Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Garazst szeretnék kibérelni,...

Garazst szeretnék kibérelni, mire figyeljek? A bérlőm is bérli valakitől, részletek lent.

Figyelt kérdés

A helyszin amúgy Bécs lenne, 1 hónapra van szükségem egy fedett parkolóhelyre, munka miatt.

Irtam is egy facebook csoportba, és egy magyar hölgy jelentkezett, hogy neki van egy kiadó garázs (lakáshoz tartozó mélygarázs), azt irta, hogy ő a volt barátjának bérelte de ő lelépett, és mostmár fizeti amig nem lesz neki saját.

Kicsit gondolkodni kezdtem, és nem szivesen hagyom ott az autómat egy eddig teljesen full ismeretlen embernél, viszont az ára az kb negyede annak, mint amit fizetnem kellene egy városi garázsban.


Tudunk valamilyen papirt irni, hogy bármi történik az autóval, az őt terheli? Vagy hogyan tudom kicsit bebiztositani magamat? Gondolok itt az autófeltörésre, karcolásokra, kerék kiszúrásra? Ilyen esetben szükséges "bérleti szerződést" vagy bármi hasonlót irni? És ha igen, hol találok példanyomtatványt?


2016. okt. 16. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, ha én lennék a garázst kiadó akkor nem mennék bele ilyesmibe. Megértem a szempontjaidat, de őt mi védi attól, hogy ha megkarcolják pl a parkolóban a kocsidat és ráfogod, hogy a mikor beálltál a garázsba még nem volt ott a sérülés?
2016. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, talán ez a karcolas enyhe tulzás, de komolyabb sérülésekre gondoltam... most pl autó lopás is benne lehet, vagy esetleg ha nem irunk papirt akkor megmondja hogy nem is volt megbeszélve a dolog, csak odaparkoltam, vagy bármi ilyen konfliktus elkerülése végett lenne szükség egy papirra :) és érdekelne, hogy van ilyen?
2016. okt. 16. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kötekedésből, de ha feltörik a garázst és elviszik a járgányod akkor mit csinál? Nem őrizheti 24/7.
2016. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezzel egyet értek, is igazat is adok.

Ilyen esetben tudok valamilyen biztositást kötni? Erdélyből érkeznék, 1 hónapot és 8 napot lenne az autóm Bécsben.

2016. okt. 16. 12:40
 5/6 Duenna ***** válasza:
A munkahelyen nincs garázsba állási lehetőség? Szerintem először érdeklődj ott náluk, vagy ha ott nincs, akkor kérdezd meg tőlük, hogy tudnának-e valamilyen tanácsot adni ebben a kérdésben.
2016. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hajon dolgozom, nincs lehetőség és tanácstalanok is :)
2016. okt. 16. 22:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!