Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Segitenétek jó ötletekkel a...

Segitenétek jó ötletekkel a házunk kültéri festéséhez?

Figyelt kérdés
Házlag szeretnénk megoldani ,oszlopos parasztház,hogy fogjunk neki,kültéri glettre kell valmi,hogy ne peregjen le a festék?most hullik le..,melyik a jó festék stb.köszönöm!
2010. júl. 31. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én dryvit ragasztóval+háló-val szoktam beglettelni mint a hungarocellt.Aztán csiszolás festés.Nagyon tartós lessz.
2010. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól mondja, a háló megfog mindent, nem reped, nem pereg.

A végén meg ilyesmivel lehet lefesteni.

2010. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
És akkor ennyi erővel már tehetsz fel szigetelést is...
2010. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha parasztház,akkor valószinü vertfal vagy vályog.Tehát arra nem teszünk hungarocellt!!!!Elég vastag az így is.
2010. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Szigetelés alatt illene nemcsak hungarocellt érteni. Az meg régi hiedelem, hogy a régi parasztházak milyen jól szigetelnek... 50cm vályogfal hőátbocsátási értéke (u) 0.87. Ez meglehetősen pazarló, tekintve a mai energia-árakat. Ma (Magyarországon) már nem építhető lakóépület 0.35-ös érték felett (a Lajtán túl ez az érték 0.20!) Tehát energiafelhasználás szempontjából igenis indokolt a régi parasztházakat is szigetelni!


Nem ez a kérdés, csak úgy mondom.. :)

2010. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedvességeteket és az ötletket
2010. júl. 31. 13:53
 7/15 A kérdező kommentje:
és igen vályog,az oszlopokkal mit csináljunk festés előtt ?kerek és 10méter az átmérője
2010. júl. 31. 13:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

11:00 vagyok lemaradt a link:)


[link]


Nem hungarocelt mondott az első, hanem a hozzá való üvegszövet hálót.

Vályogot nem szigetelünk hungarocellel soha.

2010. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13:02. Menj be egy parasztházba,(mondjuk ha ilyen okos vagy biztos panelban laksz.)Klíma nélkül nyáron 22 fok van.Az én házam 38-as 8 cm szigetelésü ház,betonfödém+30 cm kőzetgyapot nyáron 26 fok van.Ne mond már, hogy pazarló a vályogház!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nem erről volt szó csak úgy mondom:)
2010. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

:) Én most építkeztem, 20cm szigetelést tettem. Úgyhogy nekem a te lespórolt szigetelésű házad is pazarló.


Az persze nem jut eszedbe, hogy nyáron nem azért van meleg egy házban, mert rossz a szigetelés, hanem mert BESÜT A NAP!


A szigetelésnek nyáron nincs nagy jelentősége, a ház átlaghőmérséklete tendálni fog a kültér átlaghőmérsékletéhez. Most hőségriadó volt, mert a napi átlaghőmérséklet 26 fok volt. Ha nincs szigetelés egy házon (viszont ablak sincs), akkor ennyi a ház átlaghőmérséklete is. De ha bent 23 fok van, akkor a szigetelés 3 fok különbségtől kell, hogy megóvjon. Télen, az átlag 0 fokban viszont 23 fok a különbség. Nem tudom, érzed-e a különbséget...


Ha voltál már parasztházban, akkor tudnád, hogy annak lőrésszerű ablakai vannak, a déli ablakokat pedig ált. tornác védi a besütő naptól. Nyáron EZÉRT hűvös, okoskám, nem a húdejó szigetelés miatt.


Télen meg azért hűvös, mert még annyira sem szigetel jól, mint a te kispórolt szigetelésű házad.


Ja, gondolom felfogtad, nem panelban lakom. Bár nem tudom, miért kellett ezt idekeverned, milyen összefüggést látsz aközött, hogy hogy szigetel a vályogfal, és hogy hol lakom én... Persze tudom, csak személyeskedtél.. Ez van, ha elfogynak az észérvek...

2010. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!