Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ilyen pofátlanul drágák...

Miért ilyen pofátlanul drágák Budapesten az albérletek?

Figyelt kérdés

A jelenlegi albérletet évekkel ezelőtt vettük ki, de sajnos el kell majd költöznünk, mert a tulaj gyereke szzeretne beköltözni. Ezt havi 60-ért vettük ki akkor, 2 szobás. Jelenleg is ennyit fizetünk.

Nézegettük az albérleteket a környéken (nem belváros) és egy kétszobás lakás 100 ezer Ft-nál kezdődik, plusz ugye a rezsi.

Kb ennyit keres a férjem, én sem sokkal többet és rengeteg ismerősöm fizetése ekörül mozog. Tehát az albérletet kiadók gyakorlatilag egy havi fizetést kérnek a lakásukért. Eléggé sokallom, hogy valaki ennyit keressen úgy, hogy egy szalmát nem tesz érte keresztbe. Ők gyakorlatilag akkor ebből akarnak megélni munka helyett vagy nem értem.

Vannak ismerőseim, akik saját lakást vettek lakáshitellel, de még ők sem fizetnek ki a sajátjukért havi 100 ezret. És ugye az végül az övék lesz.


2016. máj. 27. 10:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

19-es: nem tudom, mennyit keresel, de az informatikusok - ha tényleg értenek hozzá - azért ki szoktak tudni fizetni egy albérletet, sőt... igen jó áron el tudják adni a tudásukat külföldön. Miért nem mész külföldre?


Egyébként régebenn én is informatikus voltam, és 28 éves koromig egy 8 négyzetméteres albérletben éltem, 26 évesen jutottam el először nyugatra, most, túl az ötvenen, van szép háznuk, nyaralónk, bejártuk Európát... Amerikáig sajnos még mindig nem jutottunk el. Majd talán... Sajnos nem jött össze minden 30 éves koromig nekünk sem, pedig jól kerestem. Ha a szüleid nem tudják a feneked alá rakni a lakást, a kocsit, akkor sajnos dolgoznod kell érte, és lehet, hogy csak 40 éves korodra jön össze minden.

Az albérletárakat a piac alakitja, kevés van belőle, ezért drága. Nem nagyon éri meg a kislakásokat kiadni, túl drága a lakásfelujitás, karbantatás, a háztartási eszközök cseréje, stb. Nekünk is van egy kicsi örökölt lakásunk, és nem adjuk ki, mert rettenetesen sok a macera vele, és alig marad bevétel. Ha lesz majd saját lakásod, akkor meg fogod tudni, hogy mennyi költség van rá, a szokásos havi rezsin felül. Akkor is ha csak egy kis "lyuk". Kiadni igazán a nagyértékű lakásokat éri meg, ahol havi 500 ezernék kezdpdik a bérleti dij. Nagyon eltérő a nézőpont az albérlők és a tulajok között, nehéz ügy.

2017. jún. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 hzs3921 válasza:
100%

18-asnak


"Az albérletben lakást nem a minimálbéreseknek találták ki"

Mégis megmondanád, hol hol az anyjába lakjon az, akinek nincs lakása és minimálbért keres? Talán költözzön a híd alá?

A minimálbér DUPLÁJÁT keresem, de esélyem sincs saját lakásra mert MINDEN PÉNZEMET ELVISZI AZ ALBÉRLET!!!

Lakáshitelt nem tudtam felvenni, viszont 14 év alatt közel 12 milliót költöttem el lakhatásra (albérlet) tehát HA LETT VOLNA HOL LAKNOM az elmúlt 14 év során MÁR LEHETNE EGY SAJÁT LAKÁSOM.

Mindig időben, pontosan fizettem, de kezd rohadtul elegem lenni ebből a vándor cigány életmódból (eladják, visszaköltözik, stb.)

A te hozzáállásod szerint akinek nincs pénze, akassza föl magát?

2017. aug. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
42%
Falun lehet venni házat annyiért, amennyi Bp-en a kaució. Szülői segitség vagy nagyszülői öröklés nélkül nemigen lehet kimászni az albérletezésből. Vagy el kell menni külföldre pénzt keresni.
2017. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy a baj, ha már egyedüli megoldásként mindenki csak annyit tud javasolni, hogy "ki kell menni külföldre". Ha lenne hol lakni, és nem kellene havonta százezreket kidobni az ablakon albérletre, nem lenne ennyire lehetetlen saját lakást venni. Nettó 2-300 ezer ft-ból jól meg lehetne élni ilyen esetben..


Már az önerőt sem éri meg összegyűjteni egy lakásra, 4-6 millió ft-hoz túl sok idő kell, miközben továbbra is havi xxx ezer ft-ot dobunk ki az ablakon. (értsd: albérletre) Havi 50-60 ezret sem elegendő félretenni havonta, abból sosem lesz semmi.(közben meg ehetjük évekig a vajaskenyeret) Az önerő meg ahhoz elég, hogy utána 20 évre eladósodhassunk. Ráadásul ez a legjobb jövőkép, amit egy ember általában láthat maga előtt itt, vagy tényleg kimegy külföldre.


Nem véletlenül akar mindenki saját lakást az országban. Ahol jobb szociális ellátások vannak, ott nem kerülnek az emberek egyből a híd alá a legelső megbetegedés esetén, ha nem tudnak néhány hónapot dolgozni. Nem a hajléktalanság elleni harcból áll az emberek élete, ezáltal a saját lakás vágya is háttérbe szorulhat. Abban az esetben érdemesebb talán nyaralásra, szórakozásra is többet költeni. Nekünk meg marad a hajsza, jobb meg semmi sem lesz. Felvetődik a kérdés, hogy ki milyen életet akar a gyerekének.. sajnos már tényleg sokan gondolják úgy, hogy nem itt akarják majd felnevelni. (politikai és egyéb okokat felesleges lenne itt részletezni)

2018. jún. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Sajnos egyet kell értsek a fent említett kommentelővel.

De azért felteszek egy költői kérdést.

Mi van ha mondjuk valaki Budapesten szeretne felköltözni mert itt van munkalehetőség? Erre talán kedves kommentelők akik itt okoskodnak a piaci kínálatok meg tököm tudja mik miatt. És aki rendesen fizeti a lakbért, a rezsit, meg a kaukciót és nem lakja le azzal is szúrjunk ki mert hát akinek nincs pénze az menjen a híd alá?

Gyerekek mi van veletek? És ezek után csodálkozunk hogy felnőtt egy olyan generáció aki nem akar bérrabszolga lenni élete végéig és kimegy külföldre dolgozni.

Itt nem csak a politikusokkal van baj hanem az emberrek.

2019. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
2023-ban olvasom a kommenteket, éppen most keresünk albit, eddig egy 300 ezer forintos lakásban laktunk, egy teljesen átlagos 75nmes városi lakásban. Már olyan árak vannak, hogy egy putri 200 ezerbe kerül havonta plusz rezsit. Miről beszélünk? Mi 13 éve gyűjtünk lakáshitel onerore de mire oda jutunk hogy összejött a pénz addigra elinflantálodik az forint. Pl. Lakástakarékba tettünk 4 évet, összejött 900 ezer Ft, az anno egy tisztességes önerő volt, mire lejárt a 4 év a lakásárak 7 millarol felugrottak 18 millara egyik napról a másikra. Elég volt az önerő? Nem!! Azóta is ez megy. Végül eljutottunk oda, hogy a nagy keservesen osszekuporgatott önerő éppenhogy elég lett albérlet első 3 havi díjhoz! Na ezt kapjátok ki! Jó mi? Most itt állunk én majdnem 40 évesen és van egy full berendezett az évek alatt nagy nehezen megvásárolt lakás berendezésm, butoraim, drága matracok, szekrénysorok és jelenleg szinte olyan albérletek vannak a piacon ami bútorozott. Költözni kell és teher a 13 év alatt összeszedett berendezés és bútor. Mi ez ha nem kilátástalanság? Most őszintén?
2023. jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!