (gipszkarton fal és egy rendes ajtó), azok még többe kerülnének, mint a harmonikaajtó.


A kolin viszont ne aggódj, nem azért írtam, amit írtam, hogy megijedj. Biztos Te is hamar meg fogod szokni és Te is nagyon jól fogod érezni magad. Amúgy a vizsgaidőszaknak van egy nagy előnye, hogy általában akkor van, amikor a tizenéves húgod az iskolapadban ücsörög, szóval esélye sem lesz tévézni és vendégeket fogadni, míg Te tanulsz. Hétvégente meg megkéred, hogy bírja ki azt a néhány órát amíg tanulsz.

2010. aug. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

nem minden harmonikaajtó 30, van 17-ért és 4 ezerért is.

Keress! Baumax.

Vaterázz!

Vegyél a turiban egy nagyon vastag sötétítőfüggönyt, anyukád biztos emlékszik, régen télen boltok bejáratához tették, hogy a fűtés ne szökjön ki. Vastag bútorszövet, mint egy pléd. Vagy egy régi plédet kérj a mamától, és kétfelől olcsó de szép anyagot tegyél elé-mögé, és így tedd fel függönyként. Ez sokat elfog, mert puha. A maradék zajt halk zene állandósításával elnyomod.

2010. aug. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vegyél egy mp3-at (2990) dugd a füledbe halk zenével, és kész is a térelválasztó! Sokan kimennek a folyosóra, tetőre, parkba tanulni.
2010. aug. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

műanyagból méretek szerint:

68x202cm: 14500 Ft/db

79x202cm: 15500 Ft/db

90x202cm: 16500 Ft/db

101x202cm: 17500 Ft/db

Ablak kialakítás: 1000 Ft/db



[link]



tényleg van 10 alatt is, nézd meg barkácsáruházban!

De egy-két hónapot várj, míg lesz pénz, most kell tanévkezdésre!!!

2010. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Alig leszel otthon! Akkor mégy haza, ha már megtanultál, nem tanulni!
2010. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Harmonikaajtó.Hmm.Elég becsapós játék,legalábbis én nem voltam elég körültekintő.

Mert olyan egyszerünek tünik h csak felcsavarozod,és kész.

De nagyon pontosan kell lemérned elötte h mekkorára van szükséged,milyen profilra akarod felszerelni,majd ezután méretre kell vágnod(amihez egy jó fűrész,megfelelő hely és rögzítés kell) és utána a pöcköket/patentokat fel kell fúrnod a falra(amikre majd rápattintod a keretet)tehát kell fúrógép és egyéb szerszámok.Ha beton a fal...hát akkor az egy nehéz történet lesz.


Nézz szét mondjuk az ikeában,ott lehet h találsz vmi térelválasztó elemet vagy ha mást nem látsz vmi jó kis ötletet.

De van egy csomó barkács honlap is,ott is böngészhetsz ezügyben.Sok sikert.

Remélem koedukált a kolid :)

2010. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

A harmnika ajtó recseg az sz@r.

Inkább gyűjts pénzt egy normális fa ajtóra.

2010. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!