Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlőm elküldhet azért,...

A főbérlőm elküldhet azért, mert szerinte "kedvetlen" vagyok?

Figyelt kérdés
Tegnap azt mondta a főbérlőm, hogy nem vagyok számára szimpatikus, "kedvetlennek" lát, ezért keressek magamnak másik helyet... Én teljesen ledöbbentem, nem hittem a füleimnek, hogy ez megtörténhet. Ilyesmi lehet szerződésbontási alap? Most már egy utolsó senkiházi főbérlőnek is úgy kellene megfelelnem, mint a főnökömnek vagy mi?
2016. okt. 10. 18:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
Őszintén szólva én se feltétlenül veled akarnék együttlakni .... mindenkit senkiházinak tekintesz, te vagy a megtestesült nagyképűség, felsőbbrendűség... bármilyen indokkal, sőt indok nélkül is felbonthatja a szerződést. olyan feltételekkel, ahogy a szerződésben le van irva. Keress olyan bérleményt, ahol egyedül lakhatsz .
2016. okt. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek 12-vel. Nagyon udvarias ember a főbérlőd azért fogalmazott úgy hogy kedvetlen.

Lefordítom neked: kedvetlen alatt egy büdös, buta, bunkót értett.

2016. okt. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%

Miután mindenki elmondta hogy miért nem akarna veled lakni én válaszolok a kérdésre:


Igen, elküldhet. A szerződés az abban meghatározott felmondási idővel felmondható indoklás nélkül, tehát nem szükséges megindokolnia, így akármilyen hülye is az indok, nem számít. Arra viszont nem ad okot, hogy azonnali hatállyal megszüntesse, szóval csak a felmondási idő elteltével szűnhet meg, szóval addig próbálj találni egy másikat.

2016. okt. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Megkaptam az egyetlen épkézláb választ, úgyhogy zárom a témát.
2016. okt. 12. 22:14
 15/22 anonim ***** válasza:
Erzsiiiiiiii
2016. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

Első körben öreg hiba, hogy a tulajjal laksz egy fedél alatt.


Másfelől nálunk is volt egy hasonló eset, mikor a tulaj és neje jött a pénzért -amit a férjem oda is adott nekik-és utólag rám írt a feleség messengeren ,hogy ki se mentem köszönni....megírtam neki,hogy ép a halálomon voltam (akkor már 2 hete voltam táppénzen, nyomtam az ágyat), erre Ő, hogy Neki azt honnan kellett volna tudnia,hogy beteg vagyok (?) Megírtam neki,hogy pont ez az, nem hiszem hogy be kellene számolnom a havi ciklusomról vagy bármiről, a ház nincs felgyújtva, a pénz a kezében, probléma? Aztán elkezdett olyan hülyeségekkel jönni, amihez a legjobb barátunknak sincs semmi köze, akkor azért kiült a döbbenet a fejemre XD Megírtam a kedves férjének, hogy ez nekem nem fekszik, mi köze a kedves feleségének a mi magánéletünkhöz? Ami köztünk van üzlet, nem bratyizni jöttünk ide...

A kedves férje a legközelebbi pénzátadáskor kért bocsánatot és szavadkozott a neje miatt.



A Ti esetetekben kérdéses, hogy milyen szerződés lett írva? Hivatalos, adózik is utánad, vagy megy a susmus és az adócsalás?

Akárhogy is egy ilyen marhával Én sem szívesen élnék együtt, aki azt hiszi hogy mindenkinek minden körülmények között vigyorognia kell,mint a vadalmának.

2016. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes választ. Let írva valamiféle szerződés, de hogy nem adózik utána, abban biztos vagyok. Valószínűleg felnyomom amúgy a NAVnál.
2016. okt. 14. 21:44
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

Jól teszed. Biztos komolyan vesznek a "valamiféle" szerződéssel, meg a "biztos" tudásoddal.


Nagyon szigorúan s körültekintően szokták ám venni az ilyesmi feljelentéseket. De még hogy...

2016. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nyilván majd még én fogom megszívni haha. Hamis szerződés, mindössze egy hónapja vagyok ott. Én fordultam már hatósághoz nem egyszer, most sem leszek rest. Te hányszor? Naugye.
2016. okt. 15. 00:39
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen bérlőtől mentsen meg a jóisten...
2016. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!