Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik albérletben élnek, azok...

Akik albérletben élnek, azok hova vannak bejelentve? Kisbaba hova kapja a lakcímkártyát?

Figyelt kérdés

2014. jún. 24. 19:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Állandó lakcímünk a férjemnek is, és nekem is a szülőknél van, az albérlet csak tartózkodási hely. A fiúnk állandó lakcíme megegyezik az én lakcímemmel, tehát a nagyszülőknél van, és a tartózkodási hely az albérlet. A néni, akitől béreljük a lakást engedné azt is, hogy az állandó lakcímünk ez legyen, de mi ezt nem szeretnénk.
2014. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Hogy hova vannak bejelentve, elég sokféle lehet, de a kisbaba automatikusan az anya címére lesz bejelentve.
2014. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szia,mi is albérletben lakunk,de a férjem állandó lakcíme ugyanebben a városban van a szüleinél.Én pedig oda vagyok bejelentve tartózkodási helyre.Az albérletbe nem lehet nálunk. A babánk a lakcímkártyát az én állandó címemre kapta,ami viszont vidéken van az én szüleimnél,de átjelentettük állandóra a férjem címére. Nah,elég kacifántos,remélem érthető voltam azért :-)
2014. jún. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szegények...
2014. jún. 24. 20:42
 5/19 anonim ***** válasza:
Ezt most mire írtad?
2014. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mi az hogy szegények??


Amúgy mi oda vagyunk bejelentve ahol lakunk (albérlet), mindhárman.

2014. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Kérdező,kit szegényezel le?? És miért? Kiírtál egy kérdést,kaptál rá normális válaszokat. Mi a bajod?
2014. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az albérletbe vagyunk bejelentve állandóra mindhárman.

Nem költöztem volna olyan albiba,ahol nincs szerződés,nincs bejelentkezési lehetőség.(plussz nekünk számla is kell,mert a férjemnek a cég fizeti egy részét)

2014. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 zabmester ***** válasza:
92%

A bérelt lakásunk tartózkodási helyként szerepel a lakcímkártyánkon, mindegyikünkén, lakcímként viszont a fiamnak és nekem anyukám címe van megadva, a páromnak pedig az ő szülei címe.

Sajnos ez egy elég hülye helyzet Magyarországon, de lakcímmel muszáj rendelkezni, nem szüntethetem meg, csak ha rögtön egy új lakcímre be is jelentkezek, viszont érthető, hogy a legtöbb bérbeadó ehhez nem járul hozzá. Így viszont egy csomó hivatalos levelem anyukámhoz megy, ahol már kb. tíz éve nem lakom, úgyhogy állandóan szaladgálhatok érte. Arra azért kíváncsi leszek, mi lesz, ha anyukám egyszer eladja a lakást... Teljesen logikátlan ez a magyar lakcímnyilvántartási rendszer.

De amúgy, hogy a kérdés második felére válaszoljak, a baba automatikusan az anya lakcímével megegyező címre kapja a lakcímkártyáját (ha ő veszi igénybe az utána járó ellátásokat, de persze ha az apa van gyed-en, akkor az apa lakcímének kell egyeznie a gyerekével, az anyáénak nem muszáj).

2014. jún. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érthető és nem is jogszerű ha a bérbeadó nem járul hozzá a bejelentéshez. Törvény szerint nem tagadhatja meg.
2014. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!