Mi a teendő miután találunk albérletet?
Igen le kell ülni és albérleti szerződést kötni mert ha az nincs úgy vehet h.lyére a tulaj, ahogy akar de a szerződéssel magát is védi.
Javaslom neked, hogy keress rá a neten olyanokra, hogy: albérleti szerződés, lakásbérleti szerződés tartalma.
Rengeteg linket találsz majd és ha alaposan átnézed őket akkor már kialakul egy kép, hogy minek kell benne szerepelnie.
Egy tanácsot meg mindenképp fogadj meg ezt mondom úgy, hogy mellettem a lakások zöme albérlet és épp elég albérlő-főbérlő vitát, hisztit végighallgattam már szóval
mindenképp ragaszkodjatok ahhoz, hogy a közüzemi számlák oda menjenek hozzátok és ti fizessétek be őket aztán a csekkeket átadjátok a tulajnak.
Ne sajnáljátok lefénymásolni a befizetett csekkeket.
Ezt bármelyik copy-catnél vagy nyomtatós üzletben meg tudjátok csinálni tényleg filléres dolog de megmenekültök attól, hogy később elmaradással vádoljon a főbérlő.
A bérleti díjat is vagy számlára utaljátok - ez a ritkább mert a többség nem jelenti be a lakás kiadását - de azt mindenképp érjétek el, hogy minden hónapban a pénz átvétele után írjatok egy papírt a pénz kifizetéséről átvételéről és ti is és a tulaj is írjátok alá!
Csináltok egy forma nyomtatványt word-ben kinyomtattok 12 db-ot és csak az összeget, a dátumot és az aláírásotokat kell odaírni az üresen hagyott helyekre.
Hidd el én olyan csatákat és hazudozásokat éltem meg itt a környezetemben, hogy embertelen. Nem csak az albérlők problémásak de a tulajok zöme sem valami korrekt.
A bérlői szerződés meg tartalmazza azt, hogy a kauciónak mi a szerepe, tehát lelakhatjátok-e vagy sem. Mert elméletileg, mindenki arra használja, hogy lelakja probléma esetén pedig az arra van, hogy az albérlő által okozott károkat helyrehozassa a tulaj.
A lakás állapota legyen benne a szerződésben.
Leltár a bútorokról, konyhai gépekről, lukas-mállott-e a fal, púpos-e a parketta, kopott-e a pvc. stb.
Szóval alaposan nézegess körbe a neten a szerződés minták között sokat tanulhatsz belőlük.
Nagyon gondold meg, hogy aláírsz-e határozott idejű szerződést. Gyakran nem hagynak más választást a bérbeadók. Viszont ki szokták kötni benne saját maguknak is a felmondás jogát, ezzel neked mindenképpen csak hátránnyal jár a fix idejű szerződés a határozatlan idejűhöz képest.
Közös költségből a felújítási alap nem a te költséged. Nagyon ráfizetsz, ha a társasház egyszer csak megemeli.
A tulajok gyakran berzenkednek a lakcímbejelentéstől. Azzal takaróznak, hogy az nekik hátrányos lenne. Igazából nem hátrányos, és nincs is joguk ebbe beleszólni. A valóságban ez arra jó, hogy kiszolgáltatott helyzetben tartsanak, mert attól érzik magukat nyeregben. Nem nagyon tudsz mit tenni ez ellen. Ha hétvégén hazajáró diák vagy, OK, de felnőttként, pláne családdal nem szabad ilyenbe belemenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!