Szerintetek az jogszerű és korrekt-e, hogy naptári hónapra számolták a bérleti díjat? Bővebben lent.
Külföldi munkaadóm biztosított egy lakást 3 hónapra, hónap közepétől, viszont így a két fél hónapra is teljes hónapot vontak le.
A szerződésemben csak a havi bérleti díj szerepel és hogy a fizetésemből vonják, az nem, hogy naptári hónapra vonatkozik-e.
NEM korrekt! DE meg kellene nézned mit írtál alá, mi szerepel a szerződésedben.
Normál esetban a bérletnél így nem lehet(ne) elszámolni. A te hónapod a beköltözésed (a birtokba adás időpontja) napjával indul, és a kiköltözés napjáig tart.
Illetve azt is meg kellene nézned, hogy mekkora összeget vontak le az első ill. az utolsó alkalommal le a fizetésedből. Mind a négy alkalommal a teljes bérleti díjat, vagy először (ill. utoljára) csak a felét. Mert ez igaz, hogy darabszerűen négy levonás , de számszakilag rendben lenne.
Ahogy írtam, a (munka)szerződésben csak a lakás ára szerepel per hó. Semmi más. Külön a lakásra nem kötöttünk szerződést.
Négy teljes hónap árát vonták le. Ha arányosan vonták volna, nem lenne semmi probléma.
Az nem tudom számít-e, hogy 1 nappal túlléptem a 3 hónapot, mivel 14-én költöztem be, és 15-én jöttem el. De nem is a megkezdett hónap miatt számítottak fel még egy hónapot, mert mikor rákérdeztem náluk, akkor azt írták, hogy 05.01-08.31-ig kell fizetnem.
Szerintem ez saját, belső szabályoktól is függ. Magyarországon ha valaki kivesz egy albérletet, akkor általában ilyen helyzet nem áll elő, de ahány ház annyi szokás.
Pl. ha egy hotelben kibérelsz két éjszakára és három napra egy szobát, akkor senkit nem érdekel, hogy 2-kor átveszed-e már a kulcsot és becuccolsz, vagy majd csak éjfél előtt 2 perccel, így is úgy is ki kell fizetni a teljes árat. Elképzelhető, hogy itt is ilyesmi szabályok voltak, csak te erről nem tudtál. Ha nincs megoldása, akkor ez volt a tanulópénz. Legközelebb az ilyenekre szerződés kötés előtt rá kell kérdezni, illetve belevetetni a szerződésbe.
Sok ember azt gondolja egy szerződés egy oldalú, ő nem szólhat bele, vagy aláírja, amit pl. a tulaj elé rak, vagy mehet isten hírével. Egy szerződés két fél KÖZÖS megállapodása és normális partner normális kereteken belül igenis alkalmazkodik az igényekhez. Igenis időt kell kérni az átolvasására, átrágni, értelmezni, véleményezni, ha nem tetszik valami, akkor megbeszélni és átíratni. Legközelebb erre mindenképpen figyelj oda!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!