Fában lévő töréeseket, lyukakat mivel érdemes javítani?
Van egy billentyűzet tartóm amin van egy két lyuk.
Na már most van két fémdarab ami a fadarab két oldalára kell hogy menjen és alá becsavarozzam viszont nem tudom becsavarni mert a helyén lévő lyuk túl nagy lett és hiába csavarom bele ki fog esni a helyéről, fúrógépem pedig nincs így hát nem tudok új helyre lyukat fúrni és új helyre betekerni a csavart így hát rekonstruálás lenne a legjobb módszer. Mondták nekem, hogy van valamilyen megoldás rá amit rákenek vagy rárakok hagyom 1 napot száradni és már másnapra normálisabb állapotban lesz csak nem igazán emlékszem, hogy mi volt az.
Minden segítséget nagyon köszönök!
A lehegyszerűbb ha kihegyezel egy fadarabot telenyomod a lyukat faragasztóval, utána pedig a fadarabot. Vársz egy napot megköt tejesen utána mehet a csavar.
Vagy ha többet nem akarod szétszedni nyomd tele pillanatragasztóval,és míg nem köt meg tekerd bele a csavart tartsd úgy míg megköt és kész
Próbáltam körülírni azzal hogy egy számítógép asztal billentyűzet tartója kb 1,5 cm vastagés a lyuk mélysége kb 2-3mm és ennek a szélessége kb 3cm de folyamatosan csökken a mélység.
Igazából nem egy űrhalyó tervrajzáról van szó. Csak egy szimpla fadarab amit be kellene tömni, az egyetlen dolog ami gondolataim alapján fontos információ hogy abba a részbe ahova az anyagot fogom rakni menni fog egy csavar ami kb 1cm hosszú és 2-3mm széles kb.
A tartó kb 5mm hosszan nyúlik bele a fába tehát kb ennek a közepén lesz a csavar tehát a fa szélétől 2,5mm-re van kb a középpont.
Az, hogy milyen fa arról fogalmam sincs.
Bármire szükség van vagy több információ kell akkor csak szóljatok.
ad #4: a kérdéshez fűzött kommentárban nem szerepel az, hogy "számítógép asztal", csupán "billentyűzet tartó" megnevezés, ami aztán bármi lehet, még versenyzongora is.
A számítógép asztal viszont nem fából (hanem laminált forgácslapból) van, tehát a „fadarab”” megjelölés ismét félrevezető.
Fotó hiányában csak azt lehet tanácsolni, amit már mások is javasoltak, hogy pl. Epokitt tapasszal ki lehet tölteni a mélyedést. Kikeményedés után ez fúrható ill. csavarozható. Ha nincs otthon fúrógép, akkor keresni kell valakit, akinek van, mert megfelelő szerszámozottság hiányában mindenféle pancser megoldásokkal nem érdemes kísérletezgetni, annak csak szétgányolás lesz a vége. A laminált bútorlap megmunkálása kényes feladat.
„két fémdarab ami a fadarab két oldalára kell hogy menjen” megjelölésből arra lehet következtetni, hogy a két fémdarab mindegyikét a bútorlaphoz kellene erősíteni (alul és felül), ehhez viszont a feltüntetett 1 cm hosszúságú csavar (facsavar) aligha a leginkább megfelelő, így látatlanba’ egy átmenő fémcsavar alkalmasabbnak tűnik. A facsavarok eleve nem tartanak megfelelően egy bútorlapban (a bútorlap nem tömör mivolta miatt), különösen nem, ha a bútorlapra merőlegesen hat húzóerő a csavarra. Feltételezem, hogy akkor keletkezett a jelzett gödör a bútorlapon, amikor előfúrás hiányában valaki megpróbálta pancser módon becsavarni a csavart és megrepedt a laminált felület majd kiszakadt a bútorlapból egy kis felszíni darabka.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!