Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire kell figyelni egy albérle...

Diauss kérdése:

Mire kell figyelni egy albérleti szerződésnél?

Figyelt kérdés
Albérletet készülök keresni,pontosabban lakást. Mivel ez lesz az első albérletem az lenne a kérdésem hogy mire kell ilyenkor odafigyelni? Mit kell a szerződésnek tartalmaznia?
2019. jan. 8. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tanácsot adnék inkább:

Amikor kinézel egy albérleti lakást amit ki is tudsz venni- Még szerződéskötés előtt a tulajjal menj a lakásba, és minden sérülésről legyen az egy leszakadt tapéta vagy megrepedt parketta vagy beázási nyom. Mindent fényképezzél le, és a szerződésbe is írjátok bele, hogy így vetted át a lakást. Később ha elmész, sok tulaj a régi sérüléseket is a lakótól hajtaná be.

2019. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ne a netről letöltött legyen, azok közül egy csomó még a régi Ptk.-ra hivatkozik, illetve jó nagy baromságok vannak bennük, nagyon sokszor előnytelenek a bérlőnek.


A legfontosabbak:


- határozott vagy határozatlan időtartamú a bérlés, ha előbbi, mikor alakul át határozatlanná (ez nagyon fontos, pl. aláírsz 1 év határozottat, ha a felénél kiszállsz, követelhető tőled a maradék 6 hónap, vagy ahogy a szerződésben van, erre nagyon kell figyelni).


- mik a felmondás feltételei. Nagyon sok szerződésben 60, néha 90 nap van, ezt sokszor nem olvassák el figyelmesen, amikor viszont költöznének nagy nézés van. Érdemes minél rövidebb időt, 15 vagy 30 napot beírni.


- hogyan történik a rezsi fizetése. Vannak lakások amiket fix rezsivel adnának ki. Namost ez a kategória nincs, a rezsiköltség annyi, amit elfogyasztottál, ehhez ragaszkodni kell.


- átalánydíjas szolgáltatásoknál (áram, víz, fűtés) évente egyszer számol el általában a szolgáltató, ilyenkor sokszor megtörténik, hogy kevesebbet fogyasztottál, amit a tulajdonos szépen zsebretesz. Ezt szabályozni kell, főleg olyan házakban, ahol költségmegosztás működik a lakások között, ilyenkor a közös képviselő kb. annyit számláz amennyit akar.


- az órákat lehetőleg ne írják át a nevedre, sok a macera vele kiköltözéskor, és nem is előnyös


- ha szükséged van rá, szabályozni kell, hogy bejelentkezhetsz e ideiglenes lakcímként a lakásba. Ezt (joggal) nem nagyon szeretik a tulajdonosok, de van, aki belemegy.


- lehetőleg ne írj alá olyan szerződést, ami azt köti ki, hogy kiköltözéskor az eredeti állapotot kell biztosítani. Ilyenkor a sok apró kopást neked kell megcsináltni, pl. festés sérüléseit, stb. Erre embert viszont nem fogsz találni, festetheted ki az egész lakást.


A többit majd egy ügyvéd megmondja némi tiszteletdíjért. :)

2019. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2019. jan. 12. 19:10
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2-es jól leírta a lényeget.

Annyit fűznék hozzá, hogy a 15 napos felmondási idő az nagyon rövid. Ha a tulaj mondd fel neked, akkor kb 2 hét alatt kell egy költözést megoldanod. Legyen 1 hónap inkább.


Amúgy a lakcímbejelentéshez jogod van, sőt kötelezettséged is, bár senki nem fogja ellenőrizni a gyakorlatban. Azonban ha új városba mész, akkor jó, ha van ott is lakcímed, ezért erre már a szerződés kötés előtt kérdezz rá, hogy tartózkodási helyre betudsz-e jelentkezni.

2019. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!