Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Airbnb albérlet hogyan működik?

Airbnb albérlet hogyan működik?

Figyelt kérdés

Szóval röviden tömören. Németországban vagyok jelenleg. Találtam egy olcsó lakást/albérletet. Beszéltem az eladóval. Ő jelenleg kint van Görögban (haza utazott) és az itteni lakását szeretné kiadni. Nekem azt mondta hogy ő elkészít valamifélle papírokat illetve a kulcsokat leadja Airbnb-nél majd értesíteni fognak engem ha megérkeztek ide a kulcsok ekkor nekem bekell fizetni az első havi bérletet illetve a kauciót. Majd kijön valaki körbevezetni a lakásban és van 2 napom hogy eldöntsem hogy kelle az albérlet vagy sem. Ha nemkell mindenféle levonás nélkül vissza kapom a teljes összeget. Na most nekem az a kérdésem lenne hogy ez tényleg így működik?! Ugyanis ha jól értelmeztem akkor nekem egy vad idegen számlára kellene a kauciót+1 havi bérleti díjat elutalni...

Honnan tudhatom hogy nem-e egy nagy átverés az egész és valakinek a számlájára át utalom a pénzt...

Nem igazán értem hogyan is működik ez. Valaki elmagyarázná?


2016. aug. 23. 09:57
1 2
 11/15 xswerdy ***** válasza:

Na ez még zavarosabb. Miért kell a felhasználónevet megadni? Ugye a jelszót nem?


Már több embertől hallottam, hogy külföldön ilyen módon akarnak kiadni lakást. Nem tudom, mi a trükk benne, de igencsak életszerűtlen, hogy csupán a lebonyolítás miatt az Airbnb-re menjetek, és kifizessétek a közvetítői díjat.

2017. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Logikus... Azért kell a felhasználónév nyilván, hogy valami alapján megtalálják az illetőt az éterben. A sok sok ezer felhasználó között.

Én foglaltam már többször is szállást az airbnb-n keresztül, igaz csak rövid távra. Viszont soha semmilyen problémám nem volt!

2017. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 xswerdy ***** válasza:

Utolsónak: ha a bérbeadó felteszi a hirdetést, úgy, hogy min. 1 hónapra kiadó, arra azért nem fognak ezrével ugrani az emberek, akiket el kell utasítani, hogy annak az egynek kiadja, akivel már előzetesen megállapodott.


És a bérbeadó nem a felhasználónevét látja az érdeklődőknek, hanem a nevét, fényképét, stb. Ezért volt gyanús, hogy esetleg a felhasználónévvel együtt a jelszót is kérik, és ezzel akarnak valamit trükközni.


Alapból teljesen jó az Airbnb. Akár rövid, akár hosszú távra. De az gyanús, hogy ha a bérlő és bérbeadó már egymásra talált, akkor menjenek az Airbnb-re bonyolítani? Teljesen életszerűtlen. Majdnem biztos vagyok benne, hogy itt valami csalás van.

2017. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 cucuka66 válasza:

Helló, mi is ebben a helyzetben vagyunk. A story ugyan az csak a tulaj nálunk olasz. Az apartman az övé, csak már vissza ment olaszba és Az Airbnb-re hagyta a lakáshoz tartozó papírokat, kulcsokat. A Kauciót viszont nem az Airbnb-nek kell utalni hanem egy Olasz Bankszámlára. Ez a furcsa a dologban. A Lakás nincs hirdetve az Airbnb oldalán, egy másik oldalon találtuk a lakást. A lefolytatott Mail-ek után vagyunk most ott hogy 3 napunk van utalni, és megnézni a lakást utána ha nem kell állítólag vissza utalják a pénzt ... "állítólag". 1000 euró nem kevés hogy kockáztasson az ember.

Ha valakinek van új információja kérem írjon...

2017. máj. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 xswerdy ***** válasza:
Na ez utóbbi biztosan nem stimmel. Az AirBNB nem mutat lakást, és nem tárol kulcsokat. Az egy foglalási portál, ami a fizetést is bonyolítja, bebelértve akár a kaució kezelését is. Szóval ez biztosan átverés.
2017. máj. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!