Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van valakinek ötlete, mi...

Van valakinek ötlete, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

fél éve vagyok az albérletben, minden teljesen jó volt, viszont érzékeltem egy furcsa leírhatatlan tömény szagot az ágyam mellett. A konnektorra gyanakodtam, hívtam villanyzerelőt, és semmi baja. Az ágyamat el kellett húzni, mert kezdett elviselhetetlen lenni, és kissé felerősödött. Máskülönbrn van egy hatalmas lyuk a falban, ahol a téglát is látni és a másik oldalon épp a fürdőszoba van, így arra gyanakodtam, hogy penész lehet. Hívtunk vízszerelőt, és nincs csőtörés, szóval a penész is kizárva. Most már valóban nem tudom, mi lehet. Úgy érzem, egyre erősebb, és füstszagú. Amikor itt volt a vízszerelő valami meleget érzékelt a falban a gázmérő mellett, és azt mondta, fura, hogy ott meleg van, mert nem kellene.

Csak annyira jöttem rá, hogy abból a lyukból szivárog.

Van valakinek valamilyen ötlete, mi lehet ez a szag?


2016. dec. 4. 22:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"A gázszag (ha szén-monoxid), akkor azt nem érezni. Viszont arra kelek, hogy köhögök, fáj és csíp a torkom."


Első vagyok.

Tisztázzuk: a gázt szagosítják. Pont itt a gyik-en találtam meg a nevét, hogy mivel, de végül is az tökmindegy. Pont ezért kérdeztem meg, hogy ugye felismered a gázszagot? Hát most hogy írjam le milyen?

A szén-monoxid, az az, ami a kéményből visszajön ha rosszul van beépítve a cucc, és sajnos be lehet vele kerülni a tv-híradóba. De a szén-monoxid szagtalan, pont ezért veszélyes!

Teneked a tüneteid alapján az égéstermék jön valahol, de az nem szén-monoxid. A konvektor, stb. ezek a gázkészülékek ha szabályosan működnek is, szennyezik a levegőt valamennyire. Akkor is, ha minden oké velük.

De a tieddel nem oké.

Nem halsz bele, de gyorsan hívj egy gázszerelőt. Ezek a tünetek, idézem "köhögök, fáj és csíp a torkom" egyértelműen a gáz égéstermékétől vannak. Hogy a lyukaddal mi van, nem tudom. Gázszerelőt hívj, ezt meg mondd el neki a tüneteidet is, és szellőztess többször.

Ja és te oltári büdöset érzel, mondom, h a szén-monoxid szagtalan.

Szép nyugodtan hívj holnapra egy szerelőt. Nem lesz semmi (komoly) bajod, de azért ne halogasd.

2016. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy eddig nem érzékeltem, csak most, kb miután elkezdődött a fűtés szezon. Köszi a válaszokat, kissé parázok.
2016. dec. 7. 00:20
 13/14 anonim ***** válasza:
Persze, mivel eddig nem fűtöttél. Hívj szerelőt, és -nem akarok ironikus lenni - keress egy gázcirkós vagy távfűtésés lakást. Ki tudja, hogy tartják karban ezeket a régi konvektoros lakásokat a főbérlők! Remélem a költségeidet (szerelők) behajtod rajta.
2016. dec. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az senkinek sem jut eszédbe, hogy máshová tedd az ágyad ????????? Egyébként valóban, be kell vakoltatni a pic_sába az egészet, hívj egy festőt és vakolja be. Ennyi. Ráhúz egy 1 cm-es réteget az egészre és kész. Kész vakolattal. Nem kell kevergetni se.
2016. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!