Jól gondolom, hogy pl: 100 albérlet közül csak 3-4 van bejelentve a hatóságnál?
Félreértés ne essék, semmi kifogásom ellenük, nem az én dolgom!
Csak akkor ha feketén van kiadva a lakás, mondjuk már hónapok óta, akkor az a szerződés milyen szerződés? Érvényes az a szerződés így jogilag?
Ha a bérbeadó nem jelenti be, akkor az a papír ettől érvényes? Milyen jogon kérhet akkor kauciot??
Nem értem!
Szia!
Ha formailag megfelel egy bérleti szerződésnek akkor természetesen érvényes.Más hatály alá tartozik a bevétel "eltitkolása".Ez kizárólag a bérbeadó tulajdonos kötelessége/felelőssége...
Kaució-jogi nyelven óvadék- a tulajdonképpeni fedezet arra az esetre ha a bérlő pl.:fizetés nélkül hagyja el a bérleményt.Az előzőleg befizetett összegből a bérbeadó jogosult (per indítása nélkül) fedezni az őt ért kárt.
A kaució megállapítása a két fél megegyezésének az eredménye is lehet.Általában lakásbérletnél 3 hónapi bérleti díj.
Remekül gondolod :)
A szerződés érvényes jogilag, ahogy írja az első, magánokirat. Az egy másik kérdés, hogy ha ilyen esetben elsikkasztja az egyik fél a pénzt vagy kárt tesz pl. a bérlő az ingatlanban és nem fizeti ki, és bírósághoz fordulnak a szerződést alapul véve, akkor bizony alaposan ánuszrózsán lesz erőszakolva mindkét adócsaló fél a NAV által, miközben a kérdés jogi vonatokozatait elbírálják.
Magyarán igen, jogilag érvényes, csak semmire nem mész vele ha gond történne.
1. Ilyen statisztika nem létezik, csupán a rosszindulatú albérlők fejében!
2. Ha a tulaj még adózna is utána, akkor nektek is emelkedne a lakbér, az meg rohadtul nem tetszene gondolom.
3. A szerződés mindenképpen érvényes. Ha zűr lenne akkor is, mert a tulaj UTÓLAG adózik majd, a következő évi adóbevalláskor.
4. A kauciót meg azért kéri, mert rengeteg a megbízhatatlan, szélhámos albérlő, akik előszeretettel lakják le, vagy lopják szét a lakást, ill. lépnek le a rengeteg közüzemi számla kifizetése nélkül!!
5. Vegyél egy lakást és add ki. Majd megtudod a hátulütőit...
Feketén kiadni nem lehet, nem kell semmiféle hatóságnál bejelenteni a bérbeadást. Értelemszerűen a szerződés érvényessége sem függ egy nem létező kötelezettségtől.
Amit a bérbeadók el szoktak "felejteni", az az adófizetés, de az csak a következő évi adóbevallással lesz aktuális. Adót fizetnie a bérbeadónak kell a jövedelme után. A bérlőnek nincs adófizetési kötelezettsége, ezért értelemszerűen adócsalóvá sem válhat ezügyben. Mivel a bérlő nem is ismeri a bérbeadó adóbevallását, ezért teljesen biztos nem lehet abban, hogy a bérbeadó megfizette-e az adót. De még ha nem fizetné is meg, a szerződés attól érvényben marad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!