Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlettámogatást hogy lehet...

Albérlettámogatást hogy lehet igényelni? (munkahely intézi, vagy előtte mindenképp Munkaszerződés kell? )

Figyelt kérdés
80Km-re Bp-től lakom és Bp-en lenne a munkahelyem! Hogy kell ezt igényelnem? Adatlap.....hova kell mennem, mit kell benyújtani és hogyan,hova?

2016. dec. 8. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
A munkaügyi hivatalba kell igényelni, neked kell intézni, és nem egyszerű... több dolognak kell egyszerre teljesülni, hogy megkapd.
2016. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem is olyan bonyolult. Munkaszerződés kell hozzá és az, hogy legalább 60km-re lakj vagy messzebb. Ne legyen ingatlanod, ostz jónapot. Lényegében ennyi!


Mi kell még ezen kívűl? Csak azt nem tudom, ezt a pénzt hogy és hova kűldik? Nekem vagy a főbérlőnek, ne adj Isten a Munkahelynek, hogy ők adják oda nekem?

2016. dec. 8. 23:05
 3/16 anonim ***** válasza:
Ami még kell mindenképp(!!!) számla a bérleti díjról rezsivel együtt.
2016. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Neked fogja utalni a Munkaügyi Központ a lakhatási támogatást, de Neked be kell tudnod mutatni a bankszámlakivonatodat, vagy az utalás bizonylatát feléjük, amely bizonyítja, hogy át is utaltad a főbérlőnek.
2016. dec. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3-nak.

Hűhaaa!! Ba@@ák meg! Köztudott, hogy ez a szemét,csaló zsákmányoló papír nélkül kiadó magánszemély, nem adózik ezek után.Nem szokták bejelenteni a bérlőt. Csak egy fal papírt írnak,hogy legyen valami. Rezsi számla meg nem a nevemre szól. Lehet még be is kellene oda jelentkeznem, lakcímkártyával. Akkor ha így nézzük,nem egyszerű.

2016. dec. 9. 11:25
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Sok számlás bérlemény van azért. Mindenesetre, ez alapfeltétel a támogatáshoz. Hogy be vagy-e jelentve, vagy sem ideiglenesen, az teljesen mindegy az ügy szempontjából.
2016. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4@. Nem értem! Az utalásról vigyem a bankszámlakivonatomat a Munkaügynek? De hisz akkor már nem tartozom a munkaügyre, ha már 1 hónapja dolgozom és az első havi lakbért már átutaltam a főbérlőnek!!!

Ez nem csak a munkanélkülieknek jár, akik vidékről kőltöznének fel a fővárosba és ott laknának,dolgoznának?


Ezt akkor utólag lehet kérni, ha már ott lakom és ki is fizettem a lakbért?


6@. Nem kérik a lakcímbejelentőt a Munkaügyön? Akkor jó ez, ha pl. Lakitelken vagyok bejelentve a lakcímkártyával és Bp-en lakom albérletben? Így kérhető az albérlettámogatás?

2016. dec. 11. 17:14
 8/16 anonim ***** válasza:

Az ismerősöm anno megkapta, de neki az is feltétel volt, hogy egyszerre legyen számlás albérlet, és a munkahelyén az elhelyezkedés. Főleg pályakezdőknek, és tartósan munkanélkülieknek adják meg ezt a támogatást, akinek végül sikerül elhelyezkedni. Már az első kommentemben írtam, közel sem egyszerű, s nem adják mindenkinek.


[link]

2016. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyébként pont az a lényege a támogatásnak, hogy az állandó lakcímed ne azon a településen legyen ahol dolgozol. Tehát a címeddel semmi gond.
2016. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor, hogy csináljam? Mert jelenleg munkanélküli vagyok a Munkaügyön regisztrálva.


1.Variáció: Felmegyek Bp-re, Munkaszerződést kötök egy céggel,kiveszek egy Számlás albérletet.

Ezzel a munkaszerződéssel és bérleti szerződéssel (ekkor még nincsenek rezsi számlák, hisz akkor kezdem a munkát és onnantól lakom ott, rezsit csak hó végén kell fizetni), odamegyek a Munkaügyre vidéken és azt mondom:


-Jó napot! Szereztem munkahelyet! Kivettem számlás albérletet! Itt van a kezembe ez a két papír.


De már oda kellett adnom a főbérlőnek az első havi bérleti díjat, különben nem adta volna ide érthető módon a bérleti szerződést! Kérem kijelentésemet a munkaügyről és a bérleti díjamra az albérlettámogatást!


2.Variáció: Először menjek be a Munkaügyre? Ezzel:


-Jó napot! Bp-en lenne munkám és ott fogok lakni albérletbe! Kérem Önöktől az 1.havi lakbértámogatást azonnal a kezembe, hogy ki tudjam fizetni a főbérlőt az 1.havi lakbéremmel, hogy ideadja a bérleti szerződést és akkor hozom Önöknek ide a bérleti szerződést! Rezsi számlákat majd a hó végén tudom hozni.


Hogy csináljam?

2016. dec. 11. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!