Bérlő ha nem akar kiköltözni, pedig közös
megegyezéssel megszüntettük a szerződést, amit
aláírtunk mindketten. Kikapcsoltassam, szüneteltessem, az
órákat?
1/13 anonim válasza:
Igen,mindenképp! Ne hogy már tartozást halmozzanak fel amit sanszos,hogy nem fognak fizetni.
2016. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 A kérdező kommentje:
Lecseréltetném előre fizetős órákra, ami az Elmünél 1 hét alatt megvan. Főgáznál csak szüneteltetni tudom, leszereléssel.
Lehet még neki áll feljebb, hogy nem biztosítom a lakhatáshoz szükséges feltételeket.....
Be lehet próbálkozni, de ő meg visszakapcsoltathatja a jegyzővel. Inkább fordulj ügyvédhez mihamarabb.
2016. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
Pontosan az ilyen esetek miatt, kell írásbeli szerződést kötni! Sőt amennyiben lehetséges, akkor az írásbeli szerződést közjegyző jelen létében kell megkötni, aki (közjegyző) megfelelő formai szerződés kötés után hitelesíti a szerződést! Sokan nem tudják, de érdemes közjegyző jelén létében, közjegyző által hitelesített szerződést kötni, mint sima két tanús szerződést kötni! Miért jobb a közjegyzős írásos szerződés? Azért mert így jobban ki lehet kötni, hogy kinek mi a kötelessége. Például adott esetben, ha a bérlő és a tulajdonos szerződést bont, akkor abban az esetben ki köthető az is, hogy a bérlőt a szerződés megszűnése után, már nem illeti meg bírtok védelem. Ha erről van közjegyző által hitelesített szerződés, akkor abban az esetben az ingatlan tulajdonosnak, elég a területi önkormányzat jegyzőjéhez fordulni bírtok védelmi határozat kérésért, hogy jogilag is ki rakhassa a bérlőt.
2016. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Ilyen irat nincs, legközelebb határozott idejű szerződést fogok kötni, akkor nincs hosszú pereskedés.
Igen, megpróbálok egyezkedni, hátha kimegy. Mert megszüntettük a szerződést, ezért nincs joga ott tartózkodni. Perelnem kell, hogy kiköltözzön....
#4 a közjegyző bármit közokiratba foglal neked. Érvényes és érvénytelen dolgokat egyaránt. Hiába közokirat, a birtokvédelemről lemondás érvénytelen.
2016. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 A kérdező kommentje:
Szerződés van, jegyző előtt kötött nincs.
De, közös megegyezéssel felbontottuk a határozatlan idejű bérleti szerződést, amit mindketten aláírtunk, költözés 30 napos határidővel.
6-os (6/8)-as válsaz író részére. Ez azért nem teljesen igaz amit írsz. Igen is, ha van közjegyző által hitelesített szerződésed, amelyben szóról szóra le írjátok azt, hogy a bérlőnek meddig tart a bírtok védelme. Akkor abban az esetben, ha mondjuk ott van hogy a bérlő birtok védelme a szerződés megszűnéséig tart. Akkor abban az esetben egy közös megegyezéses megszűnés esetén is, megszűnik a bérlő bírtok védelme. Csak világosan és egyértelműen, le kell írni a szerződésbe, kinek milyen jogai vannak, és azok a jogok meddig tartanak. Tehát ha van ilyen szerződésed, amelyet előbb le írtam, és ezzel elmész a önkormányzat jegyzőjéhez, akkor neked mint ingatlan tulajdonosnak fogják megadni a bírtok védelmet. Így már a rendőrség segítségét kérheted a jogszerű ki lakoltatáshoz. De egy esetleges bírósági per is, az előbb le írtak alapján, gyorsan és hamar le fog menni ebben az esetben. Ami után már, még könnyebb ki pakolni a bérlőt.
2016. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
#8 több tévedés is van abban, amit írsz. A birtokvédelem a birtokos törvény adta joga, arról érvényesen lemondani nem lehet. A birtokvédelem továbbá a birtokától jogellenesen megfosztott birtokosnak jár; amíg a tulajdonos nincs birtokban, értelemszerűen nem kaphat birtokvédelmet. Sem a jegyző, sem a rendőrség nem lakoltat ki senkit.
2016. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajna közjegyzői irat nincs.
Határozott idejű szerződésnél, ha "lejár" szintén peres eljárásban lehet kérni a kilakoltatást, csak 2-3 hónap.
Ez határozatlan idejű volt, amit együtt aláírtunk, hogy megszüntetünk. Ha nem megy ki, próbálok egyezkedni, lehet lecseréltetem előre fizetős órákra.
Kapcsolódó kérdések: