Külföldön sem lehet kirakni az albérlőt hogyha nem fizeti az albérleti díjat?
Angliában kétféleképpen zajlik.
Ha hivatalos úton ügynökségen keresztül bérel valaki ingatlant, és mondjuk 3 hónap után nem fizeti az albérleti díjat, akkor az ügynökség, és az ingatlan tulajdonosa bírósághoz fordulhat a nem fizetett albérleti díj és egyéb költségek behajtása miatt. Mivel az ügynökségen fél vagy max. 1 éves szerződést írnak, így a szerződés lejárta után bármikor ki lehet tenni a nem kívánatos albérlőt.
Ha valaki magánúton adja ki a lakását akkor ő csak annyit tehet ha az albérlő nem fizet, hogy bírósághoz fordul, és kényszer kilakoltatást kér. Utána kérheti az elmaradt összegek behajtását.
Sokan visszaélnek azzal, hogy nehéz őket kitenni. De előbb-utóbb kirakják őket, a tartozásuk emelkedik, és azt behajtják.
Én kiköltözési záradékkal kötöm minden esetben a szerződést, ennek előnye, hogy bíróság nélkül végrehajtható.
Egy esetem volt összesen, amikor erre szükség lett volna, de megoldottuk saját hatáskörben.
Én adok ki több ingatlan. Rettegésben tartom őket. Különálló lakásnál feltöltőkártyás áram van, amit nem töltök fel, ha nem fizet.
Családi háznál, ha szobát bérel, lekapcsolom a villany internet és kábeltévé szolgáltatást. Külön lekapcsolhatóvá alakítottam át mindent.
Ha ez zavarja őt, akkor jelzi, hogy hozná a pénzt és elnézést kér, amiért megcsúszott és nem jelezte előre.
Második ilyen után lapátra kerül.
Ezeket a feltételeket előre elmondom. Aki ilyennel akar játszani, az ki sem veszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!