Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha kinéztem egy jónak tűnő...

Ha kinéztem egy jónak tűnő albérletet mi a következő teendő?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek és megnézem, hogy érjem el, hogy tutira nekem adja ki és ne adja oda másnak, amíg be nem költözöm? Mert 2 hét múlva költöznék csak. Fizessem ki az első lakbért rögtön akkor? Arról írjunk valamiféle papírt, ha egyébként nincs szerződés? Milyen papírt írjunk? Hogy tutira ne tagadja le később, hogy már kifizettem.
2013. márc. 8. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:

szerződésed legyen azzal tudod magad védeni

ha pedig szerződés nélkül akarják kiadni, akkor mégsem olyan jó az az albérlet, keress másikat

egyébként kauciót tudsz letenni és a szerződés értelmében az első havi bért, ezzel "igényt nyújtasz be" a bérleményre

2013. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi most vasárnap költözünk, múlt vasárnap néztük meg a kecót. Tetszett, okés volt, letettük az első havi bérleti díjat foglalóként, erről elismervényt kaptunk. Onnantól kezdve nem mutogathatja másnak a tulaj. Holnap írunk szerződést, (amit amúgy már láttunk, átküldte) kulcsot kapunk, átadjuk a kauciót és lehet is hurcolkodni.

(Ingatlanos hirdette a lakást, ő mutatta meg.)

Ha lefoglalózod így a lakást, amit kinéztél és te meggondolod magad a költözés előtt, akkor nem jár vissza a pénz. Ha a tulaj dönt másként, a foglaló kétszeresét kell megkapnod.

Egyébként ez nem csak ilyen puszira adott lóvé, hanem az első havi lakbéredet fizeted ki vele.

2013. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zabmester ***** válasza:

Szerződés nélkül ne vedd ki, aki nem hajlandó szerződést írni, az sumákol!

Amúgy én mindig úgy csináltam, hogy megbeszéltem a tulajjal, hogy kiveszem a lakást, ekkor és ekkor tudunk költözni, foglalóként pedig kifizetem a kauciót, amiről természetesen írunk papírt, hogy átadtam, illetve ő átvette. Dátum, aláírás, két tanú, és mindkettőnknél van egy-egy példány.

2013. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De azt olvasom, hogy az esetek 90 %-ában nincs szerződés. Nem feltétlenül a sumákolás miatt, sokkal inkább azért, mert nem akar a tulaj adózni a bérleti díj után.
2013. márc. 8. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha komoly a szerzodes akkor fizet adot is, de akkor ugy szoktak kiadni a lakast hogy pl 50 ezer a berleti dij +AFA

es azt a berlo fizeti,nem a tulaj

2013. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szerződést mindig láttam, számlát viszont tényleg nem szeretnek adni.
2013. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!