Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van itt lakás/háztulaj, aki...

Van itt lakás/háztulaj, aki bérletbe adja/adta már a lakását/házát? Szeretnék a tulajok szemével látni egy kicsit.

Figyelt kérdés

Mielőtt rátérnék a konkrét kérdésre, egy kis előmuzsika hozzá: Nyolc évig laktunk előző helyünkön férjemmel. Sajátunknak éreztük a lakást, vigyáztunk rá, stb. Hiszen mi laktunk ott, a mi érdekünk volt, hogy ne legyen koszos, putris, stb...

A szerződésünk volt, ráadásul olyan, ami alapján még a kiégett villanykörtét is kifizethettük volna a tulajjal, de nem tettük.

Egyszer-vagy kétszer volt olyan alkalom, hogy kb. 5-6 ezres számlát nyomtam a kezébe, mert ők nyaraltak, és nekem kellett intézkedni... a konvektoron ment szét vmi. A legközelebbi bérleti díjból pedig levontuk az összeget.

Szerintem ez így teljesen korrekt, jó és bejáratott dolog volt.

Sajnos el kellett jönnünk, mert el akarják adni a lakást, amit teljesen megértek.

Amúgy is eljöttünk volna hamarosan, mert:

1. Kertre vágytunk, bográcsozásra, napozásra, virágokra.

2. Nemrég derült ki, hogy nem lehet gyerekünk, de akkor legyen már egy kutyánk (amit a panelbe nem engedtek volna).

Hamar találtunk is egy másik albit. De lehet hogy kellett volna még várni és keresni másikat. Rokon barátja, de nekem még ismerősöm sem volt addig.

Amikor jöttünk megnézni a házat, akkor megállapodtunk bizonyos dolgokban, Pl:

1. Az összes mérőórát a nevemre írjuk (ahogy az előző helyen is), hiszen hosszútávra tervezek, és ha csúszásban vagyok a számlákkal, akkor ne neki legyen gondja, ne küldjenek neki sms-t, ne hívják, ne kelljen neki szaladgálni. Sajnos sűrűn megesik, hogy csúszunk, mert férjem kp-ban kapja a fizut, és nem mindig tudja a főőnöke kifizetni egy összegben, az "apró" meg elmegy kajára. mindegy is ez a része.

2. Van garázs, jajj, de jó!

3. Van padlás! Van hova pakolni a cuccokat! De jó!

4. Van még egy szoba! Gardróbszobát csinálunk belőle.

5. Mondtuk, hogy de mi hoznánk kutyát. Erre ő: rendben, de még rátérünk.

Megállapodtunk egy havi összegben.

Mikor beköltöztünk, a következő sorrendben történtek a dolgok, és ez mind egy nap leforgása alatt:

Kutyát nem hozhatunk.

Padlásra nem cuccolhatunk, mert le van zárva, és nem enged fel.

Garázst nem használhatunk, mert vmi tragyacs áll ott, és nem is óhajtja a közeljövőben elvinni onnan, vagy ha mégis, akkor lebontja a garázst.

Gardróbszobánk nem lesz, mert ott az ő cuccai vannak, de majd valamikor kiüríti. És lezárta azt a szobát is.

A mérőket nem írjuk a nevemre, mert ő megbízik bennünk, és különben is, ha vmit nem fizetek, nekünk kapcsolják ki.


És mindez kb. 2 óra leforgása alatt történt. Olyan pipák lettünk, hogy hirtelen majdnem azt mondtuk a költöztetőknek, hogy cuccolunk vissza, de a "régi" kulcsok már nem voltak.

És mindennap történik vmi, ami miatt sírok vagy dühöngök, vagy megiszok egy üveg konyakok, hogy ezt nem hiszem el.

A tulaj akkor jön-megy amikor akar. Néha visz a padlásról 1-2 dobozt. Van kapukulcsa. Még egyszer sem csörgött ide, hogy nem zavarok? És ha a kert végében nudizok? Vagy a pincében kefélünk a férjemmel? Vagy ha simán nincs hozzá hangulatom, hogy nézzem a fejét?

És ez már 4 hónapja megy!


Igaz, kauciót nem kért, mert nagyon-nagyon le van pusztítva a ház. ezt sajnos nem vettük észre, amikor először megnéztük a kecót. Esik le a plafonról a fesét/vakolat, de nem kis darabokban. A nyílászárók olyan állapotúak, hogy nem is találok rá szavakat. És olyan kosz volt itt, hogy nincs rá szó! A fürdőszobát 5! napig takarítottam, mire volt olyan állapotban, hogy fürödni lehessen.

Komolyan mondon első körben 30-40! ezer Ft-ba került a takarítás (rengeteg domestos, zsíroldó, stb).

A kert az egy putri, de azt láttuk, de gondoltuk, hogy nem nagy baj, nyáron összevágjuk a vág, lesz télre tüzelő. Meg akkor lesz hely a virágoskertnek, stb.

A villanybojler, katasztrófa. Nagyon hangosan visít. Kérdem a tulajt, hogy mikor volt utoljára vízkövezve. Visszakérdez: Mitcsinálva? -Tehát soha. Mondom neki akkor ki kéne hívni vmi szakit, aki megcsinálja. Ő: "Hívjatok. ti laktok itt, azt csináltok amit akartok" :O

Hozzáteszem,hogy ők 2 nappal a beköltözés előtt itt laktak.


Most már rájöttünk, hogy nekünk innen mennünk kell, de:

1. annyi pénzünket felemésztette a ház, hogy nem tudnánk kitermelni máshova a kauciót.

2. nem is találok olyan, ami számunkra jó helyen lenne.

Nem szeretnénk házrészt vagy olyan régebbi típusú sorházat, vagy közös kertet. Mi "bulizósak" vagyunk. Már másfél hónapja minden hétvégén bográcsozunk, szalonnát sütünk baráti társasággal és az említett helyeken nem lehet "felszabadultan".

De mindegy is. Szóval háztulajok! Nektek hogy működnek a dolgok?


Bocs, hosszú lett.

Várom a válaszokat. 28/L (BP)



2012. máj. 31. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem hogy mérgesek vagytok emiatt. Én is jelenleg albérletben élek a párommal, szerencsére itt nincs ilyen gond hogy a tulaj folyton bejön ide meg minden. Azért vagyok itt mert anyám egy kis panellakásba lakik a bátyámékkal ott nem férnek el. Nekem van örökölt házam, még nagyapámé volt de az én nevemre lett iratva mivel apám apukája volt de apám sajnos nagyon régen meghalt még amikor 2 éves voltam, így nagyapámnak én voltam az egyetlen hozzátartozója. Én is albérletbe vagyok MÉG mert dolgozni kell és lakni is kell valahol. Nagyapám háza kicsit messze van innen de nem adom el hanem megtartom mindenképp mert nagyon jó a környék és úgy néz ki ott lesz a munkahelyem áthelyezve ami gyakorlatilag 5 perc séta lesz. A páromnak meg pont 20 perc menetidő lesz az út oda mint innen az 1 óra. Mi már csinálgatjuk a házat de pokoli sok meló van vele, az egészet újra kell belül vakolni mert ázik szét. A szigeteléseket már tavaly megcsináltuk és a igényesebb munkákat is. Sajnos borzasztóan sok meló lesz vele meg ugye saját kertes házban mindig lesz mit csinálni mert sosem lesz olyan hogy teljesen kész, ezt a főnököm mondja mindig. A páromnak van egy kis pénze abból a konyhát meg a fürdőt alakítjuk át teljesen, plusz a wc helyiséget külön helyre tesszük. Gondolkoztam azon is hogy kiadom addig albérletbe hogy azért jöjjön be valamennyi pénz arra hogy ha majd mi odamegyünk akkor megtudjunk néhány dolgot csinálni. Meg ugye a mi kertünk is tiszta gaz már kezd fásodni a növények szára, de egyenlőre időm sincs rá hogy gondozzam a kertet mivel messzebb van a ház tőlünk minden nap mégsem mehetek oda, hétvégente meg ha odamegyek akkor úgy is a belső munkákat folytatom. Mi bográcsozásról meg kerti sütögetésről nem is álmodozunk akkora nagy romhalmaz az egész hogy szégyenlek bárkit is odahívni. Meg ugye a vízvezeték rendszer is egy katasztrófa a bojler az még csoda hogy működik bár most teljesen levan kötve a hálózatról. Meg szét is szedtem hogy kitakarítsam de olyan vízköves az egész hogy már egy szakember ismerősöm is mondta hogy lehet jobban járok egy újjal mert annyira felgyűlt benne a vízkő hogy maximum véséssel lehetne kiszedni onnan de akkor lehet sérülne a tartály is ami meg azért nem lenne előnyös. Anyám mondta hogy szerinte akkor volt utoljára takarítva amikor én még 5 éves voltam. Nálunk is vannak ilyen gondok, de legalább az enyém a ház és mindent oda teszek ahová nekem jó. De nektek is sok dolgotok lesz vele ha ott maradtok az biztos és így végül is mindegy hová mentek mert mindenhol lesz valami amit csinálni kell. Én azt mondom így hogy jobb ha majd költöztök ha összeszedtek egy kis pénzt a költözéshez.
2012. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

szia. teljesen megértelek. mi is albiban vagyunk, kertesben. 3 szobás, amiből 1 szobát tudunk használni mert 2 szoba a tulaj lomjával van tele. szó nélkül ide állít van, hogy minden nap, és ez már teljesen felőröl, de mostmár szóvá fogom tenni mert ez így nem munka, ha fizetek érte, én tartom rendben, akkor hagy legyen már annyi jogom, hogy nyugodtan éljek, ne mindig azon görcsöljek, hogy úristen mikor toppan be megint, mindenféle jelentéktelen ürügyekkel.

azt javasolnám hogy költözz, én is ezt tenném , ha lenne hova, de sajnos nincs, így vagy muszáj tűrni, vagy pedig valahogyan dűlőre jutni.

2012. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért jó tudni, hogy mások megértenek. De sajnálom, hogy mások is vannak hasonló (és mégrosszabb) helyzetben.

Tudjátok én letojnám, hogy pereg a festék. hogy nem merem letakarítani az ablakokat, mert már a fa látszik, és majdnem kiesik a helyéről, a festék fele leesett, ha.... ha engednék azt a kutyát, és bejelentkeznének, mielőtt jönnek. Ma is voltak. Tök jó volt, kiugrok 20 percre vásárolni, mire visszajövök, látom, hogy az udvaron áll a kombijával.

Számunkra teljesen természetes volt, hogy pl. a festést, azt majd lelakjuk. Van festő rokon, úgy képzeljétek el, hogy azt mondta, baráti áron 300+anyagdíj! És még a hálószobát be kéne álmennyezetezni. Szóval, nekünk ezek a dolgok természetesek. Mikor szóba hoztuk, hogy kéne ez+kéne az, akkor azt mondták, hogy mi lakunk ott, azt csinálunk, amit akarunk + hogy ha nekik jó volt, akkor nekünk is annak kell lennie. :O Jah, igen, de mi nem vagyunk annyira igénytelenek! Nem is értem, hogy lehetett itt lakni 8 éven keresztül úgy, hogy nem tartottak karban semmit sem. Egyszerűen gusztustalan a kégli, csak nem vettük észre, mert akkor még tele volt pakolva bútorokkal.

Egyébként holt ciki lenne ide bárkit is hívni, de szerencsére jó barátaink vannak! Előttük nem ciki semmi! :) Aranyosak és jófejek! csak pénzük nincsen, hogy kölcsönadjanak annyit, hogy költözni tudjunk...de azért szeretjük őket :)


Igen, tudom, gyűjtögetni kell. De havi szinten annyit visz el a ház, csak hogy mégis vmi szintet tartsak "magammal", hogy ne legyen hányingerem a látványtól, mikor belépek.

De azért gyűjtök... nem tudjátok elképzelni, hogy odáig süllyedtem, hogy vaterán adtam el a sparos szafari matricákat (de legalább 2E összejött belőle)

2012. máj. 31. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!