Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 20 éves diák srác vagyok,...

20 éves diák srác vagyok, szeretnék albérletbe költözni, milyen lehetőségeim lehetnek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Mostansag egyre tobbet piszkalnak a szuleim, hogy csinaljak ezt-azt... ha suli utan edzesre megyek, az a baj, hogy miert nem jarok minden nap, es miert nem akarok az olimpiara menni. Ha suli utan elmegyek dolgozni, hogy egy kis penzt keressek, hogy ne toluk kelljen kernem mindenre, akkor az a baj! Ha nincs baratnom az a baj, ha van baratnom az a baj! Tipikusan a MINDEN SZAR amit a gyerek csinal helyzet van, es nagyon elegem lett belole! En tisztelem azt, hogy ok kemenyen dolgoznak, hogy nekem es az ocsemnek mindent megadjanak, de ez mar akkor is sok, hogy allandoan el kell ajulnom mert 8 ora ulo munkat vegeznek, utana meg itthon foznek es takaritanak es uuuu.. en meg suliban ugyanugy ulok 8 orat, aztan megyek vagy edzesre, vagy dolgozni 4-8 orat dolgozni! Szoval nagyon meguntam, es szeretnek a sajat labamra allni vegre, ami egy alberletbe koltozessel kezdodhetne szerintem, viszont diakmunkabol suli mellett, legfeljebb 100e ft-ot lehet keresni, nagyon kemeny munkaval, viszont egy budapesti SZOBA is alapbol 70e ft korul van + ez meg az.. Ezert szeretnem, ha valaki olyan, aki tudja mi hogy megy, irna 1-2 jo tanacsot, hogy hol keressek, mit keressek, milyen lehetosegeim vannak. Elore is koszonom a valaszokat!

2016. szept. 29. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Mikor én diákmunkaztam kozvetitocégen keresztul tudtam....az meg vagy tudott munkat adni vagy nem...nem tudom nalad mekkora az esélye, hogy egész évben lesz elég diákmunka lehetőséged, de csak erre a bevételre nem alapoznék.


A te maximális lehetőséged egy szoba bérlése...de ez is csak akkor,ha van állandó bevételed...és suli mellett tudod is csinálni.

2016. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Próbálj meg kijönni a szüleiddel. Az albérletbe költözésed anyagiak nélkül legfeljebb arra lesz jó, hogy rájössz, milyen kényelmes is volt a családi fészek. És milyen rohadtul nehéz saját lábra állni. Szerintem nem vagy még rá felkészülve.
2016. szept. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem osztom utolsó véleményét. A felnőttkor ott kezdődik, amikor saját lábra állsz. Nem kényelmes, az tény. De amíg nem teszed meg, kisfiú maradsz. A szüleid kisfia.

Nem tudom, manapság milyen lehetőségek vannak. Én éjszakai vagonrakásokat vállaltam feketén és félpénzért. (Felét le kellett jattolnom.) De ez még az átkosban volt.

2016. szept. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Erősen megváltozott a világ a vagonrakodás kora óta, akkoriban 18 évesen munkába álltak, 20 évesen nősültek, 22 évesen apukák lettek... mostanság meg tanulni kell 25 éves korig, ha nem minimálbéres rabszolgaként nyomorban akarja leélni utána az életét.
2016. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Nézz utána a kollégiumi lehetőségeknek, egyrészt sokkal olcsóbbak, mint albérletbe menni (20-40k/hó). Másrészt magánkollégiumban (ha jól emlékszem 35-40k/hó áron már lehet találni) teljesen szabad kezet kapsz. Ennek annyi a hátránya, hogy kapsz (jobb helyeken egy) szobatársat.
2016. okt. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!