Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ilyen pofátlanul drágák...

Miért ilyen pofátlanul drágák Budapesten az albérletek?

Figyelt kérdés

A jelenlegi albérletet évekkel ezelőtt vettük ki, de sajnos el kell majd költöznünk, mert a tulaj gyereke szzeretne beköltözni. Ezt havi 60-ért vettük ki akkor, 2 szobás. Jelenleg is ennyit fizetünk.

Nézegettük az albérleteket a környéken (nem belváros) és egy kétszobás lakás 100 ezer Ft-nál kezdődik, plusz ugye a rezsi.

Kb ennyit keres a férjem, én sem sokkal többet és rengeteg ismerősöm fizetése ekörül mozog. Tehát az albérletet kiadók gyakorlatilag egy havi fizetést kérnek a lakásukért. Eléggé sokallom, hogy valaki ennyit keressen úgy, hogy egy szalmát nem tesz érte keresztbe. Ők gyakorlatilag akkor ebből akarnak megélni munka helyett vagy nem értem.

Vannak ismerőseim, akik saját lakást vettek lakáshitellel, de még ők sem fizetnek ki a sajátjukért havi 100 ezret. És ugye az végül az övék lesz.


2016. máj. 27. 10:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Mert nagy a fizető kereslet iránta. Sok külföldi jön hazánkba, akár rövid, akár hosszabb távra, valamint aki nem tud laskást vásárolni magának, annak is kell valahol élnie. Majd ha sokkal több kiadó lakás lesz, mint amennyien keresnek albérletet, akkor csökkenni fog a ár.
2016. máj. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerű: mert ennyiért is ki tudja adni.

Te sem mész oda a főnöködhöz hogy kevesebb fizetést adjon - a tulaj is bolond lenne olcsóbban kiadni, mint amennyit kaphat érte.


Az meg, hogy melyik ismerősöd mennyi hitelt fizet havonta, irreleváns - nem lehet a kettőt összehasonlítani.

2016. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%

A csok-os baromság bevezetése iszonyatosan felverte az ingatlan árakat (pl. ami az én városomban eddig 9-10 m. ft körül volt, az most 15-16 m. ft!!!) Ez óhatatlanul magával húzza az albérlet árakat.

Másrészt, Budapesten mindig is borzasztóak voltak az ingatlan árak, most meg már egyenesen őrületes.

2016. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
18%
Az airbnb miatt. Radikálisan csökkent a kiadó lakások száma, mert sokan mentek át az airbnb rendszerbe a lakásukkal.
2016. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

- nem épülnek a 2000-es évek óta lakások, szinte egyáltalán

- nincsenek elérhető önkori lakások

- Bp az egyetlen city a városban, a GDP-je csak nyugat-mo-i GDP-vel mérhető össze, szóval itt van munkalehetőség főleg

- mindenki a süllyedő hajó vízből kilógó felére menekül, és ez Bp.

2016. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
5: city az országban, bocsánat:)
2016. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Bármilyen lakásra, házra mindíg kell kőlteni, felújítani kell, álagmegóvás... Ha kifogsz egy gané albérlőt.. Győzzed utána fizetni amit otthagy..
2016. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Megmondom miert ilyen dragak.... En eddig 35.000.- ert adtam ki a lakasomat, a kedves berlo meg ezt sem tudta kifizetni. Mindig csak igergetett, hogy majd fizet...Mindig volt valami kifogas, most a feje faj stb azert nem tud fizetni, besokaltam.... elkuldtem....

A lakast lelakta, undorito koszfeszek lett, a felujitas 2 million ft lett. Ezek utan,hogy felujitottam kiadtam 100 ezer ft ert. Kozjegyzo elott irtam a szerzodest,igy mar nem fognak atverni. Ha megint olcson adnam ki, akkor megint egy fizeteskeptelen jonne, igy viszont ennyi penzert amit az elso korben le kellett rakni na ezek az emberek meg sem probaltak jonni...

2016. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

Nézz körül Londonban, és rájössz hogy nem is drágák.

Amúgy nem a bérleti díj a sok, hanem a magyar fizetések iszonyatosan alacsonyak.

És ne úgy állj hozzá, hogy nem kell dolgoznia a pénzért a tulajnak, mert ő már megdolgozott érte korábban. Vehetsz lakást hitelre te is és fizetheted a törlesztőt, ha szerinted úgy jobban jársz, senki sem tiltja meg. (Bár nem hinném, hogy önerő nélkül megúszod a törlesztést a bérleti díj alatt.) De ezzel az irigy hozzáállással nem csodálom, ha kiútálnak.

2016. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Őszintén engem nem érdekel, hogy Londonban mennyi, ha én Budapesten élek. Ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy Magyarországon jól élnek az emberek, mert Afrikában még kenyérből sem esznek eleget.

Nyilván, hogy mi drága és mi nem, azt az itteni fizetésekhez mérem, nem a londonihoz meg nem is egy arab sejkéhez.

2016. máj. 28. 00:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!