Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet az Auróra utcán...

Albérlet az Auróra utcán Budapesten?

Figyelt kérdés
Budapesten az Auróra utcán (8. ker.) találtam egy albérletet. Nem vagyok Pesti ezért kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy egyáltalán érdemes-e felutaznom megtekinteni a lakást? Kíváncsi vagyok pl. hogy a környéken milyen a közbiztonság, vannak-e bevásárlóközpontok, nagyobb boltok a közelben, ha a belvárosba szeretnék menni többször akkor milyen a közelekdés. :) Köszi!
2016. ápr. 13. 13:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%
"A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik." - Értem :D Esetleg válaszolna is a kérdésekre aki lehúzta? Mondjuk nehéz a valóságot cáfolni, de ugye csak a lepontozáshoz sok ész nem kell.
2016. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%

Auróra utcába ne. Általában, ha az átlag árnál olcsóbban találsz albérletet, akkor az azért van, mert senki sem akar/mert odaköltözni.


Az viszont tényleg erős, ha konkrét kerületeket legettóznak úgy totálisan, hogy 9.-be ne, meg 8.-ba ne, meg nem tudom sehova se, én is laktam pl. a Nagyvárad tér mellett az Üllői-Ernő utca sarkán a turival szemben lévő házban és semmi extra. A legszörnyűbb az volt, hogy egyszer megkérdeztem egy csajt, hogy kire vár, aztán kiderült, hogy kurvä, én meg azt hittem a lépcsőházból vár valakire. Esténként néha állt egy-egy az Üllői mellett, de ennyi. Nem láttam soha rosszarcúakat, a házban is inkább csak öregek, meg átlagos arcok laktak, a metró marha közel volt, mindig jó nagy volt a forgalom, így nem éreztem soha veszélyben sem magam stb. Mindezt úgy, hogy életemben először akkor költöztem fel Pestre, egy sznob kertvárosból, ahol, ha két havonta láttunk egy cigányt már fel voltunk háborodva, hogy mit keres ott.

2016. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
6%

A Magdolna projekt az Auróra utcáig tart. Miért? Azért mert a 8.ker rehabilitációjának az alapkoncepciója, hogy a gázos részt hozzák fel, mert akkor elindul a spontán lakosságcsere. Ha a jó részt (Aurórától a körútig) csinálják meg, akkor a Magdolna negyed marad u.olyan, nem cserélődik a lakosság, így viszon a teljes kerület lakossága jobban javul (külföldi tapasztalat, nyugaton is így csinálták több helyen). A koncepció működik, a fenti linkelt statisztikában nem véletlen, hogy a 8.kerület a 4. legjobban dráguló volt 2014-ről 2015-re. A teljes környék be van kamerázva ennek köszönhetően a 8.kerben sokkal kevesebb autót visznek el mint pl. Zuglóban (ha kell tudok ehhez statisztikát linkelni).

A kérdezőnek véleltlenül se ajánlanám a Diószeghy és környékét, az Orcy teret. De az Auróra utcától nem gázos, persze akit nagyon zavar, hogy több szegényebb, lepukkant alakot lát arra, annak az lehet.

pl. [link]


A gondom az, hogy a kérdezőt, aki nem ismeri BP-et elrettentik az olcsóbb, de még élhető környékektől, így kárt okoznak neki, mert mind előadja magát mint nagy tudású BP ismerő, tömnéy demagógiával.


Hasonlóan jártam, amikor 3 éve új bicajt vettem, mert hallgattam a sznob ismerőseimre, vettem egy sokkal jobb bringát mint amit ki tudok használni(nagyon jó váltó, jó tárcsafék stb.). A mostani tapasztalatommal harmadáért vennék bringát és nem érezném a hátrányát a mostanihoz képest, de így más hülyeségének én fizettem meg az árát. Így ráadásul sehol se merem otthagyni semmiféle zárral sem, mert túl jó és gyorsan elkötik.

2016. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem a legtöbb embernek gázos, hogy tele van lepukkant emberekkel és házakkal. Főleg, ha olyan vidéki városból jön, ahol az ilyen helyek ott vannak, ahol az a természetes, hogy ezek a házak és emberek nem ott vannak, ahol ő van, és bolond lenne közéjük költözni. Még akkor is, ha nem (kimondottan) gettó. Nekem az kevés, hogy "kevesebb autót visznek el mint máshonnan". Most ezt nézhetjük úgy is, hogy aham, akik elviszik, itt laknak, de máshova mennek autót lopni, de jó, lakni se akarok velük, meg úgy is, hogy más kerületekben jobban van mit lopni, mint ott.


Meg a tanácsadást is nézhetjük úgy, hogy ilyen modern hippi szemlélettel képesek egyesek lerobbant cigány utcákat javasolni Pestet nem ismerő embereknek, mert jaj hát nem is olyan gáz az, lehetne rosszabb, most a nyolcadik kerület amúgy is trendi, költözz bele, jó lesz az. Végül is tényleg. De lehetne jobb is.


Rehabilitáljuk, meg lakosságcsere meg anyám kínja. Jó, szupi, remek. De civilizált ember, aki félti magát meg az értékeit, de legalábbis a nyugalmát, az akkor költözik ilyen helyre, amikor ez már lezajlott, nem akkor, amikor azt mondják, hogy nyugati tapasztalatok alapján előbb-utóbb jó, nyugodt környék lesz ez.

2016. ápr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
6%

"Szerintem a legtöbb embernek gázos"

A korrekt tájékoztatásról írtam! Ne mi döntsük el, hogy a kérdezőnek mi gázos és mi nem.

Írjuk meg a kérdezőnek korrekten, hogy mi a helyzet.

A korrekt infóból a kérdező majd eldönti, hogy költözik olcsóbb helyre, de lát szegény/lepukkant alakokat is, vagy neki ez gáz és máshol keres.

De a fenti hozzászólásokban gettónak írták, ami nem igaz, így megtévesztve a kérdezőt.


"Meg a tanácsadást is nézhetjük úgy, hogy ilyen modern hippi szemlélettel képesek egyesek lerobbant cigány utcákat javasolni"

Eleve sokkal kevesebb a cigány, mert sokat cserélődött a lakosság az elmúlt években, köszönhetően a rehabilitációnak és emelkedő áraknak (eladja drágábban, vesz olcsóbban rosszabb helyen=marad pénze).

A Népszínház utca környékén több cigányt látsz, mint amennyi ott lakik, mert a Kőbányáról bejövő forgalom ott megy át.


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-elad..

A fenti linken nézd meg a kérdező hozzászólásait, miszerint: a kérdező Sote-ra járó fia azért hisztizik, hogy az apja ott vegyen lakást és a fia barátai is ott laknak a környéken.


A lényeg, ne mi döntsünk a kérdező helyett és annak megfelelően írjunk választ a kérdezőnek, hanem adjuk meg a korrekt infót, majd ő eldönti, hogy mit szeretne. Szerintem ez a korrekt.

2016. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%
Azt a nyúlfarknyi kis Corvin sétányt ne hasonlítsd már össze az Auróra utcával.
2016. ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
6%

"Azt a nyúlfarknyi kis Corvin sétányt ne hasonlítsd már össze az Auróra utcával."

A Corvin sétány jobb, de a szomszédos utcák véleményem szerint rosszabbak mint az Auróra.

Az Auróra utca eleje nagyon közel van a metróhoz és a János Pál Pápa térhez (szép felújított nagy tér), az Erkel színház is közel van (szoktunk oda járni), ráadásul Aurórában sokkal olcsóbb a bérlés.

Én(ez rám vonatkozik!) ha választanom kéne, akkor a fentiek miatt inkább bérelnék az Aurórában.


Te írtad, hogy: "Rehabilitáljuk, meg lakosságcsere meg anyám kínja. Jó, szupi, remek. De civilizált ember, aki félti magát meg az értékeit, de legalábbis a nyugalmát, az akkor költözik ilyen helyre, amikor ez már lezajlott, nem akkor, amikor azt mondják, hogy nyugati tapasztalatok alapján előbb-utóbb jó, nyugodt környék lesz ez."


Lehet itt jobbra-balra forgatni a szavakat, de a tényeket kell nézni.

2016. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A tény az, hogy míg a Corvin negyedben lakosság csere is volt konkrétan az Aurórával szomszédos Magdona negyednél már az elején kijelentették, hogy csak felújítják a látványt, de a lakókat nem költöztetik el. Így maradtak a nyolcáltalánosos leszakadó kisebbségiek az önkormányzati lakásaikban, és a középosztály nem velük akar együttélni, még mindig. És nem húzhatod rá, hogy eladta drágábban és máshol olcsóbban vett, mert ott az önkormányzat tulajdonai ezek az ingatlanok így cigányéknak nincs rajta mit eladni, hogy arrébb menjenek.
2016. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"de a lakókat nem költöztetik el."

Mert a magánkézben lévő lakásokból nem lehet. Nem véletlen a felújításokkal párhuzamos jelentős rendőri jelenlét folyamatos nyomás alatt tartja azokat akiknek van problémájuk a hatóságokkal, mert a mostani polgármester rendesen gyúr arra, hogy jó kerület legyen. A közszolgálati egyetem is rendesen elriasztja a lumpeneket.

"Corvin negyedben lakosság csere is volt " Csak az új épületekben, de mellettük lévő utcákban nem és tudomásom szerint nem helikopterrel járnak haza az ott lakok, hanem ezeken a lepukkant utcákon keresztül.

"a középosztály nem velük akar együttélni," a középosztály egy jelentős része az utóbbi években elszegényedett, ezek közül akik a belvárosban szeretnének lakni, azok a 8.kert tudja csak megfizetni, a kereslet növekedése feljebb srófolta az árat. A számok magukért beszélnek, a belinkelt cikkből látszik, hogy a 4. legnagyobb áremelkedés volt.

2016. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt. Végül úgy döntöttem, hogy elmentem megnézni az Auróra utcait és egyet Zuglóban (Nagy Lajos király útja - Fogarasi út sarka) és a Zuglóit vettem ki. A környék sokkal hangulatosabb volt és összességében tömegközlekedéssel is hamar beérek a belvárosba. Ennek ellenére az Aurórával sem volt olyan nagy gondom, de tényleg elég lehangoló a környék. Köszönöm még egyszer a segítséget, mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2016. ápr. 20. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!