Vissza jár-e a kaució?
Sziasztok!
Van egy hatázatlan idejű szerződésem, melyet azonnali hatállyal fel lehet mondani, amit én kedden meg is tettem, ma pedig már elköltöztem. Augusztus óta laktam ott, az eddigi havi bérleti díjakat kifizettem, kárt nem tettem a lakásban. A szerződésben az áll, ha én mondom fel az albérletet a kauciót a bérbeadó visszatartja. Az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán érvényes-e így a szerződésem? Mert semmi más nincs leírva benne a kaucióról, csak ha én mondom fel akkor nála marad. Ezt nem a ptk szabályozza hogy mire fel naradhat? Mert amire eleve kell, (kár,elmaradas) nálam nem áll fenn. Sőt, a bérbeadó sem számlát sem pedig bevételi bizonylatot,semmit nem tudott adni. Ezért feljelenthető? Nem szeretném egyébként jogi utra terelni az ügyet, de úgy érzem jogtalanul tartja vissza a kauciót. Köszönöm a mihamarabbi válaszokat!
Na, várj. Nem te írtad alá a szerződést? Akkor még jó volt így? Vagy akkor valami felső hatalom irányított és nem voltál tudtában a tetteidnek?
"Sőt, a bérbeadó sem számlát sem pedig bevételi bizonylatot,semmit nem tudott adni. Ezért feljelenthető?"
Számlát nem köteles adni. Átvételit mondjuk adhatott volna, de az, hogy nem adott, nem jelenti, hogy nem adózott (bár valószínű). Ha jól sejtem, akkor neked sem volt rossz, hogy nem volt a bérleti díj magasabb 15 (vagy 30) %-kal...
Amúgy ezt a feljelentést felejtsd el, ez nem rendőrségi ügy. Bejelentést tehetsz a NAV-nál. De attól nem lesz pénzed.
De igen, kedves 10-es, a kaució pontosan erre (is) van kitalálva. A bérbeadó nem azért adja ki a lakást, hogy üresen álljon, amíg új bérlőt talál rá. Neki folyamatosan van szüksége a bérleti díjra, ezért biztosítja be magát.
Az meg külön tetszik, hogy senki nem óbégat, amikor kiveszi a lakást és nem kap számlát, mindig csak akkor, amikor elköltözik, és bukja a kauciót.
A szerződésben nem az van, hogy "ilyen esetben" tartja meg a tulaj a kauciót, hanem minden esetben, amikor a bérlő felmond. Az azonnali felmondás lehetősége szintén benne volt a szerződésben (a tulaj részéről is). A kérdező nem említette, hogy minimális bérlési időt kötöttek volna ki. Akkor miről beszélünk? Volt utólagos rezsiszámla? Volt meg nem fizetett bérleti díj? Ha igen, ezeket le kell vonni a kaucióból, a maradékot pedig vissza kell adni.
Az a pénz, amit szerződésbontáskor az egyik fél mindenképpen elveszít, az nem kaució. Az lehúzás.
Nem akarlak elkeseríteni, kérdező, de vedd számításba a következőket, mielőtt hiszel az ügyvédnek.
Az egyetemek ontják a friss diplomás jogászokat, akik meg is akarnak élni a tanulmányaikból. Ergo sokkal több ügyvéd van, mint amennyit fenn tudna tartani a fizetőképes kereslet. Ebből viszont az következik, hogy fülemüle-pereket is elvállalnak, mert valamicskét az is hoz a konyhára. Nekik! A te pénzedből.
Egyesek itt jobban ismerik a törvényeket, mint az ügyvédek:)
Fizetési meghagyásos eljárással követelheted a neked járó kauciót, de ezt az ügyvéd úgyis elmondja neked.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!