Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajok, mit értetek "lelakás"...

Tulajok, mit értetek "lelakás" alatt?

Figyelt kérdés

Olvasgatom ezt a kategóriát, és állandóan abba botlom bele, hogy pl. festetni kell a bérlők után. (Lejjebb tele van ilyesmivel a fórum.)


Nem tudom elképzelni, hogy ki mit csinálhat a fallal! Mi általában 6-7 évente festjük át a szobákat, de csak azért mert már meguntuk a régi színeket, formákat.


Vagy az átlagmagyar ilyen, hogy mindent cserélni kell utána?


2016. máj. 5. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok tulaj, de lelakás alatt azt értem, ha nem elég egy nagytakarítás a lakás újbóli rendezettségének éléréséhez.

Hát ja, pl ha össze van rondítva a fal... mert se a tapétát se a festést nem lehet csak úgy lemosni, leporolni...

Ha összetöri a csempét vagy járólapot, mert azt sem lehet csak egy felmosással széppé tenni.

Ha kiégeti a parkettát, ha kitöri az ablakokat, stb...

Ha bútorozott a lakás, és azokat randítja el, vagy tesz használhatatlanná....


Mindenkivel előfordulhat, hogy véletlen feldönti a kotyogóst és a kávé a festett falra borul, vagy leejti a vas húsdarálót és összetöri a járólapot, vagy épp a kutyája keni össze a tapétát, stb...


Ez függ attól, ki mennyire szerencsétlen vagy ügyetlen.

De attól is, hogy ki mennyire nem törődöm. Sajnos úgy tűnik, ami nem az ember saját tulajdona, arra kevésbé vigyáz. Én nem így vagyok ezzel, de a többség ezek szerint igen...


Hát ezért elég rizikós egy olyan lakás kiadása, amit a tulaj szeret, amit félt....

2016. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Nos, a barátnőmék most újítják a lakásukat, mert az albérlő igencsak lelakta. Megfogadta, soha többé nem adja ki senkinek, másfél hónapja újítja. Hogy miért?


- A szőnyegpadló ki volt égetve, több helyen rálocsolva valami kimoshatatlan ragacs.

- A WC ülőkéje össze volt törve, a belseje annyira elkoszolódva, hogy már nem lehetett rendesen kitisztítani.

- A konyhai csap lötyögött, folyt orrba-szájba.

- A tapéta le volt szaggatva.

- A festett falon kéz és lábnyomok, meg egyéb beazonosíthatatlan nyomok.

- A beépített szekrények zárjait kiszaggatták

- A WC ajtó zárjába ragasztót nyomtak

- A járólapok sok helyen töröttek.


Hirtelen csak ennyit jut eszembe, arról nem is beszélve, hogy eszméletlen koszos, ragacsos volt minden.

2016. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Mi rendes tulajok voltunk, nem mentünk a lakásba, csak amikor lejárt a szerződés. Rendesen adózunk belőle, utalhatták nyugodtan a pénzt. Fizetésben sose volt gond.

A fal még a legkisebb gond, szerintem a lelakás inkább a lakás egészére vonatkozik.


A mi lakásunkban ezek voltak a lelakás jelei:

- a falra felfúrtak kabátakasztót (a nappaliban???), amit mikor kiszedtem a falból, a fal egy része is jött vele...:S

- a lakásban nem szellőztettek, de három (!!) kiskutyát tartottak bezárva a nappaliba (egyet engedtünk)->hőhíd->full feketén penészes fal az ablak mellett és a szekrény mögött

- a penész miatt a szekrény határeset volt, hogy kidobjuk-e, kidobtuk végül

- a fürdőszobában folytonos ázás miatt (kád előtt tocsogott a víz), penészes lett a padlólap

- a kutyák szétrágták a foteleinket és kutyaszaguk is lett (pedig szeretem az állatokat)

- a falakat végigfúrták (!) polcokkal, amiket aztán elvittek és csak a tiplik nagy helyei és a lehullott vakolat maradt.

- a kanapénk huzata középen ki volt hasítva, megvarrhatatlan. újrahúzatás drágább volt, így ez is ment ki lomtalanításkor

- a konyhai faeszközök tönkrementek, nem mosták el őket (vágódeszkák, fakanalak)

- eltörték az egyik járólapot az előtérben

- a fa szárítót eltörték

- a forgószékünknek kitörték a lábát, kitették a kiskertbe és ott ment tönkre végleg

- otthagytak pluszban két akksit, amit a sima szemétbe nem szabad dobni, így azt külön helyre kellett elvinnünk.

2016. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lyukakat befoltozni stb. azt hittem alap dolog kiköltözéskor. Szerződésben nincs benne, hogy jó állapotban visszaadni? Javítási költségeket gondolom kaucióból levonják, ez fedezi.
2016. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

"Lyukakat befoltozni stb. azt hittem alap dolog kiköltözéskor." - az lenne, tisztelet a ritka kivételnek, akik valóban így állak hozzá


"Szerződésben nincs benne, hogy jó állapotban visszaadni" - de benne szokott lenni, de ha nem foglakozik vele, mit tudfsz csinálni?


"Javítási költségeket gondolom kaucióból levonják, ez fedezi."-ha csak festőt hívsz, akkor már nem fogja fedezni, de fentebb is látható, hogy több gond is szokott lenni, ráadásul még ha víz/villany/gáz/tv/internet költségekkel is lóg.

2016. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4: nem tudom, nekem írtad-e, de valóban eredeti állapot szerepelt a szerződésben. mivel ez egy pici lakás volt, 130-as kaucióból nem tudtunk új bútorokat venni meg festeni. Annak ellenére, hogy természetesen egy forintot se kaptak vissza, az utolsó havi rezsit is abból fedeztük (nem volt sok). Amúgy eladtuk a lakást penésztelenítés után, szóval igazából ilyen szempontból nem volt probléma, az új lakó úgyis felújít mindig. Dehát na, én is bérlő vagyok máshol, mégse állat módjára viselkedem.


félelmetes amúgy, hogy ez két egyetemet végzett csaj volt, az ember nem tudja már, mi alapján válasszon albérlőt, lutri.

2016. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Mi saját lakásunkban élünk és 2-3 évente kell tisztasági festést csináltatnunk. Ujjlenyomatok a kapcsolók körül, porszívó, vagy a táska nekiütődik már nyomot hagy, a konyhában mindig szétfröcsög valami oldalra, ahol nincs csempe, széttrancsérolt bogarak... semmi extrém, mégis lelakjuk.
2016. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Míg nem volt gyerekünk kb 4 évente éreztem azt, hogy most ideje festeni, pedig nem vagyunk vadállatok, nem csináltunk sose nagy bulikat. Mióta gyerekünk van évente érzem, hogy ideje lenne festeni :-). 6-7 év alatt nálunk már igen ronda lenne a fal.
2016. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Én albérlő vagyok, és sajnos akarva-akaratlanul is összejön a "lelakás".


Ha már fal, akkor én például mellette alszom, kézzel, lábbal fejjel nekidőlök, és ez meglátszik rajta hónapok alatt. Vagy asztaloknál is össze lehet könnyen rugdosni, amit észre sem veszünk míg el nem húzzuk az asztalt.


De előző albérletemben az ablaknál voltak ronda, sárga lefolyások, gondolom valaki 1-2x nyitva felejtette az ablakot egy nagyobb esőnél, és elázott a tapéta.


Vagy nekünk például mentek szét zárak, ajtók.


De valahol ezek természetes dolgok, átlag lakásban azért ahogy írták 2-3 évente kell legalább egy tisztasági festés.


Vagy volt hogy elég nagy asztalt, szekrényt tologattam, és véletlenül levertem a falat.


Vagy ott van az ágy, volt hogy arra keltem, hogy dől a vér az orromból, és már minden olyan, vagy volt hogy rossz kaját ettem, és az éjszaka közepén random kidobtam a taccsot.


Vagy annyit dolgozom/játszom gépen, hogy az egér alatt kikopott az asztal. A forgószéknek meg a hidraulikája ment szét.


Na meg elég kétbalkezes tudok lenni, huzat bevágja az ajtót, törik az üveg, mosogatok, leesik a pohár, tányér.

2016. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%

Érdekes történetek vannak azért itt. Én 4 évig laktam egy albérletben, és jobb állapotban adtam vissza a lakást mint ahogy kaptam.

A tulaj USA-ban élt, évente háromszor találkoztunk, úgy utaltam neki a pénzt.

Első hónapban cseréltem ilyen apróságokat, hogy WC deszka meg csap tömítések mert idegesített hogy szar. Felújítottam a gardróbót, mert nem akartam egész évben a szétrohadt polcokat használni, kicseréltem az életveszélyes gáztűzhely csövet stb.

Mikor először látta a tulaj a lakást elengedte az utolsó havi lakbért és könyörgött hogy maradjak jövőre is. Végül még 3 évet maradtam, és az ő költségén fel is újítottuk a lakást (volt ablakcsere, bejárati ajtó csere, légkondi, még új bútorokat is vett ahova kellett).

Szóval, vannak ilyen albérlők is.

2016. máj. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!