Ha elromlott a mosógép, a javíttatását nekem kell
fizetnem, vagy a tulajdonosnak?
Figyelt kérdés
Albérletben lakom, és elromlott a mosógép. Legutóbb a tulaj javíttatta meg, még mielőtt beköltöztem a lakásba. Azóta hosszabb idő telt el, nem volt vele semmi gond, de a napokban vettem észre, hogy valami baja van, a program lejárta után áll körülötte a víz. Kérdezem, hogy ha szerelő hívunk, márpedig hívunk, akkor őt nekem kell kifizetnem, vagy a tulajnak? Milyen szabály van erre? Előre is köszönöm a válaszokat.
Minden esetben a szerződés a járható út! Amennyiben nincs, akkor valszeg fizethetitek zsebből. Különösebben nem fogja érdekelni a tulajt.
2018. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
12/34 anonim válasza:
Nálunk amikor kiöntött a mosógép a lefolyó volt eldugulva. Cserét, javítást a tulaj fizeti ki utólag, ő ismerőse is a szaki, és van, hogy jönnek is a szerelésnél.
2018. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
13/34 anonim válasza:
Olvasd el először:
A szerződést (ebbe nincs benne azt mondod)
A vonatkozó törvényt (ebben benne kell lennie)
2018. febr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
14/34 anonim válasza:
A szabály az, ami a szerződésben áll; ennek hiányában a karbantartás és javítás a bérlő, a pótlás és a csere a bérbeadó költsége a jogszabály szerint.
2018. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
15/34 anonim válasza:
Tulajként mondom, hogy rendeltetésszerű használat melletti meghibásodás a tulaj feladata (ha van szerződés és az másképp nem rendelkezik)
Te a lakást egy működő mosógéppel vetted ki és ezt az állapotot kell visszaállítani.
Ha azért nem működik a mosógép, mert te egy 50kg-s szőnyeget akartál kimosni benne, az a te sarad, egyébként nem.
2018. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
16/34 Estádio de Felchút válasza:
A lónak az eres deresét kell a bérlőnek fizetnie. Ha egy bérlő bérbevesz egy bútorozott, gépesített lakást, akkor azt működő gépekkel veszi bérbe, azért fizet a tulajdonosnak, hogy a lakást a bútorokkal és a gépekkel együtt használja. A gépeknek van egy kínos tulajdonságuk, mégpedig - természetes használat mellett is - amortizálódnak. A természetes amortizációhoz a bérlőnek semmi köze, a szándékos, vagy gondatlan károkozás költsége viszont a bérlőt terheli.
Mi ebben a bonyolult?
2018. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
17/34 anonim válasza:
Ezt húztátok le nullára, de sajnos akkor is ez a szabály.
1993. évi LXXVIII. törvény
a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról
13. § (1) A lakás burkolatainak, ajtóinak, ablakainak és a lakás berendezéseinek karbantartásával, felújításával, illetőleg azok pótlásával, cseréjével kapcsolatos költségek viselésére a bérbeadó és a bérlő megállapodása az irányadó; megállapodás hiányában a karbantartással és felújítással kapcsolatos költségek a bérlőt, a pótlással és cserével kapcsolatos költségek a bérbeadót terhelik.
2018. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
18/34 anonim válasza:
Pedig nem. Az általad hivatkozott törvény 10. paragrafusának c) pontja szerint a bérlő köteles gondoskodni a közös használatra szolgáló helyiségek berendezéseiben keletkezett hibák megszüntetéséről.
2018. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
19/34 anonim válasza:
Mármint hogy a bérbeadó köteles gondoskodni erről természetesen, sikerült teljesen megkavarnod előző.
2018. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
20/34 anonim válasza:
#18 a közös használatra szolgáló helyiségek, mint például a lépcsőház, közös tároló és hasonlók.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!