Mitől emelkedtek meg így az albérlet árak?
3 éve még lehetett találni pesten 30 ezer + rezsiért kiadó garzont ma ez 90-120 + rezsi között mozog...
mondják hogy egyetemisták de azok régen is voltak.
"Aztán óvatosságból sokan bejelentik és közjegyzői közreműködéssel adnak ki bérleményt , így a biztosabb de drágább ."
És azt tudják hogy inkább ez a bérlőt védi mint a bérbeadót?Alig lehet kirakni majd a bérlőt ha nem fizet mert a törvény védi!
#4
Ezért nem mindegy, hogy hogyan van megírva az a szerződés!
Ha kiköltözési záradékkal készül, másnap ki lehet tenni, ha probléma van vele.
"A közjegyzői okiratba foglalt kiköltözési nyilatkozat jelentősége, hogy az közvetlenül végrehajtható, azaz, a nyilatkozat alapján hosszas bírósági eljárás nélkül, közvetlenül, akár rendőri közreműködéssel is ki lehet tenni a jogosulatlan ingatlanhasználó a bérleményből."
AirBnB nem számít annyit, mint mondják, mert inkább a Körúton belül virágzik, a belváros meg sosem volt olcsó.
30ért garzont 3 éve is talán a Hős utcában lehetett bérelni.
Én 8-10 éve laktam 30ért, de úgy, hogy többen voltunk egy szobában. Ma már sokaknak a saját szoba is kevés, mert ő nem mosogat más után, inkább fizet többet a lakásért.Változnak az igények.
2007-hez képest kb 3X annyi a nominális fizetésem. Később voltam én is munka nélkül is, mint sokan mások, akik hazamentek vidékre, és nem BP-en gerjesztették a keresletet, miközben a tulajok sem akartak áron alul megszabadulni az ingatlantól. Volta ki lezárta, volt aki kiadta olcsón, mert drágán nem vitték volna el.
Mostanra hiány van dolgozni akaró emberekből, és még mindig a fővárosban a legmagasabbak a fizetések (és a lakhatási költségek is), sokan jönnek ide, aki mind albérletet keres. Tipikusan jó közlekedéssel, a belsőbb kerületekben. Kint olcsóbb lenne az albi, de azt meg nem annyira keresik.
Hitelezés szigorításával sokan maradtak albérletesek, ez szintén kereslet felhajtó tényező.
Ingatlanárak meredeken emelkedtek az elmult években, jobban mint akár a fizetések, akár az albérletárak. (Leegyszerűsítve: ingatlant az vesz, akinek pénze van, albérletbe az megy, akinek önerőre sincs pénze. Az ingatlanpiac kevésbé árérzékeny, mint az albérletpiac, azt sokkal jobban korlátozza a fizetőképes kereslet hiánya.)
A lakáskiadás kockázatos, egy rossz bérlő és több évi haszon elúszhat. Hatásos törvényi védeleme pedig alig van a bérbeadói oldalnak, ez a kockázat is az árakba épül.
Nő az adófizetési hajlandóság, ami magában 15%-al tesz drágábbá egy albérletet.
Nulla a banki kamat, így sokat vitték a pénzüket ingatlanba a lekötött betétek vagy akár állampapírok helyett.
Meg semmi bizalom nincs, az arany meg az ingatlan csak a kvázi biztos.
Plusz az egész ország menekül, aki tud, külföldre, aki nem, az meg megyeszékhelyre vagy akár Budapestre, ki hova akar és tud.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!