Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ilyen pofátlanul drágák...

Miért ilyen pofátlanul drágák Budapesten az albérletek?

Figyelt kérdés

A jelenlegi albérletet évekkel ezelőtt vettük ki, de sajnos el kell majd költöznünk, mert a tulaj gyereke szzeretne beköltözni. Ezt havi 60-ért vettük ki akkor, 2 szobás. Jelenleg is ennyit fizetünk.

Nézegettük az albérleteket a környéken (nem belváros) és egy kétszobás lakás 100 ezer Ft-nál kezdődik, plusz ugye a rezsi.

Kb ennyit keres a férjem, én sem sokkal többet és rengeteg ismerősöm fizetése ekörül mozog. Tehát az albérletet kiadók gyakorlatilag egy havi fizetést kérnek a lakásukért. Eléggé sokallom, hogy valaki ennyit keressen úgy, hogy egy szalmát nem tesz érte keresztbe. Ők gyakorlatilag akkor ebből akarnak megélni munka helyett vagy nem értem.

Vannak ismerőseim, akik saját lakást vettek lakáshitellel, de még ők sem fizetnek ki a sajátjukért havi 100 ezret. És ugye az végül az övék lesz.


2016. máj. 27. 10:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%
Mi az, hogy "szalmát nem tesz érte keresztbe"? Ha elromlik a wc tartály, akkor te fizeted, te szerelteted meg?És ha a bojler? És te kifesteted a lakását, mielőtt kiköltözöl? soroljam még? Az a helyzet, hogy Budapesten sok lakás áll üresen, úgy hogy egyáltalán nem adják ki senkinek. Azért, mert a tulajt nem védi semmi a gazember tipusu albérlőktől, akik szétcseszik a lakást. Egyébként nem olyan marha nagy biznisz a lakáskiadás, főleg az olcsóbb bérű lakásoké. Egy bojlercsere elvisz kéthavi lakbért, egy komplett festés akár négyhavit is... Ismerősöm nagyon megjárta néhány albérlővel, akiknek kiadta a panellakását, tavaly, mikor sikerült kipaterolnia őket nagynehezen, nem adta ki ujra, annyira elege lett. A lakás meg állt szépen üresen, és az ára fölment 11 milláról 16-ra... ezt hivják piacnak és tőkejövedelemnek. Vacak ügy egyébként az egész, hogy ennyire rendezetlen az albérletpiac törvényileg, mert végülis mindenki rosszul jár.. mert tényleg irtó nehéz normális minőségű és árú albérlethez jutni Bp-en
2016. máj. 28. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%

Van aki megfizesse, így is kapnak érte két kézzel, minek adná olcsóbban. Ha tudod, hogy letapossák érte az emberek egymást akkor is, ha 100000 forintot kérsz érte, akkor odaadnád 60000 forintért? Szalmát nem tesz keresztbe? Hát azért mégis csak az ő lakása, elég sok szalmát hordott össze, hogy az övé legyen. Ha nem ő hordta össze, akkor összehordta neki egy rokon, aki azért hordta össze, hogy neki aztán jó legyen.

Ha meg az ismerőseidnek a még a törlesztője is kevesebb, és még a sajátjuk is lesz, akkor hát vegyél egyet te is. Sok az önerő és nincs rá? Hát akkor milyen alapon mondod, hogy valaki akinek van egy komplett lakása az egy szalmát se tesz keresztbe?

2016. jún. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 TXCowboy válasza:
28%

"Ha elromlik a wc tartály, akkor te fizeted, te szerelteted meg?És ha a bojler?"


Miért ki fizeti ki, az állam? Nyílván, hogy a bérlő fizet mindent, ki más. Nekünk is a mosógépet, mindent csináltatni kellett, hogy élni tudjunk az albérletben nem kevés pénzért. Ennek tetejébe pedig a havi 100 ezer, ami Magyarországon egy havi fizetés.

2016. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
A bojlercserét a tulaj szokta fizetni...
2016. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
71%
Aki befektetésként vesz egy második lakást, az miért is baj, ha pénzt akar belőle? lehet, hogy most nem tesz keresztbe egy szalmát, de valahogy megkereste a második lakást is (meg az elsőt is). Te meg még egyet se kerestél meg. A világ így működik. Aki kényszerhelyzetbe van, az fizet. Sokat.
2016. dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 TXCowboy válasza:
37%

"A bojlercserét a tulaj szokta fizetni..."

Ha van olyan rendes, de általában azért nem ilyen nagyvonalúak. Sőt általában a ház felújítási költségét is a bérlő fizeti, mivel az is benne van a közös költségben, sokan erről nem is tudnak.


"lehet, hogy most nem tesz keresztbe egy szalmát, de valahogy megkereste a második lakást is (meg az elsőt is). "

Persze befektetésből 30 évig fizette a törlesztőt bérből és fizetésből. Vagy örökölte a házat, vagy eleve vagyonos családban nőtt fel és csak nyerészkedik más emberek nyomorán, mert neki teljesen mindegy, nem ezen múlik az élete, hogy 100, vagy 60 ezer a bérlés.

2016. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 TXCowboy válasza:
58%

"Nézz körül Londonban, és rájössz hogy nem is drágák."

400 ezres minmálbér mellett lehet is nézni 200 ezerért. Itt meg a 75 ezres minimál mellett lehet nézni a 100-150 ezres albérleteket. Csodálkoznak, hogyha valaki kimegy külföldre ilyen élhetetlen országból.

2016. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
62%
"egy szalmát nem tesz keresztbe".... hát, azt hiszem neked nincsenek fogalmaid a lakásfenntartásról, és a közgazdaságtanról. Az a helyzet, hogy még most, amikor 120 ezret lehet elkérni egy kislakásért, még most is sok az üresen álló kislakás, amit a tulaj azért nem ad ki, mert lelakják, mert sok a macera vele, mert... nem, nem lehet megélni egy kislakás kiadásából...ez nem akkora biznisz. Az albérletben lakást nem a minimálbéreseknek találták ki.
2016. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
85%

Pályakezdő programozóként, én sem tudok mást mondani, mint hogy (szinte) élhetetlen ez az ország.. Vidéken szarért hugyért lehet dolgozni, persze 2 nyelven kell tudni hozzá, legyen meg a diploma, és az egyetemi évek alatti többéves gyakorlat/hozzáértés.(gyakorlat=sok és magas színvonalú, stresszes munka minimálbérért!)


Budapesten valamivel jobb a helyzet, de össze sem lehet hasonlítani Ausztriával. Önmagában nem azzal lenne baj, hogy szegény ország vagyunk, de nem 3 ezer km-re vagyunk a gazdag országoktól.. ha átlépek a határon, már 4x annyit keresek, és ehhez még 100km-ert sem kell megtennem. Hol vannak itt az álmok? Még az átlagnál magasabb programozói bérekkel, rengeteg munkával és kitartással sem lehet megkeresni egy szép családi házra valót. Most vagyok fiatal, nem 50 évesen akarom bejárni a világot és családot alapítani.


Sokat tanultam, mellette dolgoztam, de itt nem igazán látom értelmét kamatoztatni a tudásomat, nincs jutalom/jövőkép az igyekezetemért cserébe, csak a szivatás a drága lakhatással és a magas adókkal. Amíg 8 osztállyal BÁRKI 2x annyit keres néhány km-re tőlünk Ausztriában, mint én Budapesten kezdő fejlesztőként, addig nincs miről beszélni, és ahhoz nem kellett 5 évig tanulni programozni, + egyetem mellett minimálbérért robotolni éveken keresztül!


Budapestre készülök költözni, és pofátlanul drágák az albérletárak. Itt minden arról szól, hogy egymást húzzák le az emberek. A jogosítvány is lassan már fél millió ft-ba fog kerülni, mert muszáj megcsinálni.. mindegy, most hogy kibőgtem magam húzok vissza kódolni.


Kitartást kívánok mindenkinek, tényleg nagyon drága itt minden, alacsony fizetések mellett!

2017. jún. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

+ Még annyit hozzátennék az előzőhöz, hogy minden igyekezetem mellett azt kell néznem, hogy melyik patkánylyukat fogom tudni kifizetni, és idegenekkel kell közben együtt élnem, aminél semmit sem utálok jobban. Nem bulizni meg szórakozni kell felköltöznöm, hanem dolgozni és a túlélésért kapálózni, ennyit az álmokról - jelenleg.


Egy egyszobás lakást sem lehet fenntartani..főleg eleinte. Elképzelni nem tudom, milyen lehet annak, aki mindig minimálbér körül keres..

2017. jún. 12. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!