Mi lehet ennek a jelenségnek az oka?
A kapcsolóim közül van néhány glimm lámpás,régi Prodax. Ebből,ahol sima,nem váltó kapcsolóként van használva,egy db LED fényforráshoz,ott minden tökéletesen működik,nem világított halványan,vagy villogott a LED sosem. Viszont az előszobában is van 2 ilyen kapcsoló, váltókapcsolóként bekötve. A lámpa ott 3db 2 e14 foglalatos,tehát összesen 6e14 foglalat. Ha minden led van,akkor nagyon haloványan világítanak. Mi lehet az oka,hogy a többi lámpánál(ahol szintén világítós kapcsoló van,de magányos LED-ekkel)ott nem jelentkezik a probléma,de a váltókapcsolónál igen?
Ui: úgy oldom meg a problémát,hogy az egyik foglalatba hagyományos izzót használok,de érdekelne,hogy mi lehet az oka.





Az, hogy leoltva a glimmlámpán keresztül mündíg záródik az áramkör (váltó kapcsolásban). A pici áram egy izzót nem tud fényesre izzítani, de a ledes és neon csöves izzókban lévő elektronikát "zavarja" ez a kis áram. A ledes halványan világít, a kompakt fénycső időnként felvillan.
Ki kell tépni a glimmlámpát és megszűnik a jelenség.





Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!