Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kötelességem az albérlet...

Kötelességem az albérlet tulajdonosának bejelenteni, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
Hosszú távra vettük ki. 2 éve lakunk itt.
2016. aug. 31. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem.


De az albérlet 2 főre szól, ezzel számolj!

2016. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Szerinted nem fogja észrevenni? Sosem értem, miért jó ez a sunnyogás... Csak ideges lesz a másik fél tőle, hogy vajon még mit próbáltok eltitkolni.
2016. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

A szerződés onnantól érvényét veszti, ahogy a baba megszületik.

Újat kell csinálni, az aktuális bérlők személyi adataival.

2016. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Jól írják, hogy új szerződésre lesz szükség ha baba jön.
2016. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sunnyog a f4szom, az. Szimplán érdekelne, hogy ""törvényileg"" koteles vagyok bejelenteni egy pozitiv teszt után, vagy sem? -.- A szerződést meg hagyjuk. Szerintem az sincs benne hogy a férjemmel lakom itt csak annyi, hogy én vettem ki határozatlan időre, a megadott feltételekkel, x kaucióval és butorzattal.


Engem inkább az fusztrálna hogy ide járnának családlátogatni. Az első fél évben mikor volt valami kínunk amit meg akartunk beszélni (pl deportáljanak egy régi kanapét) jott az egész család (szulok,gyerekek,nagymama) és itt szórakoztatták magukat -meg minket- 1,5 órán át. Kicsit furcsák, de eddig nem sikerült "normális" tulajt találni...na meg "lakva ismerszik meg az ember"....

1 év eltelte után sikerült a fizetésre és pár mondatra, info leadásra redukálni a dolgot. "Üzletfelek" vagyunk, nem barátkozni akarunk.


Ha azon múlik írunk új szerződést...De tartozkodasira is csak én vagyok bejelentve vagy 3 hónapja...akkor tisztességesen mindenkit jelentsenek be...

2016. aug. 31. 23:29
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
kizárt dolog, szerződés, + a baba +díj! ennyi barmot egy rakáson! pfujjj. Laktam albérletben de inkább örültek, pedig x@r evők voltak.
2016. aug. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj, ha csak te vagy a szerződésben és a dátum szerint akkor még nem volt gyereked jogilag kitehetnek, ha akarnak.

Ha gyerek is van a szerződésben akkor nem rakhatnak ki ha fizeted, ha nem, mivel a törvény a gyereket védi.


Ezt nagyjából mindenki tudja aki albérletet ad ki, és emiatt nem szeretnek kisgyerekesnek kiadni.


Mert ha azok úgy döntenek nem fizetnek, akkor a kiadón hajtják be először. Ha csak a bérleményre lehet terhelni, mert mondjuk aki nektek kiadja, az is albérletben lakik csak kissebben, vagy vidéken és a ti pénzetekből tartja fent magát, akkor meg azon lesz végrehajtás és a végén titeket is kiraknak.

Az ingatlanon pedig végrehajtják a követelést, és mindenki utcára kerül.


De mégegyszer ismétlem a választ a kérdésre.


Nem vagy köteles bejelenteni.

2016. szept. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Am egyébként sem fognak kitenni első körben, hiszen pénzügyleg értelmetlen lenne.

Írnak egy új szerződést, amibe benne lesz a kisgyerek is, és emelnek alakbéren.

Ha tetszik elfogadod, ha nem akkor lelakod a kauciód, és odébbállsz.

2016. szept. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
a baba születését be kell jelentened. addig meg bizz abban, hogy nem tudják, hogyan keletkezik a kisbaba, és azt hiszik, meghiztál.
2016. szept. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mi vagyunk életuk első albérlői, egy olyan házban, amit akkor is csak 2szer látogattak évente mikor benne élt a dédijük...A ház majdbem 3/4 évet várt üresen míg egyáltalán jöttek rá jelentkezök, na meg válogattak is. Mesélték, hogy jött pár rossz arcú nő meg férfi, de összességében nem kapkodtak a házért...melyik pesti szeretne a panelból kilépve hirtelen 1000m2-en füvet vágni? :D úgy higy vegye is meg előszor hozzá a kellékeket...


Mindegy.Majd szolok, ha erre fújja őket a szél. A konvektorokat is le akarjuk cserélni, akár felesbe is, nekünk ugy is megéri, higy ne 25 éves legyen csak mondjuk 10...

2016. szept. 1. 06:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!