Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehet-e bármilyen gondom belőle?

Lehet-e bármilyen gondom belőle?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: nagyjából két éve kiszorultam a kollégiumból, így albérletbe kellett költöznöm, néhány egyetemi társammal beköltöztünk egy eléggé lepukkadt lakásba. (Régi ablakok, lényegében a szél befújt mellette, nem volt fűtés, stb.) A tulaj nem írt szerződést, nyilván az adó elkerülése végett, nekünk viszont kellett a hely, így választásunk nem volt túl sok.


Ahogy telt az idő többször, a kérdés, vagy véleménykikérés nélkül emelte a havi díjat, többször szórakozott a rezsi költségeken. (Egy-két hónap után szólt, hogy "Bocs, elfelejtettem ezt-meg azt hozzáadni." majd utólag kifizettette.)


Végül nagyjából 3 hónapja a lakótársam szólt, hogy a srác azt mondta neki, hogy van 3 hetünk kiköltözni mindenestül. Szerencsére egy ideje már tervezve volt, hogy otthagyom a helyet, mert egyre több volt a szívózás, így volt hová mennem, viszonylag korán ki is költöztem a határidőhöz képest.


Mindhármunknak volt némi elmaradása a lakbérrel, amikor kiadta az utunk, főleg a több emelésnek, a teljesen randomizált "havi" zárásoknak és a véletlen lefelejtettemeknek köszönhetően, majd most a napokban kaptam egy üzenetet, hogy mekkora összeget szeretne látni tőlem. Természetesen az összeghez hozzácsapott több tízezret "ki kellett takaríttatni, rendbe kellett tenni utánatok a helyet" címszó alatt. Egyébként a házat takarítva, üresen hagytuk ott.


Lehet-e bármilyen gondom belőle, ha egyszerűen ignorálom, lévén nem volt szerződés, és irreális összeget akar számon kérni rajtam?


2016. okt. 1. 02:59
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Ugyebár van írásos elismervényed minden pénzátadásról ? Egyébként semmi gondod nem lesz belőle, ha közlöd, hogy bejelented a NAV-nál.
2016. okt. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyu nálam is ugyanez volt a helyzet..

60e/hó +rezsi,de fűtés nem volt és 40 e volt a rezsi..

Mi is hárman laktunk.. vége lett a tanításnak jöttünk haza és akkor mondta, h adjunk neki 350 e ft-ot,h jövőre is lakhassunk ott (mi alapból másikat kerestünk) ekkor közöltük vele, h nem akkor mondta, h akkor kér 100 e ft-ot a veszteség meg a lelakás miatt, de elmondanám, h a mi szüleink festetett ki..

és akkor elkezdett minket fenyegetni, h így megy úgy, de mivel semmi papírja nem volt róla, így nem fizettünk semmit... én a helyedbe egy forintot se fizetnék...

2016. okt. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt olyan barom, hogy szerződés nélkül, hanyagul adta ki, akkor én hagynám a fenébe, nem fizetnék. Hivatalosan nem igen tud mit tenni.
2016. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.


Természetesen írásos elismervényt semmiről nem adott. Sőt volt olyan, hogy elfelejtette, hogy kifizettem egy hónapot és utána még egyszer ki akarta fizettetni. Szinte mindig készpénzben kérte, belegondolva az egész bérlés alatt egyetlen papírt sem írtunk alá neki.


Így lényegében jogilag fellépni nem tud ellenünk, ugye? Papírja nincs róla, hogy bármivel is tartoznánk, ráadásul teljesen indokolatlan számokat adogatott hozzá. Lényegében rádobott 70-80k pluszt, hogy ennyi volt kitakarítani a lakást utánunk. (Egyrészt takarítva hagytuk ott, másrészt mocsokba költöztünk be.)

2016. okt. 1. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!