Mit tudunk tenni, ha alberlőtársunk nem tud időben fizetni?
Hárman béreljük az albérletet, egyenlő arányban oszlanak meg a költségek. Most úgy néz ki, hogy egyikünk elköltözk, viszont nem tudja kifizetni a decemberi hónapot.
Mivel nem kis költségről van szó mi ketten akik maradunk nem tudjuk helyette kifizetni, azonban a határidő tizedike. Ma délután jelentette be, hogy elköltözik amúgy. Ilyenkor mit tudunk tenni?
Ha nem fizetünk időben minden napra késedelmi díj kerül felszámolásra. Hogy tudjuk bizonyítani, hogy nem a mi hibákból történik és rá terhelje a főbérlő?
A szerződésben nincs szó a bérleti díj egyenlő elosztásáról külön, viszont ilyen esetről sem.
Köszönök minden segítő hozzászólást!
Milyen szerződésetek van? Egyvalaki nevére szól?
Ti kerestetek magatok mellé valakit, vagy a tulaj hozott össze hármótokat?
Az aki elköltözik valamelyikőtök párja volt, rokona, ismerőse volt?
Ezek olyan kérdések, amik fontosak lennének a válaszhoz.
Mindenképpen beszéljetek a tulajjal!
Nyilván számára is egyértelmű, hogyha 3 embernek adta ki, akkor 3 felé lettek elosztva a költségek, idegenek esetében.
Kaució biztos volt, legyen abból levonva az ő része.
Ezért érdemes egyéni szerződéseket kötni. Nekem például benne van, hogy adott szobára fizetek adott összeget és a rezsinek csak a rám eső részét jelen esetben felét fizetem akkor is, ha egyedül maradnék 1-2 hónapra.
Ahhoz, hogy segíteni lehessen, nem azt kell megírni, hogy mi nincs benne a szerződésben, hanem mi van beleírva!
Az benne van, hogy hárman bérelitek? És az, hogy egyetemes felelősségetek van? Ha ez a kettő benne van, akkor nem tehettek semmit, fizetni kell. Ha a harmadik nem fizet, vissza kell tartani valami értékesebb ingóságát. Mondjuk eldugjátok és csak akkor adjátok elő, ha kifizette a részét.
Többek között ilyen esetekre van a kaució, hogy ne zsebből kelljen fizetni. Gondolom, azt is hárman dobtátok össze anno.
Beszéljetek a főbérlővel, hogy nem jár vissza semmi az illetőnek emiatt.
Ha mindenki benne van a szerződésben, akkor a tulajdonossal kell rendeznie.
Ha csak egyvalaki nevére szól a szerződés, és az nem ő, akkor ő gyakorlatilag jogcím nélkül tartózkodik, azonnal költözzön ki. (Hacsak nem adott valakinek kauciót, és az fedezi a kimaradt díjakat).
A második esetben érdemes mielőbb kirakni, mielőtt még több adósságot halmoz fel. Ha nem volt kaució, és nincs rajta a neve a papírokon, akkor az összeget buktátok.
Köszönöm a válaszokat!
Kérdésekre válaszolva:
A szerződésben mindhármunk neve szerepel, mint bérlőtársak. Barátokként költöztünk össze ebbe az albérletbe, ami határozott idejű (augusztusig szól a szerződés.)
A kaució nem lelakható, ez a szerződésben is szerepel.
A szerződésben az is szerepel, hogy egyenként és közösen is felelősek vagyunk a díj rendezésére határidőn belül (ez a mai nap).
A főbérlő felé jeleztem a problémát, ő csak annyit mondott, hogy egyezzünk meg, mert a bérlőtársunk kauciója ilyen értelemben tőlünk függ (azonban ahhoz, ami a főbérlőnél van kiköltözésig nem nyúl), tehát ha úgy döntünk, hogy nem kapja vissza akkor abból tudjuk rendezni, de ez elméletben működik csak, hiszen fizikailag a pénz nincs nálunk.
Szerdán délután (tegnap) kiköltözött, vitte minden holmiját, kulcsot itt hagyta. Elvileg ma jön és odaadja a decemberi lakbérrészét, ha időben ideér és tényleg hozza akkor mivel délután 4-ig van bank, befizetjük és megoldódik a probléma.
Köszönöm még egyszer a hozzászólásokat, ment a zöld kéz!
Külön köszönöm azt az információt, hogy létezik egyéni szerződés is. A későbbiekben ragaszkodni fogok hozzá, mert ha az ember barátja képes erre, akkor mindenre fel kell készülni..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!