Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadnám a lakást, mire kell...

Kiadnám a lakást, mire kell figyeljek?

Figyelt kérdés

Szóval van egy lakásunk a szomszéd városban amit ki szeretnék adni. Elsősorban egyetemistákra gondoltam, mert közel van hozzá az egyetem. Viszont nagyon félek attól, hogy ha pl. kisgyerekes családnak adnám ki és nem fizetnek, akkor nem tudnám őket kirakni. Az oké, hogy szerződést kell írni, meg ha nem akarnak menni, akkor az áramot\gázt\vizet kikapcsoltatni, nyílászárókat leszerelni, de így is aggódok. Tudom, hogy ez a kockázat benne meg a többség nem ilyen.

Szóval milyen tanácsot tudtok adni? Mire figyeljek?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 7. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

csak egyetemistákban gondolkodj, vagy szolíd egyedülállóban..


arra készülj, ha genya csapat veszi ki, akkor lelakják úgy, hogy újraépítheted.


inkább egy szingli hölgynek, aki tudja mi a protokol.

2016. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Tuti, hogy lelakják.

Ha egyetemisták és megy a buli, akkor a szomszédok nagyon fognak örülni :)

Én fiatal, gyermektelen párnak adnám ki. Legyen munkájuk.

De hát ez az egész lutri, sose tudhatod, hogy mikor fogsz ki olyat, aki átver.

Ha nincs szerződés, akkor egyébként simán kirakhatod őket.

2016. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kovpet ***** válasza:
80%
A szerződést foglald közokiratba (közjegyzővel) és nézd meg, hogy kiknek adod ki meg kérj sok kauciót. Tuti módszer nincs, de azért annyira nem is általános az átverés, hogy emiatt nagyon kelljen félni.
2016. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Tedd föl a facebookra hogy kiadó lakásod van, és próbáld meg ilyen módon leinformálható embernek kiadni. Szokott működni a dolog, a bérlőknek is az a jó, ha leinformálható a tulaj. Igy akinek kiadod, arról megtudhatsz valamit, vkinek az jánlására fog jelentkezni.
2016. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Tévedsz, a gyerekes albérlődnek nem zárhatod el a közműveket, csak mondom....de beleírhatod a szerződésbe,hogy "az ingatlant kiskorú életvitelszerűen nem lakhatja" Így nem történhet meg,hogy azt mondják nincs gyerek,beköltöznek és soha többé nem fizetnek...
2016. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyerekes albérlőt kitenni se tudod. Gyerek nem kerülhet utcára. Mennyit lehet alérleti dijként elkérni és milyen állapotban van a lakás? Ha csak 50 ezer körüli összeget lehet kérni bérleti dijként és sok műszaki dolog régi benne, akkor nem éri meg kiadni. Ha a gáztúzhelyet, bojlert cserélni kell a bérlők után... a műszaki dolgok javitását, cseréjét a bérbeadónak kell állnia.Festetni szinte biztos kell egyetemisták után is.
2016. jún. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kovpet ***** válasza:

"Gyerekes albérlőt kitenni se tudod. Gyerek nem kerülhet utcára."


Gyerek nem tud az utcára kerülni, mert kiemelik a családból, ha egyébként oda kerülne.

2016. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha közjegyzői bérleti szerződést írtok, akkor bármikor ki lehet tenni a bérlőt, egyébként én az utobbi 2 évben csak berlő minősítő segitségével adom ki a lakásom
2016. jún. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!