Inkább albérlet, vagy hitelfelvétellel saját lakás?!
Biztos, hogy 200-300 ezret akartál írni?
nem 2-3 millió?
Mert ha nem elírás, és ennyid van, akkor tényleg el van döntve a kérdés.
Ez a pénz az ügyintézésre kell.
Ami nekem volt:
szerződés, kb 60 ezer
közjegyzői díj, 45 ezer
értékbecslő, 30 ezer,
mindenféle hitelbírálati díj, folyósítási jutalék, stb., egyenként több tízezres tételek.
emellé kell önerő, ami a lakás 20-30%-a.
mennyiért tervezted volna a lakásvásárlást?
az én városomban 10 millió alatt már nincs, pedig ez vidék.
ehhez kell a 2-3 milliós önerő.
egyébként anno én is úgy oldottam meg, ahogy egy másik válaszoló írta.
csak itt mindig lehurrogják az embert ezért, mert állítják, hogy ilyet nem lehet megvalósítani, aztán jövök én, és elmesélem, hogy nekem bizony személyi hitel volt az önerőm.
de ez egy kis falusi ház, 5 millióért, 1 milliós önerővel.
ma már biztos nehezebb, főleg nagyobb összegben, 2-3 milliós személyi kölcsönt nem dobnak az ember után, csak ha elég jó a fizetése.
én anno egyszerre csináltam a kettőt, két külön banknál.
te mennyit keresel?
Ha megírod a fizetésedet, meg hogy mennyiért akarnál lakást venni, megírjuk, hogy van-e esélyed.
egyébként az egészet egyedül tervezed, vagy mondjuk a személyi hitel már barátnő/feleség nevére menne?
Inkább albérlet, sajnos annyi pénz még az ügyintézésre sem elég.
Nekem volt kb. 3 millió forint félretett pénzem (egyetem mellett dolgoztam, az albérletemet a szüleim fizették, így tudtam félretenni havi kb. 100at). Lakást vettem hitelből, havi kb. 110 ezret fizetek törlesztésre, két szobát kiadok, amikből 70 befolyik, így lényegében 40 ezer forintot fizetek havonta egy olyan lakásra ami 15 év mulva az enyém lesz. Igaz, hogy sok a kamat de pl. fundamentával állami támogatást is kapsz (én évi 210 ezret kaptam egy jó konstrukcióval).
Sokan mondják, hogy ha elveszted a kereseted bukod a lakást ezért veszélyes, de ha albérletben laksz azt is bukod ha nem fizeted, így ugyanúgy fedél nélkül maradsz. A különbség, hogy saját lakás esetén ez a helyzet csak addig áll fenn ameddig a hitelt vissza nem fizetted, míg albérlet esetén mindig (meg ugye a tulaj is bármikor emelhet). Szóval én is azt javaslom, hogy menj valami albérletbe, ne legyenek nagy igényeid, inkább spórolj saját lakásra, nem olyan lehetetlen mint amilyennek hangzik, csak nyiss egy megtakarítási számlát (annyi pénre amennyit még havonta félre tudsz tenni). Ezt a pénzt a fizetésed megérkezésekor mindig tedd rá, és onnantól a maradék pénzből tudsz gazdálkodni egész hónapban. Legyen ez akár havi 20, akár havi 100 ezer, legalább spórolsz és haladsz.
Válófélben vagyok...
28 évesen, biztos munkahellyel rendelkezem, mellette másodállàssal.
kinek mi jön be. valaki a sajátját fizeti, van aki inkább albérletben. én is inkább sajátot szeretnék, amit úgy festek ki ahogy akarok, ugy rendezem be ahogy akarom. de mai árak mellett nem tudom hogy egyszer lesz e saját lakásom. az is elriaszt hogy 15 - 20 évig fizessem. persze albérletet meg egész életedben fizetheted. de manapság olyan áron adják az albérleteket is, hogy egyedül már ki sem tudod venni, egy bizonyos kor felett meg már nem akar lakótársakat az ember. aztán ki tudja, lehet szólnak hogy 2 hónap mulva költözz ki, vagy csak eleve 1 évre kapod.
persze kolléganőm most adta el a saját lakását, és ment albérletbe, mert már akkora tartozásai voltak mindenhová (lakáshitelt visszafizette, de sokminden más elvitte a pénzét). ő azt mondta soha többet saját lakás, inkább albérlet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!