Segitenétek jó ötletekkel a házunk kültéri festéséhez?
Egy kis homok egy kis mész, kőművesnek nem kell ész, na!
"Mire raktál 20 cm szigetelést osb-re?"
30cm-es téglafalra. Ha már kérdezed.
"15-éve szigetelem a házakat, senki nem rakatott még ennyit"
Nyilván életedben nem hallottál még a passzív házakról, és az osztrák határt sem sűrűn szeled át. Ha igen, úgy látszik nem érdekelnek a szakmád újdonságai. Okulásodul: tőled kicsit nyugatabbra már évek óta elterjedt a 20, sőt 30centis homlokzati szigetelés.
"ÉLETBE NEM JÖN VISSZA AZ ÁRA"
Maradjunk annyiban, hogy te a munkád során ragasztót glettelsz szigetelő táblákon, nem pedig íróasztal mellett megtérüléseket számolsz. Ez nem is baj, fontos munka a glettelés is, csak ne okoskodj olyan területen, amihez nem értesz. Én sem magyarázom meg neked, hogy milyen állagúra kell keverni a ragasztót, vagy hogy hogyan csapd a maltert a falra. Ahhoz biztos marhára értesz.
Az össz homlokzati szigetelésem 600eFt volt. Ha 8centivel szigetelek, akkor lett volna 240e. Spóroltam volna 360eFt-ot. Az éves fűtésem 30eFt volt 450légköbméterre. Igen, az éves. A tied mennyi? Nem kell megválaszolnod, elég, ha te tudod. A kérlek osszad el a 360ezret a különbözettel, megkapod, hogy hány év alatt térül meg. Most feltételeztem, hogy te is kb 300nm-nyi falat szigeteltél. Ha nem, mert esetleg kisebb/nagyobb a házad, akkor kicsit csal az eredmény, na! A lényegen nem változtat.
Nézelődj itt: [link]
"a parasztház is ilyen nagy a tömege,nem úgy mint a 20 cm szigetelésű könnyüszerkezetes házaknak"
Igen. Egyrészt nem tudom, hogyan kevered ide a könnyűszerkezeteseket, de ez legyen a te problémád. És az is a te problémád, hogy azt hiszed, a hőtároló képességnek köze van a fűtésköltséghez egy állandóan lakott épületnél. Pedig nincs. Ahhoz van köze, hogy bizonyos bevitt hő (elégetett kg fa) hatására hány fokot emelkedik a hőmérséklet, illetve hogy milyen gyorsan hűl ki. Könnyűszerkezetes házakban folyamatosan KELL adagolni a hőt (mert hamar túlmelegszik, illetve túlhűl), nehéz házaknál pedig kicsit megengedőbb a fizika. Lehet ugyanúgy fokozatosan fűteni is, de ha bedurrantod a kandallót, nem 29 fok lesz, csak 24, azt viszont tovább tartja. Tehát nettó egálban van a kettő.
Nyáron (is) jobb a nagy tömeg, de ezt már leírtam.
Ha valamit nem értesz, vagy szakmai vitád van valamivel, állok elébe, de a személyeskedő, hibás feltételezéseken alapuló fröcsögésre nem vagyok kíváncsi. Mint "biztos panelben laksz", meg "osb-re tetted a szigetelést"...
Ja, és tudom, hogy ez a szint, de erőltesd meg magad, ne az legyen az érved szakmai kérdésben, hogy "mer' úgy szoktuk"!
"Mer' én 15 éve szigetelek, és még SENKI sem rakott ennyit." Ne legyél birka, 30 éve még senki nem rakott szigetelést, 15 éve még senki nem rakott 6 centit, 5 éve még senki nem rakott 10 centit stb. Pár év múlva majd te is sűrűben találkozol a 20centivel is. Mármint ha addig sem mozdulsz ki a határokon kívülre. Mert ott már kicsit előrébb tart a szakmád is, és senki nem lepődik meg ezen...
Tudom, hogy mire gondoltál, vagyis hogy a 20centire. Mivel a tüzépeken stb. bárki találkozhat 10centissel is, miért gondolnám, hogy szerinted senki nem rak olyat? Ennyire nem néztelek "butusnak", bár látszólag hibáztam ebben.
Úgyhogy én értettem miről írsz, te ezek szerint nem voltál ennyire képben..:)
De látod, mindegy mire gondoltál, mert az is hülyeség, hogy senki nem rakott 8nál többet, és az is hülyeség, hogy senki nem rakott 20-at. Nem én voltam az első, és vannak vastagabb szigetelések is magyarországi házfalakon.
Ideje kinyitni a szemed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!