Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Airbnb albérlet hogyan működik?

Airbnb albérlet hogyan működik?

Figyelt kérdés

Szóval röviden tömören. Németországban vagyok jelenleg. Találtam egy olcsó lakást/albérletet. Beszéltem az eladóval. Ő jelenleg kint van Görögban (haza utazott) és az itteni lakását szeretné kiadni. Nekem azt mondta hogy ő elkészít valamifélle papírokat illetve a kulcsokat leadja Airbnb-nél majd értesíteni fognak engem ha megérkeztek ide a kulcsok ekkor nekem bekell fizetni az első havi bérletet illetve a kauciót. Majd kijön valaki körbevezetni a lakásban és van 2 napom hogy eldöntsem hogy kelle az albérlet vagy sem. Ha nemkell mindenféle levonás nélkül vissza kapom a teljes összeget. Na most nekem az a kérdésem lenne hogy ez tényleg így működik?! Ugyanis ha jól értelmeztem akkor nekem egy vad idegen számlára kellene a kauciót+1 havi bérleti díjat elutalni...

Honnan tudhatom hogy nem-e egy nagy átverés az egész és valakinek a számlájára át utalom a pénzt...

Nem igazán értem hogyan is működik ez. Valaki elmagyarázná?


2016. aug. 23. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Talán el kellene látogatni az airbnb honlapjára, és elolvasni az üzletszabályzatot, meg a használati feltételeket.

Az olcsóság nehogy félreérthető legyen, a honlapon szereplő összeg nem a havidíj, hanem a naponta fizetendő összeg!

2016. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ de sajnos nem segítség a kérdésemre.

Nincs semmiféle "üzletszabályzat" stb...

A modorod egy cseppet lekezelő, nem tudom miért. A honlapra természetesen el látogattam. És keresgéltem a súgó-ban. Nem találtam meg a kérdésemre a választ. Illetve a lakás nem az airbnb-re van feltéve. Csak azt mondta az eladó hogy használjuk azt mert az biztonságos mindkét fél számára. Mint egy fajta 1x-i 3. fél aki nekem a kulcsokat neki pedig a pnzt adja oda. Ezentúl a bérleti díjat az eladó számlájára utalnám nem pedig az Airbnb-t használnánk. Gondolom pénzbe kerül a szolgáltatásuk ezek

szerint.

2016. aug. 23. 11:28
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Miért él ennyi hülye a világon?


A kérdésed az airbnb-re vonatkozik, majd leírod, hogy valójában teljesen kikerülitek az eladónak kedvezően...

Hát rajta, ha ilyen hülye vagy!

2016. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És ismételten pofátlan vagy és bunkó. Inkább takarodj. Természetes hogy szeretné megkerülni az eladó is . nem akar egy cégnek ami semmit sem csinál havonta v akár naponta fizetni...

Csak egyszeri dolog lenne hogy biztosan megkapjam a kulcsokat ő pedig a pénzt. Azóta már a válasz is megvan olyantól aki normális és van is tapasztalata az oldallal kapcsolatban. És nemcsak ide okoskodik mint te barátom. Bújj el. Vadbarom

2016. aug. 23. 14:37
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
Tipikus átverés! Eszedbe ne jusson fizetni!
2016. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kerülném meg az oldalt semmilyen szempontból és pont azért, mert mindketten beazonosíthatók és megtalálhatók vagytok.

Mi mondjuk csak nyaralni voltunk ezen keresztül, lefoglaltuk, kifizettük előre, majd odamentünk a címre, ahol szeretettel vártak minket és kb. ennyi.

Neki is nagy rizikó kiadni a teljesen felszerelt, bútorozott lakását egy idegennek, neked nagy rizikó hogy előre fizetsz. Ez ilyen. Utána már szerintem simán belefér, ha neki utalod és nem az oldalon keresztül megy a fizetés! Gondolom úgy is beszéltek majd többször ez idő alatt, főleg a költözés táján.


A lényeg, hogy tarts be minden az oldalra vonatkozó szabályt.

2016. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 xswerdy ***** válasza:

Ha jól értem, egyáltalán nem az merült fel, hogy az airbnb-n egymásra talált ügyfelek kerüljék meg az oldalt, hanem a bérlő, és a bérbeadó egymásra talált már, és ezek után a biztonságos bonyolítás miatt regisztrálnának az Airbnb-n. Elég furcsa konstrukcció.


Nos az airbnb úgy működik, hogy a bérlő azonnal fizet foglaláskor, amit az airbnb visszatart a vendég érkezése utáni napig. Így a vendégnek lehetősége van az érkezéskor jelezni az airbnb-nek, ha gond volt. Ha pl. egyáltalán nem létezik a meghirdetett lakás, vagy éppen olyan állapotú, hogy mégsem kívánja azt igénybe venni. Ha a vendég nem jelez gondot, az érkezés utáni napon megy az utalás a tulajnak.


Az airbnb alapvetően rövidtávú lakásbérlést közvetít, de lehet hosszabb távra is foglalni. Ha 1 hónapnál hosszabb az időtartam, akkor csak 1 havi bérleti díjat von le, és utána mindig havonta 1-1 havit.


Tehát egyrészt 2 nap nincs gondolkodni, legalábbis az airbnb másnap fizet a bérbeadónak. Másrészt a kauciót pedig a bérleti időtartam lejárta után kapja vissza a bérlő. Tehát jelen esetben ha az első hónap menne airbnb-n keresztül, és utána direkt sazerződéssel, akkor az első hónap után már visszafizetésre kerülne a kaució (persze azt utána direktben odaadhatod).


Az airbnb rendszer tehát némi biztonságot ad valóban. Ugyanakkor ha a béreadó úgyis adna 2 nap gondolkodási időt, akkor miért nem elég, ha direktben fizetsz a 2 nap után. És az airbnb díjával azért alapvetően a közvetítést fizetitek meg. Ha azt igazából nem veszitek igénybe, akkor nem hiszem, hogy megérné csak a biztonságos fizetés miatt azt igénybe venni.

2016. aug. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lehúzhattok nyugodtan, ez a séma Németországban egy jól ismert módszer a lakáskeresők megkopasztására. Csitti-fitti kiadó lakás (persze csak fényképen) alacsony áron, hogy sok madárka kapjon rá. Megy a duma, hogy külföldön van a tulaj, majd valaki hozza a kulcsot, csak előbb fizetni kell. Aztán mihelyst fizettél, mindenki felszívódik. Én figyelmeztettelek!
2016. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez az oldal pontosan ez ellen véd kedves utolsó. Ahogy más is írta, van helye visszalépésnek, így a kérdező gyakorlatilag semmit nem bukik.

Szerintem pozitívum, hogy a tulajdonos javasolja az airbnb-t.

2016. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Ugyanez a story nálam is és mi is bilemmában vagyunk, hogy ez most igaz-e vagy nem. Szeretném kérdezni, hogy végül is minden rendben volt és sikerült kivenni a lakást? Meg lehet bízni az ilyenekben? Nekünk azt írta az illető, hogy regisztaljunk az Airbnb oldalon, írjuk le e-mailbe a felhasználónevet és felveszik a kapcsolatot, de még nem vette fel, érdemes még várnunk?
2017. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!