Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Csökkenni fognak e a bérleti...

Csökkenni fognak e a bérleti díjak ezért, vagy az adócsökkenést benyelik a tulajdonosok? Az biztos, hogy fehéredni fog a piac, de ez vajon kihat a bérleti díjakra is?

Figyelt kérdés

Jelenleg ha egy tulaj kiad egy albérletet, akkor 1 millió forint éves bevétel felett jövedelemadót és EHOt!!! is kell fizetnie.

Pl kiadja 100 eFt-ért. Évente 1.200.000 Ft bevétel. Ebből kifizet 13,5% (15%-10%átalány)jövedelemadót negyedévente, plusz 14 % EHO-t. Marad neki 72.500 Ft/hó, ha kifizet mindent. Némelyik próbálja ráterhelni a bérlőkre, akik a felárat elutasítják. Ezért szerződéskötés kb. 90%-ban van, de adófizetés kb. csak 20%-ban.

Ezzel némelyik bérlő próbál a kiköltözéskor visszaélni, vagy ha elfogy a pénze, akkor esetleges NAV feljelentéssel próbálja zsarolni a bérbeadót.

A lényeg. Az EHO megszűnik jövőre!!! Az ingatlan kiadásnál már csak a jövedelemadót kell kifizetni. (Erre is két mód van, de ebbe nem menjünk bele).

A kérdés, hogy a 14% adó(EHO) csökkenés mennyivel fogja csökkenteni a kiadási árakat? 5-10%-al, vagy az összeset benyelik a bérbeadók. Vagy esetleg csak a NAV fog jobban járni, mert a bérbeadók zömében most már inkább befizetik, az adót, csak hogy ne zsarolhassák őket?



#lakás #kiadás #áremelkedés #baszott drága #bérbeadás adózása #piaci változás
2017. okt. 30. 19:37
1 2
 11/17 xswerdy ***** válasza:
100%

mi többszörösen hibás?


a fő pontban tehát egyetértünk, hogy nem a bevételnek, hanem a jövedelemnek kell 1 millió fölött lennie.


abban nem értek egyet, hogy a többség a 10% költséghányaddal adózna, ennél szinte mindig lényegesen többet el lehet számolni tételesen. És ahhoz se kell könyvelő, egy xls elég. Ha pl. veszel újonnan egy lakást kiadásra, azt szokták mondani, hogy kb. 6% hozamot lehet elérni. Az elszámolható amortizáció maga 2%, tehát a bevétel 1/3-át leírhatod csak ezen a címen. Ki számol akkor a 10%-kal??


És hogy jóval az átlagbér fölött jön csak be, hogy nem kell EHO-t fizetni. Igen, de jórészt azoknak van kiadási célú ingatlanjuk, akiknek jóval átlag feletti a jövedelmük. Aki nem is éri el az 530 bruttó-t, annak is jó eséllyel már csak részben kell a bérbeadásból származó jövedelemből EHO-t fizetnie.

2017. okt. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az árakat a kereslet/kínálat határozza meg, az adóknak nem sok köze van hozzá... amúgy meg jó nagy hülye az, aki ha 100ért ad valamit ki, annyit is vall be..
2017. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Több okból sem.

Egyrészt országosan a kiadó ingatlanok csak egy része esik ebbe bele, másrészt az EHO határ közeli ingatlanokat sokszor papíron nyolcvanért bérlik. Ahol a mostani EHO megjelent, az kb a 150k/hó feletti bérlemények, tehát nem az olcsóbb kategória.

Azok tulajnak pedig általában már egyéb jövedelemből le volt tudva az éves EHO.

Másrészt és ez a lényegibb, az olcsóbb és középkategóriás albérletek piacát a fizetőképes kereslet hiánya korlátozza, az adót most sem lehet az árba beépíteni.

Így a fentebb emlegetett 6%-os hozam is bruttó.

2017. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Az vajon helyesen tudom e, hogy a tételes költségelszámolással az adó maximum fele számolható el?

A 15% a jövedelemadó, tehát maximum 7,5%?

És azt, hogy amortizáció esetén a bekerülési értékkel kell számolni? A bérleti díjak emelkedtek, de a bekerülési érték nem.

E miatt az amortizáció 1-2%os, a szerződéskori értéktől függően.

Tételezzük fel a 6% éves megtérülési rátát adózás előtt (szerintem inkább 5%, de mindegy).

2017. okt. 31. 20:30
 15/17 anonim ***** válasza:
Én tuti nem csökkentek árat ezért, az eho határ alá eddig is bejátszottam, inkább fejlesztettem valamit a lakáson, hogy a jövedelem 1 millió alá menjen. Természetesen tételesen adózok. Ezután majd nem kell fejlesztenem kényszeresen a lakást, több marad nekem. (Nem nyerészkedő kőgazdag vagyok, csak egy pedagógus elég alacsony fizuval egy plusz lakással).
2017. nov. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 xswerdy ***** válasza:
100%
nem jól tudod, bármennyi költség ellszámolható, akár 100% is. Ez az 50% félreértés onnan jön, hogy ha cégnek adod ki, és ő vonja az adóelőleget, akkor felé nyilatkozol a költségedről, hogy mivel számolljon. Ez nem lehet 50% fölött. De ha magánszemélynek adod ki, akkor bármennyit figyelembe vehetsz már a negyedéves adóelőlegnél, lehet, hogy nem is fizetsz. Ha meg cégnek adod ki, és több a költség, akkor év végén visszaigényled.
2017. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez legfeljebb indirekt csökkenést okozhat (növekszik a bérbeadással elérhető extraprofit, ezért még többen belevágnak, ami kínálatbővülést, következésképpen árcsökkenést eredményez), úgyhogy közvetlenül mérni aligha lehet. A bérbeadás piaci alapú haszonszerző tevékenység: a bérbeadók addig emelik a lakbért, amíg csak tudják, vagyis amíg van valaki, aki megfizeti azt. Ez a szabály független az adózástól. Vagyis: a tulajdonosok be fogják nyelni az adócsökkentést, köszönik szépen. A lakásáfa csökkenés alatt is csak növekedtek az ingatlanárak, ugyanakkor 2009-2013 között úgy is csökkentek a lakbérek, hogy nem volt érdemi adócsökkentés.
2017. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!