Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vajon angliaba mennyi egy...

Titkos963 kérdése:

Vajon angliaba mennyi egy családi ház bérlése (4tagu család). Egy hónapra?

Figyelt kérdés
2018. máj. 3. 06:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nagyban függ a dolog attól hogy Angliában hol? Mert ugye nem kicsi ország. Londonban és más nagyvárosban értelemszerűen drágább mint egy kis faluban távol mindentől.


Londonban a legolcsóbb kétszobás, még vállalható környéken 1230 font ami durván 440 ezer forint.


Persze kis falvakban, több órányi útra a nagyobb városoktól már van fele ennyiért is.

2018. máj. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Boltonba készülünk
2018. máj. 3. 07:04
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudnal
2018. máj. 3. 07:06
 4/12 anonim ***** válasza:

itt elég széles a választék, Bolton jóval olcsóbb mint a nagyvárosok.


[link]

2018. máj. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tényleg számít, hogy hol van az a város.

Én Malborough-ban bérelek 3 szobás, kis kertes házat 610 gbp/hó. De erre még rájön a kötelező 130 gbp council tax/hó, a villany, gáz, víz, internet, telefon számla is ami összességében olyan 200 gbp/hó így a teljes havi lakásbérlés összege 1040 gbp /hó.


Amúgy lakást egyből nagyon nehéz kibérelni. Mert kérnek min. 6-12 hónap leinformálható munkaviszonyt, banki igazolást. Ha ez nincs akkor bérelhető lakás úgy, hogy előre kifizetsz 6- 12 hónap kauciót.

Az elfelejtettem írni, hogy ha tudsz lakást bérelni akkor is kell (ügynöksége válogatja) 1-2 havi kaució, és fizetni kell ügynöki díjat. Ennek összege is változó. Van ahol 50 gbp van ahol 200 gbp. Mivel lakást csak évente bérelhetsz, így minden évben a szerződés hosszabbításánál fizetni kell ezt az ügynöki díjat. Mi pl: évi 90 gbp fizetünk.

Nem olcsó a lakásbérlés, bár tény, hogy sokkal kényelmesebb mint nyolcad magaddal élni egy szobában.

2018. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Haverom muszlimokkal erősen fertőzött környéken 2szobás lakást havi 800fontért...

A tulaj muszlimnak nem akarta kiadni, másnak meg már nem tudta.

2018. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat........lenne egy másik probléma én alapfokon beszélek angolul de a feleségem egyáltalán nem beszél.......... Tudnátok valami munkát ajánlani.pl:csirke gyár (talán az már zárva van még)
2018. máj. 3. 18:15
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem beszéltek angolul akkor hogy terveztétek elintézni a bérlést, az iratokat, a közlekdést, a közüzemek befizetését, az orvosi ellátást?

A munkakeresés a legkisebb probléma, de pl mit csináltok ha valamelyikőtök beteg lesz és orvoshoz kell mennie?

2018. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Van ott ismerős aki segít...de közbe tanulunk is
2018. máj. 3. 18:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kint ismerősöd akkor ő miért nem segít nektek a munkakeresésben?

Én is alap angol tudással rendelkezem. Az igazság az, hogy nem merek megszólalni sem angolul. Dolgozom operatorként egy elektronikai kis cégnél. Nekem a férjem segített. Ha van ismerősöd , és neki vannak már kint kapcsolatai akkor ő betud vinni titeket egy munkahelyre. Protekció nélkül nyelvtudás nélkül nagyon nehéz munkát szerezni, ma már szinte mindenhol elvárják az angol nyelvet.

2018. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!