Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet foglalása kaucióval?

Albérlet foglalása kaucióval?

Figyelt kérdés
Találtam végre albérletet. 1havi kauciót kell majd fuzetnem. Lehet olyat h én a kaucióval foglalom le a lakást? Tehát holnap adok neki annyit amennyiért kiadja az albérletet 2. Mikor költöznék meg még egyszer annyit. Tudom ezt vele kell megbeszélnem de ilyet lehet?
2016. jún. 18. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Én nem mennék bele tulajként.

legfeljebb úgy, hogy a kaució összegével megegyező foglalóval foglalod le, amit ha tényleg beköltözöl, betudnám a kauciónak.

Ugyanis a kaució és a foglaló között az a különbség, hogy a kaució alapesetben visszajár - a foglaló pedig nem.

Ha kaucióval foglalózol akkor azt vissza kell adnia ha nem költözöl be, mert közben találsz egy jobb albérletet - így biztosíték nélkül tartja fenn neked a lakást.

2016. jún. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem :( köszönöm a válaszod
2016. jún. 18. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek igaza van. Tulajként én se mennék ebbe bele, legalábbis, ha csak szóbeli szerződés van. Vagy irjatok szerződést. Egyébként az, hogy mindössze egyhavi kauciót kér, igen rendes tulajra van, legalább 2 hónapot el szoktak kérni kauciónak. Egyébként mi az oka, hogy ezt a megoldást akarod? Meg akarod tartani ennek az albérletnek a lehetőségét és közben keresel még másikat is, hátha lesz jobb?
2016. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Írunk róla papírt. Hat úgy gondoltam h így ha a kaucióval foglalozom le így bekoltözéskör nem kéne annyi pénzt egyből kiadnom hanem beköltözéskor már csak a bérleti díjat es akk ügye a kaució már Nála lenne.. De akkor ahogy én gondoltam az nem jó. Szóval akkor adok neki x összeg foglalót beköltözéskor meg a bérleti díj plusz kaució? És akk a foglalót beleszámítja vagy vissza adja ilyenkor ha nem a kaucio a foglaló? Bocsi de nem vagyok jártas ilyenekbe ahol most vagyok albérletbe ott se foglalot se kauciót nem kért itt azt csináltam h előre kifizettem a bérleti díjat.
2016. jún. 18. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:

". Szóval akkor adok neki x összeg foglalót beköltözéskor meg a bérleti díj plusz kaució? És akk a foglalót beleszámítja vagy vissza adja ilyenkor ha nem a kaucio a foglaló? "


Egyszerű: úgy írjátok a szerződést, hogy beköltözés előtt adsz foglalót, és ha a megbeszélt időpontig be is költözöl, akkor a kapott foglalót egyszerűen beszámítja kauciónak.

Így költözéstől kezdve csak a bérletet fizeted.

2016. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oh szuper akkor nevezzük a kauciót foglalónak amit akkor ő úgy is bele számít a kaucióba tehát akkor ugyan ott leszek amit én akartam h akkor csak a bérleti díjat kell fizetnem költözéskor ha annyi foglalot adok mint amennyi a kaució lenne
2016. jún. 18. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!