Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy a cicám lassan...

Normális, hogy a cicám lassan mozog és kedvetlen ilyen időben?

Figyelt kérdés
Egész nyáron lustább a megszokottnál, de az utóbbi 1-2 hétben észrevettem, hogy lassan mozog, nagyon övatosan megy, szaglászik és lassan eszik is. Bár az étvágya nagyjából a régi, játszani is alig akar, kicsit fut, de hamar feladja. Hangja is alig van, bár tüsszögni, köhögni nem szokott. A szőre a hátán kicsit fel van borzolva. Sérülés nincs rajta, csak ennyi, nehezen észrevehető, de van változás a korábbi viselkedéséhez képest. Jelenthet ez valamit vagy csak a meleg lehet?
2016. aug. 14. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:

1:Milyen idős a cica? Ha kb 5 hónapos, v egy kicsit kevesebb, akkor azért van mert fogváltása van.


2:Ha nem, hanem mondjuk 1 éves/ több, akkor lehet h valami van a lakásban, v látott valamit a lakásban, nálunk amikor bejött a kutyus, akit nem nagyon szeret, akkor volt ilyen.


3: Igen lehet h a melegtől. Adj neki rengeteg vizet, meg tejet, jó inkább vizet, hogy lehűtse magát.

2016. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jah, azt elfelejtettem,h lehet h elrontotta valamivel a gyomrát, v rosszat evett, úgy h ha ez a baj, akkor ne lepődj meg ha legeli a füvet XD
2016. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
4 éves ivartalanított kandúr. Egyszer láttam vizelni a héten, akkor nem volt semmi különös, bár a füvön nem láttam, van-e vér pl, de nem fájlalta. Seb, sérülés nem látszik rajta, kullancs sem volt benne egy ideje, kap rá spot on-t. Enni sem evett olyat, bár nem csak én etetem, mert az utóbbi időben nincs sok időm sajnos rá, de a családtagok sem tudnak olyan ételről. Az orra meleg, enyhén nedves. Inkább "csak" annyi, hogy lassan, óvatosan mozog, nem nagyon játszik (pedig nagyon játékos még mindig), enni eszik rendesen, futni is tud, de nem nagyon szokott 1-2 hete, amióta megfigyeltem ezt. A szőre kicsit fel van borzolva a hátán, nem vagyok biztos benne, hogy nem-e lázas.
2016. aug. 14. 12:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, Húha, akkor szerintem vidd el az orvoshoz, az lesz a legjobb.

Mert lehet h valami mérgezőt evett úgy h ti nem láttátok, az pedig veszélyes. De lehet h csak valami enyhe baja van, de ha a bundája is más mint szokott lenni, akkor biztosan valami nem okés. Vidd el orvoshoz, ezt tudom csak tanácsolni :(

2016. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem normális, főleg a szőrborzolódás.

Mutasd meg orvosnak, sokfelé baja lehet. Kérj egy kivizsgálást. Nézzék meg a fogait, ínyét is.

2016. aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap reggel remélhetőleg be tudom vinni az állatorvoshoz. Nagyon aggódom érte, bár nem néz ki olyan rosszul, de az előző cicám is így kezdte, lázas volt hónapokon át, nagyon rosszul volt, hiába hordtam állatorvoshoz, kapott gyógyszereket, nem hatottak, aztán egyszer csak rosszabbodott az állapota és elütötte az autó (szegény a végén már úgy járt-kelt, hogy alig látott maga körül, annyira gyenge volt). Ez a cica a mostani cicám apja volt valószínűleg.
2016. aug. 14. 20:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Voltunk az állatorvosnál, azt mondták, hogy a veséjét fájlalja. Kapott vizelethajtó injekciót, de nem tudom, kicsit jobban lett, de kétlem, hogy ez hosszú távú lenne. :( Láza nincs, a cukra is rendben, azokat is megnézték.
2016. aug. 15. 18:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól lesz akkor a cica. A mondás szerint 9 életük van, szívosak ám :) Sokat segít ha mellette vagy. Tényleg, ha érzi hogy szeretet veszi körül jobban érzi magát. Mihamarabbi gyógyulást neki!
2016. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kapott még egy injekciót, most már úgy tűnik, jól van. Bár úgy láttam, a doki is inkább csak találgatott, hátha...

Sajnos azonban a szőrborzolás megmaradt, ráadásul ahol borzolja, ott közben 2 csomóban kihullott a szőre, pont ma vettem észre, mikor nincs orvos. Nem tudom, hogy verekedés eredménye-e vagy kihullott neki valamilyen betegségtől. :/ Kicsit várok még, hullik-e még neki és ha igen, megyünk vissza az orvoshoz. :/

2016. aug. 20. 23:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!